Adventní zájezdy

Vánoce už si neumíme představit bez tradičních adventních a vánočních trhů. Zavřete oči a nechte se inspirovat zvuky vánočních zvonků, zaposlouchejte se do adventních písní a tradičních lidových koled. Existují místa, kde toto všechno je skutečné. Zavítejte na adventní trhy nejen do Rakouska a nechte se naladit na tu pravou vánoční atmosféru!

Přehled vybraných adventních trhů v Rakousku najdete zde

 

ADVENT NA JEZEŘE WOLFGANGSEE

Termín: sobota 15. 12. 2018

Poznejte protipól tak trochu uspěchaného Salzburgu, poznejte Wolfgangsee – největší jezero Salcburska s nezapomenutelnou malebnou adventní atmosférou. Na březích jezera jsou rozeseta malá půvabná městečka, z nichž každé má svůj jedinečný adventní symbol. Nenajdete tu žádný shon a spěch, žádné davy, jen příjemné malé adventní trhy. Užijte si krásnou projížďku lodí po jezeře a v případě příznivého počasí výjezd ozubenou železnicí na Schafberg. Se šálkem horkého punče v ruce můžete obdivovat úžasné výhledy na jezero a okolní alpskou krajinu. Jenom nezapomeňte ochutnat polévku ukrytou v chlebovém bochníku, Spätzle (nočky se slaninou) a obdivovat tolik oblíbené tradiční Betlémy, na které jsou místní právem pyšní.

Cena od 800,- Kč do 990,- Kč (dle nástupního místa)

Nástupní místa:

Praha, Na Florenci, dům č. 19 / Benešov, před hotelem Benica / Votice, čerpací stanice Shell / Tábor, před vlakovým nádražím / Soběslav, motorest Paluba / České Budějovice, McDonald´s, Strakonická ulice

 

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


ADVENT V SALZBURGU A NA WOLFGANGSEE

s možností koupání v Bad Ischlu

Termín: 01. 12. – 02. 12. 2018

Město Salzburg v čase Adventu nabízí nezapomenutelné zážitky a vánoční inspiraci, stejně jako jezero Wolfgangsee ležící v Solné komoře mezi majestátními štíty hor. Všechna zdejší městečka žijí adventními trhy a jedinečnou vánoční atmosférou. Každé má svůj vánoční symbol, z nichž nejznámější je obří lucerna v St. Wolfgangu. Pro milovníky koupání jsme připravili jako alternativu návštěvu vyhlášených Císařských lázní v Bad Ischlu, kde na Vás čekají bazény se slanou vodou, vířivky, podvodní masáže, saunový svět a další atrakce.

 

Koupání v Bad Ischlu - solné lázně. Největšího věhlasu dosáhly v 19. století díky pobytům císařské rodiny a tehdejší honorace. Dominantu města tvoří Císařská vila (Kaiservilla) - letní sídlo Františka Josefa I. a jeho manželky Alžběty Bavorské (Sissi) postavené v biedermeierovském stylu. Nachází se tu areál termálních koupališť a saun EurothermenResort Bad Ischl, které stojí určitě za návštěvu.

Cena: 3.390,- Kč

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


ADVENT V SALZBURGU A TICHÁ NOC

Termín: sobota 8. 12. 2018

Salcburk neboli Solnohrad stál vždy na výsluní dějin. Vládli mu arcibiskupové a jejich bohatstvím byla sůl. Stověžaté město nad řekou Salzach je plné kostelů, klášterů a paláců. S hrnečkem punče v ruce se projděte malebnými uličkami, po kterých kdysi kráčel i nejslavnější salcburský rodák - Wolfgang Amadeus Mozart, jehož odkaz je patrný na každém rohu. A až se setmí, tak si v nedalekém Oberndorfu zazpíváme píseň Tichá noc, Svatá noc, která zde roku 1818 vznikla.

Cena od 750,- Kč do 950,- Kč (dle nástupního místa)

Nástupní místa:

Praha, Na Florenci, dům č. 19 / Benešov, před hotelem Benica / Votice, čerpací stanice Shell / Tábor, před vlakovým nádražím / Soběslav, motorest Paluba / České Budějovice, McDonald´s, Strakonická ulice

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


ADVENT VE VÍDNI A DOLNÍM RAKOUSKU

Termín: 08. 12. – 09. 12. 2018

Vídeň, advent, cítíte to? Co dodat …jak popsat … Prostě s námi poznejte to nejlepší z Dolního Rakouska a nejkrásnější památky Vídně. Navštivte proslulý zámek Grafenegg, augustiniánský klášter Stift Klosterneuburg, císařský zámek Schloss Hof, vídeňský Hofburg, výstavy v Albertině nebo v Kunstforu a především velkolepé vánoční trhy před vídeňskou radnicí. To vše je zárukou nezapomenutelného adventního víkendu.

Cena: 3.290,- Kč

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


VÍDEŇ A SCHÖNBRUNN V ADVENTU

Termín: vždy v sobotu 1. 12., 8. 12. a 15. 12. 2018

Vídeň, možná nemá takovou tu malebnou adventní atmosféru jako jiná menší rakouská města, ale určitě stojí za to tam o adventu zavítat.
Určitě se Vám zalíbí adventní výlet za architektonickými skvosty a nejslavnějšími vánočními trhy do Vídně. Vychutnáte si vídeňskou gastronomii, vánoční pohodu i nákupy. Z nepřeberného množství moučníků nelze vynechat originální Sachrův dort podávaný v krásném prostředí hotelu Sacher. Odtud už je to jen pár kroků k nejvýznamnějším památkám, jako je bývalá císařská rezidence Hofburg, vyhlášená Opera, vídeňská galerie Albertina nebo katedrála sv. Štěpána (nejvýznamnější gotická stavba v Rakousku) jejíž barevná střecha z tašek přitáhne pohled každého návštěvníka. Opomenout nelze ani vídeňskou radnici, slavné divadlo Burgtheater
či unikátní muzejní čtvrť. Pozornost samozřejmě poutají i adventní trhy jako například ten u katedrály sv. Štěpána. Zde si vychutnáte nejen nákupy, ale i jahodový punč, podávaný v tradičním hrníčku ve tvaru botičky nebo vynikající gulášovku a česnečku servírovanou v bochníku křupavého chleba. U radnice si pochutnáte svařených vínech různých chutí, ovoci v čokoládě, pečené bramboře nebo rakouské vánoční specialitě Kletzenbrot. Odměnou po celém dni inspirujících zážitků a adventní pohody jsou i nádherně osvětlené a vyzdobené vídeňské bulváry.

Cena od 550,- Kč do 790,- Kč (dle nástupního místa)

Nástupní místa:

Praha, stanice metra I. P. Pavlova, Sokolská 490/31, Café Braun / Benešov, před hotelem Benica / Votice, čerpací stanice Shell / Tábor, před vlakovým nádražím /  Soběslav, motorest Paluba / České Budějovice, McDonald´s, Strakonická ulice / Třeboň, náměstí Na Rybníčku

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


TO NEJLEPŠÍ Z RAKOUSKÉHO ADVENTU

Salzburg, Linec, Steyr a Tichá noc

Termín: 08. 12. – 09. 12. 2018

Většina z nás má advent spojený s Rakouskem, se kterým nás spojuje nejen mnoho století v jedné kultuře, ale i vlastně i lidsky … všichni známe „poněmečtěná“ příjmení jako třeba Prohaska, Nowotny a tak nějak. Proto se tam cítíte tak příjemně.
Salzburg, Linec, Steyr … města několik desítek kilometrů od našich jižních hranic …jejich komorní atmosféra okouzlí každého. Salzburg a jeho hrad na kopci s masivy Alp na dohled, Linec, s líně se valícím Dunajem .. Steyr, malebným náměstím, tak podobným Domažlicím, Třeboni ..
Pohostinnost Rakušanů, atmosféra plná pohody, vůně , trhance, svařák, kdo by odolal.

Historický vánoční trh Christkindlmarkt - Salzburg
Salcburský Christkindlmarkt, který je připomínán v historických pramenech již v 15. století, je situován pod pevnost Hohensalzburg poblíž salcburské katedrály. Bohatý program jako například zpěvy chorálů, koncert dechových orchestů "Turmblasen" se odehrává před katedrálou na náměstí Residenzplatz.

Vánoční trh na náměstí Mirabellplatz -  Salzburg
Na vánočním trhu na náměstí Mirabellplatz očekávají návštěvníky v nádherně vyzdobených stáncích tradiční pochoutky - jablka v cukrové polevě na špejli, ručně vyřezávané betlémy, hřejivé kožešiny, umělecká keramika, uzené speciality, svíčky z včelího vosku a další zajímavé nabídky. Součástí tohoto vánoční trhu je bohatý hudební a zábavní program

Adventní trh St. Leonhard - Salzburg
Tradiční adventní trh před branami Salcburku, kde se nabízejí vánoční  ozdoby, výrobky uměleckých řemesel a vkusné nápady na dárky. Na trhu nechybí ani kadidlo, kuchařky z různých regionů Rakouska, svařené víno, perníky, domácí cukroví, pečené kaštany, punč a všechno to, co k pravému adventnímu trhu patří. Děti mohou přiložit ruku k dílu v adventní pekárně.

Adventní trh na nádvoří pevnosti Hohensalzburg -  Salzburg
V romantických kulisách středověké pevnosti Hohensalzburg vysoko nad Salcburkem čeká na hosty mnoho stánků s výrobky domácích uměleckých řemesel a rozmanitý rámcový kulturní program. Najdou tu originální nápady na dárky i vánoční kulinářské speciality. Děti si mohou pod odborným vedením vyrobit samy různými technikami vánoční dekorace: slámové hvězdičky, ledové květy, andělíčky, jmenovky na dárky. Na Štědrý den ve 12 hodin se konají tradiční vánoční salvy pevnostních střelců.
S výhodnou kartou Salzburg Card volný vstup do pevnosti, kde můžete obdivovat nádherný výhled na město.

Advent na dosah za hranicemi - Linec
Barokní Hlavní náměstí v Linci tvoří pro Christkindlmarkt působivou kulisu. Prohlédněte si ručně vyrobené dřevěné figurky v jesličkách či jemně zdobené vánoční ozdoby ze skla. Mimořádnou atrakcí je tradiční linecké vyrábění svíček. Každý zájemce si může vyrobit z včelího vosku vlastní svíčku a odnést si ji domů na adventní stůl.

Bydliště Ježíška - Steyr
Jedinečnou atmosféru Steyru, města, kde v Rakousku bydlí podle tradice Ježíšek (Christkindl), podtrhuje kouzelný a malebný vánoční trh Christkindlmarkt na hlavním náměstí historického centra Steyru. Vánoční náladu doplňují „zpívající jesličky", adventní troubení, průvod masek Perchtenlauf, kovářské vánoce a mnoho dalších zajímavých akcí.

Cena: 2.990,- Kč

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


ADVENTNÍ KRÁSA HANZOVNÍCH MĚST

Termín: 01. 12. – 02. 12. 2018

Hanza znamenala svazek německých obchodních měst, která provozovala dálkový obchod. Založena byla v polovině 12. století, fungovala půl tisíciletí, až do poloviny 17. století. Mezi ty hlavní patří Hamburk, Brémy, Hannover. Jejich tradice je dlouhá a silná.

Domníváte se, že advent je pouze v Rakousku? Těžko hledat silnější vánoční atmosféru než právě u našeho souseda. Nejslavnější vánoční trh se koná v "Benátkách severu" – v hanzovním městě Hamburku. Kdo neholduje davům a bujarému vánočnímu ruchu, má i tak možnost užít si v Hamburku sváteční atmosféru.

Německý vánoční trh neboli Weihnachtsmarkt  se už pomalu stává klasickou adventní zastávkou mnoha Evropanů. Nejslavnější vánoční trh se koná na radničním náměstí v Hamburku. Impozantní zážitek zde přináší Santa Claus, který se třikrát denně přežene v sobím spřežení nad Radnicí a získává si jak děti, tak dospělé.
Na radničním náměstí najdete na 80 stánků s tradičním zbožím rozdělených do útulných uliček. Uličky jsou pojmenované podle zaměření na řemeslné výrobky, sýry, hračky či na sladkosti.
Kouzlo přístavního města na řekách Labe a Alster je od konce listopadu ještě umocněno vánoční atmosférou a míst, kde si ji vychutnat je hned několik.
Vánoční trhy hradu Bergedorf u řeky Bille umožňují klidné vánoční rozjímání. Program nabízí hudební a literární vystoupení a je koncipován jako protiklad k rušným trhům. Pro děti je tu zvláštní dětský stan s dobrůtkami.

V okolí čtvrti Möckebergstrasse, jedné z největších nákupních oblastí Hamburku, leží hned tři trhy. Na trhu na Gerhard-Hauptmannplatz jsou k vidění řemeslníci pracující ve svých malých dílnách.
V okolí Spitalerstrasse čeká mimo klasických dárků a dobrot také kolotoč, který zabaví děti, zatímco rodiče mohou usrkávat svařené víno pod vánoční pyramidou.
Přístavní město může dětem nabídnout ještě více zážitků. V městské části Ballindamm si mohou vybrat z dobrodružství na pěti pohádkových lodích na řece Alster. Na pekařské lodi mohou děti tvořit cukroví, v divadelní lodi je čeká široký program představení, na lodi snů je čeká spousta hraček a v kavárenské lodi si mohou rodiče užít zasloužený odpočinek, zatímco jejich ratolesti dovádí. Všechny programy pro děti jsou bezplatné.
Vánoční trh Fleetinsel mezi mostem Stadthausbrücke a Rödingsmarktem na nově zrekonstruovaném náměstí daleko od hluku ulice a záře světel nabízí další variantu, kde si vypít hrnek svařeného vína. U břehu kotví dvě historické lodě z Muzea Ovelgönne a dotváří tak kulisu pro večerní procházku.

Cena: 3.390,- Kč

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


ADVENT V DRÁŽĎANECH A ŠTOLY

Termín: sobota 8. 12. 2018

Naši severní sousedé adventnímu času také věnují velkou pozornost. Přesto, že Dráždany již nemají tolik historických památek, tak labské nábřeží a nebo náměstí Altmarkt

U příležitosti zahájení 584. Štrýclmarktu se jako každý rok bude konat slavnostní ekumenická bohoslužba v drážďanském kostele Kreuzkirche na náměstí Altmarkt. Bohoslužbu již tradičně hudebně doprovází známý chlapecký pěvecký sbor Dresdner Kreuzchor. V kostele je místo pro 3000 hostů a vstup je volný.

Štólový trh – nejstarší vánoční trh v Německu (poprvé se konal již v roce 1434). Jméno dostal podle typické vánoční štoly. festival vánočních štól, kdy centrem města prochází 300 m dlouhý průvod s historickými postavami a řemeslníky, jehož hlavní atrakcí je vůz s největší štólou na světě.

A pokud ještě nebudete mít vánoční dárky, na nákupy můžete vyrazit také do místního Primarku.

Cena od 590,- Kč do 840,- Kč (dle nástupního místa)

Nástuní místa:

České Budějovice, Mariánské náměstí, naproti bývalé Policii / Soběslav, motorest Paluba / Tábor, před vlakovým nádražím / Votice, čerpací stanice Shell / Benešov, motorest Benica / Praha, Na Florenci, dům č. 19

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


ADVENT V PASOVĚ

Termín: sobota 15. 12. 2018

Na soutoku tří řek (Dunaj, Inn a Ilz) sousedícího s okouzlujícím historickým jádrem města, před kulisou chrámu sv. Štěpána, se koná vánoční trh s báječnou atmosférou. V desítkách svátečně ozdobených stáncích se prezentují umělecká řemesla a příprava regionálních specialit přímo na místě. V pasovském  dómu se každou středu a sobotu ve 12 hod. koná varhanní koncert zahraný na největší varhany na světě.
Pasov je vyhledávaným cílem turistů a to především díky své malebnosti. Není to město, kam by stálo za to se hnát kvůli architektonickým památkám, i když jich zde není málo. Je to město, kam stojí za to se vypravit za atmosférou, projít si malebné uličky, posedět v jedné z řady hospůdek, nebo se proplout po Dunaji.
 
Krásný pohled je na soutok řek také z Horního hradu. Když se po cestě nahoru na hrad zadíváte, zaměřte se především na okna. Reálná jsou totiž jen některá, zbylá jsou povedenou malbou. A když se vyšplháte na hrad, stojí za to navštívit hradní restauraci a dát si zde zaslouženou kávu a apfelstrudel.
Na menší – větší kuriozitu, pokud Vás zajímají i jiné události, než advent, narazíte hned nedaleko dómu. Na hradbě tady trůní hlava Pasovského blba. Naleznete ho v uličce před náměstím Domplatz. O původu Pasovského blba (der Passauer Tölpel) se příliš neví, možná byl součástí nějakého chrámového patrona, nebo se jedná o kamennou konzoli ze západního štítu dómu, která se zřítila nebo byla poškozena požárem.

Cena od 690,- Kč do 890,- Kč (dle nástupního místa)

Nástupní místa:

Praha, Na Florenci, dům č. 19 / Benešov, motorest Benica / Votice, čerpací stanice Shell / Tábor, před vlakovým nádražím / Soběslav, motorest Paluba / České Budějovice, McDonald´s, ul. Strakonická

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


ADVENTNÍ PERLY BAVORSKA

Termín: 08. 12. – 09. 12. 2018

Navštivte s námi nejkrásnější adventní města Bavorska, ke kterým rozhodně patří: Bamberk - malebné středověké městečko pod záštitou UNESCO; Norimberk - město s nejslavnějším adventním trhem v celém Německu; Rothenburg - německé město Vánoc s vánočním muzeem a specializovanými prodejnami vánočních; atmosféru Vánoc znásobí návštěva malebného skanzenu v Bad Windsheim.

Bamberk je vyhlášen historickým bohatstvím, dobrým pivem a v zimním období také kouzelnými vánočními trhy. Největší vliv na rozvoj města měl Císař Jindřich V. , který chtěl mít své město podobné Římu, a tak Bamberk postavil na 7 pahorcích a chtěl sem dokonce přesunout i sídlo papeže. Proto se Bamberku občas přezdívá Francký Řím. A na chvíli si tu možná budete připadat i jako v italských Benátkách – na říčním prameni řeky Regnitz, která městem protéká, se dochovaly malebné rybářské domky a díky zdejší atmosféře je místo známé jako Malé Benátky.
Místní trhy mohly být právem považovány za jedny z nejhezčích v Německu. Obchodníci jsou každoročně pečlivě vybíráni a vánoční trhy nabízejí mnohé atrakce a doprovodné programy. Přijíždí na ně třeba Mikuláš, který rozdává drobné dárečky pro ty nejmenší. Děti se také mohou svézt na nostalgickém kolotoči, umístěném u vchodu do radnice.
Děti rozhodně zaujmou Velké jesličky – symbol místních Vánoc – stojí v Bamberku každoročně již od roku 1983. Další asi čtyři desítky betlémů jsou k vidění v městských ulicích a uličkách. Obdivovat tu můžete betlémy velké i malé, klasické i moderní, místní francké nebo naopak betlémy dovezené snad z celého světa.

Norimberk lze považovat za hlavní město německého adventu. Norimberský „Christkindlesmarkt“ je největší vánoční trh ve střední Evropě (podobně jako vánoční trhy v Drážďanech) – navštíví jej přes 2 milióny návštěvníků. Jinými slovy, pokud nemáte rádi „hustou“ atmosféru, raději zůstaňte doma. A pokud máte děti, zamyslete se jak si ohlídat, aby se vám v tlačenici nikde neztratily.  Trhy se pořádají na náměstí Hauptmarkt (v okolí kostelů Panny Marie a sv. Sebalda.) v historickém jádru města a jejich historie spadá do 17. století. Trhy tvoří cca 200 stánků s nabídkou vánočního zboží. Místní specialitou jsou norimberské perníčky a biskupské chlebíčky. A klasickou místní specialitou nejen o vánocích jsou norimberské klobásky. Pokud máte rádi čokoládu, pak si určitě užijete. K mání je jakékoli ovoce obalené v čokoládě, včetně chilli papriček.

Rothenburg je jedno z nejromantičtějších měst Německa, aby ne, po zničující náletu na konci 2.světové války byl obnoven do původní podoby. A není snad lepší čas, kdy si jeho kouzlo vychutnat, než právě v čase adventu. Pokud jste navštívili Loket, Český Krumlov a líbilo se Vám ta, tak pojeďte si užít atmosféru vánočních trhů na různých místech tohoto skvostu středověké architektury a projít se po jednom z nejzachovalejších hradebních systémů s výhledy do údolí řeky Tauber. A kdo by ani při prohlídce nestačil dostatečně nasát sváteční atmosféru, ten si určitě nenechá ujít Muzeum Vánoc.

Cena: 3.190,- Kč

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


BAVORSKÝ DUNAJ V ADVENTU (Řezno a okolí)

s možností koupání v lázních Bad Gögging

Termín: 01. 12. – 02. 12. 2018

Regensburg a jeho monumentální dom hostí své návštěvníky každý předvánoční čas na náměstí Neupfarrplatz v obklopení pestrých stánků vánočního trhu, rozzářených vánočních ozdob, u veselého kolotoče a v neposlední řadě při vůni svařáku a pražených mandlí, kdy snadno zapomenete na stres všedního dne. Zdejší speciality se neomezují jen na kulinářskou a kulturní oblast, ale představují také díla uměleckých řemesel. Návštěvníci zde mohou vidět výrobu svíček, keramických hrnců a foukání skla. V široké nabídce najdete vše od adventních kalendářů až po vánoční panáčky vyrobené ze sušených švestek.
Součástí adventu je Lukréciin trh na náměstí Haidplatz a Kohlenmarkt  uměleckých řemeslníků, který byl pojmenován podle staré tradice jako Lukréciin trh. Lucia, moudrá žena, chodí podle starého zvyku s rozsvíceným věncem na hlavě od domu k domu a přináší světlo v temném zimním období. Díky světelnému věnci se každoročně rozsvítí Lukréciin trh na náměstí Haidplatz a Kohlenmarkt. Uměleckými řemeslníky vlastnoručně vyrobené zboží je rozmanité a vhodné i pro ty nejnáročnější zájemce: keramika, sklo, textilie a dřevo, drahé i obyčejné kovy, kůže, vosk a papír – to vše se používá k výrobě originálních dárků s vysokou uměleckou hodnotou.
Další Romantický vánoční trh se koná na zámků Thurnů a Taxisů z Regensburgu .Vánočně vyzdobená a do příjemných světel zahalená vesnička se nachází v závětří impozantní zámecké fasády. Z jejího středu ční mocný a nádherně zdobený vánoční strom. Své tradiční umění zde předvádějí nejrůznější řemeslníci – košíkáři, výrobci pletených košťat, kováři, řezbáři, sedláři, hrnčíři, výrobci svíček a další. V uličkách mezi stánky se můžete zahřát u ohýnků. Vánoční atmosféru samozřejmě doprovází bohatá nabídka, která se přísně drží vánočních tradic.

Cena: 3.390,- Kč

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


ADVENT V KRAKOVĚ

Termín: 14. 12. – 16. 12. 2018

Krakov je místo se zvláštní atmosférou – město je historická rezidence polských králů s hradem Wawel a katedrálou, sídlo starobylé univerzity a arcibiskupství. Staré město s množstvím historických památek i parků je oblíbený cíl turistů a je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO.
Ty největší vánoční trhy najdete na Hlavním krakovském náměstí (Rynek Główny), který se na pár týdnů promění v tzv. Adventní městečko, které poznáte nejen podle výzdoby a stánků, ale také podle vůně svařeného vína, jehličí a včelího vosku.
V dřevěných stáncích pořídíte kvalitní polské ruční výrobky místních umělců – od barevných a broušených baněk přes pletené košíky, vánoční stromečky a šperky až po vázané kytice ze sušených květin. Krásnou místní dekorací jsou keramické výrobky (andělé, aromalampy, stromečky apod.). Oblíbenými produkty jsou svíčky z včelího vosku a výrobky z ovčí vlny.
Vánoční atmosféru adventních trhů dokreslují tóny tradičních polských koled, které jsou na vyvýšeném pódiu u bývalé radnice doprovázeny ukázkami lidových tanců. Pokud se budete nacházet na Rynku Głównem, počkejte si na zvuk trubky, který se ozve vždy v celou hodinu. Je to krakovský hejnal, který troubí z věže Mariánského chrámu a jedná se o tradici, která přetrvala z dob obléhání města Mongoly. Samotný chrám Panny Marie také stojí za návštěvu, můžete zde obdivovat největší dochovaný vyřezávaný gotický oltář na světě.
Součástí zájezdu je putování po cestě soli s koupáním v léčivých solankách.

Cena: 4.390,- Kč

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.


ADVENTNÍ WROCLAV

Termín: sobota 15. 12. 2018

Město bylo založeno v 10. století českým knížetem Vratislavem. Každoročně se obléká do vánočního hávu a stalo se tak jedním z nejoblíbenějších měst vánočních zájezdů našich klientů. S průvodcem projdete romantická zákoutí Tumského ostrova s Katedrálou, kde za příznivého počasí vystoupáte na věžní ochoz a bude moci shlédnout panorama Wroclawi a jejího okolí.

Cena od 790,- Kč do 950,- Kč (dle nástupního místa)

Nástupní místa:

České Budějovice, Mariánské náměstí, naproti bývalé Policii / Soběslav, motorest Lada / Tábor, zastávka MHD Sojčák / Votice, čerpací stanice Shell / Benešov, motorest Benica / Praha, Černý Most, u dálnice u metra (směr z Prahy) / Poděbrady, náměstí

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.

 

Pořadatelem zájezdů je cestovní kancelář Quicktour s. r. o., IČO 28115244

Interaktivní mapa zájezdů a ubytování

* **
* ***
* ****
* bez kategorie
Nebyly nalezeny žádné výsledky.
 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Turistické pobyty v Rakousku do 10.ledna 2021
  10.12.2020
  Rakouská spolková vláda ohlásila hraniční kontroly a karanténu při vstupu z rizikových oblastí - Česká republika mezi ně v současnost patří.
  Více zde...
 • Férové storno podmínky
  10.12.2020
  Férové stornopoplatky u vybraných kapacit v Rakousku. Až 14 dní před nástupem na svoji zimní dovolenou můžete zrušit pobyt bez zaplacení stornopoplatku.
  Více zde...
 • Povinnost negativních testů COVID 19
  30.10.2020
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním