Výuka lyžování v Rakousku v češtině

Lyžování s česky mluvícími instruktory Bezvadně upravené sjezdovky, čerstvý prašan a síla jarního sluníčka nad hlavou. Ubytování v pohostiných penzionech či hotelech, kde se snaží vyplnit všechna vaše přání. Všichni se v Rakousku snaží o to, abyste se cítili jako doma. Mnohdy ale už chybí jen zvuk mateřského jazyka. V mnoha rakouských lyžařských školách zní ale čeština celý den díky česky případně i slovensky mluvícím lyžařským instruktorům.

Přehled lyžařských škol ve vyraných rakouských lyžařských střediscích s čekými instruktory:

ŠTÝRSKO

Nejznámější lyžařská střediska ve Štýrsku - Ramsau am Dachstein i Schladming - nabízejí českým hostům lyžařskou výuku v češtině.

Schladming – Dachstein / SKI AMADÉ
Největší lyžařská oblast v Rakousku nabízí lyžování na 232 km skvěle upravovaných  sjezdovkách a k přepravě 98 moderních lanovek a vleků. Téměř 100% zasněžovaní zaručuje perfektní lyžování až do jarních měsíců. Celoroční lyžování nabízí ledovec Dachstein.
Lyžařská houpačka přes 4 FIS vrcholy propojuje známé lyžařské oblasti Hauser Kaibling - Planai - Hochwurzen a Reiteralm.
Jeden skipas, který platí pro celou oblast Ski Amadé, nabízí využití 270 lanovek a vleků a lyžování na 860 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti.

Lyžařské školy s česky mluvícími lyžařskými instruktory:
Skischule Top-Reiteralm
Skischule Hopl
 
Ramsau
Oblíbená lyžařská oblast Ramsau pro rodiny s dětmi i začátečníky nabízí 16 vleků a Kaliho dětský svět. Lyžařská houpačka

Lyžařská škola s česky hovořícími instruktory:
Skischule Ramsau

TYROLSKO

Zájemce o lyžařskou školu s česky mluvícími instruktory vítají i v Tyrolsku hned v několika lyžařských oblastech.

Kitzbühler Alpen
St. Johann in Tirol – Oberndorf – Kirchdorf - Erpfendorf
Prvotřídní lyžařská oblast, známá svou garancí výborných sněhových podmínek, nabízí lyžařům 24 lanovek a vleků bez čekání a 67 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti.
Skipasy s platností od 3 dnů déle je možno použít v celé oblasti "sněhové houpačky" (58 lanovek a vleků a 176 kilometrů sjezdovek), od Fieberbrunn-Hochfilzenu až po Waidring-Steinplatte.

Lyžařské školy s česky hovořícími instruktory:
- Ski- & Snowboardschule St.Johann in Tirol
- Schi- und Snowboardschule Wilder Kaiser – Schiakademie St. Johann in Tirol

 
Zillertal

Údolí Zillertal je jedna z nejvyhledávanějších a také největších oblastí zimních sportů v Rakousku a jedna z nejvýše položených oblastí v celých Alpách. S celkovou délkou 639 kilometrů poskytují zillertalské sjezdovky všem nadšeným lyžařům, snowboardistům a skialpinistům pocit absolutní svobody na prudkých svazích a v terénech s hlubokým sněhem na ledovci. Funparky pro snowboardisty, dětské lyžařské školky a sáňkařské dráhy jsou k dispozici jako samozřejmá součást nabídky aktivit.

Lyžařská oblast Mayrhofen (v údolí Zillertal)
Polykači kilometrů sjezdovek, lyžaři - požitkáři, adrenalinoví jezdci, freestyloví akrobati, milovníci túr i ti, kdo se rádi sluní - všichni si zde přijdou na své. Actionberg Penken a "Hora zážitků" Genießerberg Ahorn jsou zde, aby splnily všechna vaše myslitelná přání. 159 kilometrů sjezdovek splní vše, po čem jen srdce lyžaře může zatoužit - od náročných černých sjezdů v oblasti Penken, přes  „Harakiri“ sjezd s klesáním 78% z Krönungu až po slunné široké sjezdovky pro milovníky carvingových oblouků na Ahornu. Jako bonbónek si můžete vychutnat 5,5 kilometrový sjezd do údolí z Ahornu. Navíc je zde Vans Penken Park pro vyznavače freestylu s pěti různými sjezdy. K službám je 53 vleků a lanovek, propojujících tuto rozlehlou lyžařskou oblast. V oblasti Mayrhofner Bergbahnen je 100 % jistota sněhu díky 123 sněhovým dělům.
winter.mayrhofner-bergbahnen.com
Lyžařská škola s česky hovořícími instruktory:
Skischule Die roten Profis Mayrhofen

 
Údolí Stubaital

14 km směrem na jih od hlavního města Tyrolska Innsbrucku leží v nadmořské výšce 1.000 m kouzelné vysokohorské údolí s úchvatnou přírodní scenérií. Nad údolím se zdvihá mohutný Stubaiský ledovec, kde najdou zimní sportovci největší lyžařskou oblast s celoročním lyžováním v celém Rakousku. Kromě toho se může Stubaiské údolí pochlubit třemi dalšími velkými lyžařskými oblastmi s více než 140 kilometry sjezdovek. Dostanete se sem po Brennerské dálnici nebo bez poplatku po Brennerské státní silnici.

Stubaiský ledovec / Neustift
Sněhové radovánky na více než 140 kilometrech sjezdovek, nádherné vysokohorské běžecké dráhy, romantické zimní turistické trasy, razantní sáňkařské dráhy očekávají zimní návštěvníky ve Stubaiském údolí. Na výběr mají 4 lyžařské oblasti včetně největší ledovcové oblasti v Rakousku - Stubaiského ledovce, který zaručuje vynikající sněhové podmínky od října do června.

Lyžařská škola s česky hovořícími instruktory:
Ski- und Snowboardschule Neustift-Olympia www.skischule-neustift.com
 
Sölden

Jedno z nejznámějších lyžařských a snowboardových středisek v Alpách, dějiště závodů Světového poháru, se může pochlubit 148 kilometry výborně upravených sjezdovek (69 km modrých, 51 km červených, 28 km černých a 2 km skiroute) a 34 vysoce moderními vleky a lanovkami  s přepravní kapacitou 70.000 osob za hodinu. To vše zaručuje vysokou kvalitu lyžařských zážitků bez čekání. Absolutní jistota sněhu od října do května je zaručena již polohou lyžařské oblasti od 1.350 do 3.340 metrů nad mořem, možností lyžování na dvou ledovcích Rettenbach- & Tiefenbachgletscher i umělým zasněžováním 90,2 kilometrů (téměř 67%) sjezdovek.

Lyžařské školy s česky hovořícími instruktory:
Lyžařská a snowboardová škola SNOWLINES Sölden
Skischule Sölden-Hochsölden

 

Rodinná oblast Wilder Kaiser

Kdo chce vytěžit maximum ze své zimní dovolené, vydá se do oblasti Wilder Kaiser, která je součástí největší souvislé lyžařské oblasti v Rakousku. Kromě lyžařů-sjezdařů se zde budou cítit dobře také příznivci rozjímavých druhů zimních sportů a milovníci tiché a zasněné přírody. Zdejší vysokohorská krajina je pohádkově krásná, horské chaty útulné, gastronomická nabídka lákavá a akce, jako jsou “Den psích spřežení”, “Snowtubing” a “Ellmauská lyžařská noc”, navýsost atraktivní.

Lyžařské školy s česky hovořícími instruktory:
Skischule Scheffau
Ski- & Snowboardschule St.Johann in Tirol
Schi- und Snowboardschule Wilder Kaiser – Schiakademie St. Johann in Tirol

KORUTANY

Nejen v korutanském Nassfeldu, ale i na Mölltalském ledovci a v dalších lyžařských oblastech zní čeština při výuce lyžování.

Bad Kleinkirchheim & St. Oswald
Východně od jezera Milstätter See, v samém srdci Korutan, leží lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim oblíbená i jako centrum "alpine welness". V malebných lyžařských oblastech Bad Kleinkirchheimu s více než 170 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti, 60 moderními lanovkami a 750 sněhovými děly prožijete bez pochyby krásnou zimní dovolenou. Sněhu je zde vždy dost, a to až do poloviny dubna. Po aktivním sportovním dni je možno navštívit Římské termální lázně nebo termální lázně St. Kathrein.
Přímo za Bad Kleinkirchheim hovoří nejlépe samotná fakta a čísla:

    25 vleků a lanovek
    103 km sjezdovek, skvělé možnosti sáňkování (3 sáňkařské dráhy, každou středu noční sáňkování, osvětlené sáňkařské dráhy, půjčovna saní)
    pro děti dětské sjezdovky, dětské vleky, hlídání dětí, dětský snowpark a další
    bohaté možnosti občerstvení a zábavy Ápres Ski (23 horských chat, 1 diskotéka, 23 barů)

Lyžařská škola s česky hovořícími instruktory:
Qualitäts-Skischule Brunner www.skischule-bkk.com
 
V Národním parku Vysoké Taury

můžete zažít nejvyšší lyžařské a snowboardové požitky tváří v tvář nejvyšší hoře Rakouska Grossglockneru s pohledem na mnoho dalších třítisícovek. Pod společným názvem „Lyžařské Korutany“ se vám nabízí možnost užívat si širokých upravených sjezdovek a také fantastických „volných“ terénů s hlubokým sněhem. Těšit se můžete i na výpravy na sněžnicích v lůně nedotčené přírody nebo na lyžařské túry na vrcholy Vysokých Taur, do jedné z nejkrásnějších oblastí pro skialpinismus v celých Alpách. Vybrat si můžete z mnoha lyžařských oblastí - např. Heiligenblut/Großglockner, Ankogel/Mallnitz či Mölltaler Gletscher/Flattach.
Mölltaler Gletscher -Lyžování na ledovci na 53 km sjezdovek s 9 vleky a lanovkami.

Lyžařská škola s česky hovořícími instruktory:
Ski & Board Academy Mölltaler Gletscher


Nassfeld

Největší lyžařská oblast v Tyrolsku. Proslulá oblast zimních sportů na jihu Rakouska získala slávu především díky svým nádherným svahům všech stupňů obtížnosti a moderním lanovkám. Tato oblast, kde se již pořádalo MS ve snowboardingu, je se svým snowboardovým parkem s mnoha atrakcemi rájem pro milovníky tohoto sportu, ale i pro ty, kdo si chtějí vyzkoušet nové druhy zimních sportů. Za tímto účelem se pořádá tzv. „Blue day“, během něhož se zájemci mohou seznámit s 9 druhy nových sportovních náčiní.

    30 nejmodernějších vleků a lanovek
    110 kilometrů sjezdovek
    snowboard- a freeride-arény
    80 km běžeckých tratí, 2 vysokohorské s jistotou sněhu
    55 km zimních turistických cest
    5 sáňkařských drah, z toho 3 osvětlené
    55 ha přírodních ledových ploch na bruslení na jezeře Pressegger See
    jízda koňským spřežením


Lyžařská škola s česky hovořícími instruktory:
Schneesportschule Nassfeld


SALCBURSKO

Největší lyžařská oblast Rakouska Ski amadé je vhodným místem pro rodinnou lyžařskou dovolenou. I zde naleznete lyžařské školy s česky mluvícími instruktory.

 
Hochkönig
Lyžařská oblast Hochkönig patří k nejkrásnějším lyžařským oblastem Alp, ideální pro zimní rodinnou dovolenou. Této oblíbené lyžařské oblasti dal své jméno skalnatý gigant Hochkönig. V pohádkovém prostředí horských velikánů, romantických vesniček a nekonečných kilometrů sjezdových tratí si přijdou na své jak začátečníci a rodiny s dětmi, tak i zkušení profesionálové, lyžaři, snowboardisté a také ti, kdo si oblíbili skialpinistické túry v tichu velehor.
Oblast nabízí:
- jistotu sněhu
- 34 vleky a lanovkami
- 150 kilometry sjezdovek v nadmořské výšce 860 a 1.900 metrů
- 6sedačkovou lanovkou  Schwarzeckalmbahn
- spojnici sjezdovek Hinterthal/Hintermoos
- zasněžování - Hinterthal

Lyžařská škola s česky hovořícími instruktory:
Skischule Maria Alm
 

 
Kaprun a Zell am See
V Kaprunu a Zell am See snadno podlehnete kouzlu věčného ledu a sněhu. 54 lanovek a vleků vás dopraví do těch nejkrásnějších lyžařských oblastí. A nejlepší na tom je, že všech 132 kilometrů sjezdovek obsáhnete jen s jednou lyžařskou permanentkou. Zatoužíte-li po změně, můžete bruslit, plachtit, hrát hokej, metanou nebo si vyjít na běžky – to vše na zamrzlém Zellském jezeře.
Lyžaři a snowboardisté prožijí nádherný pocit svobody na Kitzsteinhornu v nadmořské výšce 3.000 metrů. Na sjezdovkách jako ze sna všech stupňů obtížnosti si každý najde to své. Kromě ledovcové oblasti Kitzsteinhorn mohou rodiny zavítat do rodinných lyžařských center Maiskogel a Lechnerberg. Skibusy mezi středisky jsou zdarma.

Lyžařské školy s česky hovořícími instruktory:
Ski & Snowboardschule Zell am See
Ski & Snowboardschule Sport Alpin
Ski & Snowboarding Kaprun, School & Rent
Skischule Kaprun Frost

Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn

270 kilometrů udržovaných sjezdovek, 70 moderních lanovek a vleků, 10 km běžeckých tratí, snowparky, sjezdovky na carving, sjezdovky s umělým osvětlením - to vše nabízí známá lyžařská oblast nad údolím Gllemtal.

Lyžařské školy s česky hovořícími instruktory:
SNOW & fun
Snowacademy Saalbach
Skischule Saalbach - Fuerstauer GmbH

 
Gastein

Údolí Gasteiner nabízí celkem 220 km sjezdovek z toho je zrhuba 60 km modrých, 130 km červených a 30 km černých sjezdovek. Lyžařská oblast Gastein je vhodná pro rodiny i pokročilé lyžaře. Oblíbená je zejména díky termálním pramenům a s tím spojené nabídce koupání a wellnessu.

Lyžařská škola s česky hovořícími instruktory:
Skischule Dorfgastein

 

Interaktivní mapa zájezdů a ubytování

* **
* ***
* ****
* bez kategorie

Apartmány Zur Sonne *** Tux

Dům

Rakousko - Tyrolsko
Útulně zařízené apartmány, 800m k ledovci Hintertux, 50m zastávka skibusu. V domě sauna, bar a možnost využívat zázemí termálních lázní v partnerském hotelu ****.
Cena od:
1 241 Kč /klient/noc
Termíny a ceny

Hotel St. Florian, Kaprun

Hotel St. Florian

Rakousko - Salcbursko
Hotel se nachází v tichém prostředí v blízkosti centra. Užijete si vkusné prostředí a vstřícnost hotelu. Vzdálenost od hotelu k ledovci Kitzsteinhorn Kaprun 5 km.
Cena od:
3 564 Kč /klient
Termíny a ceny

Apartmány Schindlhaus, Söll am Wilden Kaiser

Appartements im Schindlhaus

Rakousko - Tyrolsko
Apartmány 700m od lanovek v oblasti Wilder Kaiser, v centru městečka Söll, vhodné pro letní i zimní dovolenou.
Cena od:
2 006 Kč /klient
Termíny a ceny

Hotel Kolmhof**** Bad Kleinkirchheim


Rakousko - Korutany
Top hotel v Bad Kleinkirchheim / St. Oswald, přímo u sjezdovky, dojezd na lyžích k hotelu je možný.
Cena od:
5 162 Kč /klient
Termíny a ceny

Hotel Mozart, Bad Gastein

Dům

Rakousko - Salcbursko
Rodinný hotel se nachází v cetru města Bad Gastein, nedaleko lázní Felsentherme. Zastávka skibusu se nachází přímo před hotelem. Pouhých 800 metrů od hotelu je vzdálená stanice lanovky Stubnerkogel.
Cena od:
2 188 Kč /klient
Termíny a ceny
 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Květnové slevy aneb 3v1
  02.05.2018
  Po celý květen využijte našich speciálních slevových nabídek a získejte zvýhodnění až o 8% nebo dálniční známku zdarma.
  Více zde...
 • Zahájen prodej zájezdů Léto 2018
  05.02.2018
  Od 01.02. jsme zahájili prodej zájezdů pro sezónu Léto 2018. Využijte širokou nabídku zájezdů, rezervujte své oblíbené termíny včas.
  Více zde...
 • CK Mauthner je na Instagramu
  05.10.2017
  Pro všechny nadšence sociálních sítí máme dobrou zprávu. Kromě Facebooku nás také najdete i na Instagramu
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 483 305 923
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

http://www.ckmauthner.cz/kvetnove-slevy-aneb-3v1

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním