Vánoce už si neumíme představit bez tradičních adventních a vánočních trhů. Zavřete oči a nechte se inspirovat zvuky vánočních zvonků, zaposlouchejte se do adventních písní a tradičních lidových koled. Existují místa, kde toto všechno je skutečné. Zavítejte na adventní trhy nejen do Rakouska a nechte se naladit na tu pravou vánoční atmosféru!

ADVENTNÍ PERLY BAVORSKA

Termín: 07. 12. – 08. 12. 2019

Navštivte s námi nejkrásnější adventní města Bavorska, ke kterým rozhodně patří: Bamberk - malebné středověké městečko pod záštitou UNESCO; Norimberk - město s nejslavnějším adventním trhem v celém Německu; Rothenburg - německé město Vánoc s vánočním muzeem a specializovanými prodejnami vánočních; atmosféru Vánoc znásobí návštěva malebného skanzenu v Bad Windsheim.

Bamberg je vyhlášen historickým bohatstvím, dobrým pivem a v zimním období také kouzelnými vánočními trhy. Největší vliv na rozvoj města měl Císař Jindřich V. , který chtěl mít své město podobné Římu, a tak Bamberk postavil na 7 pahorcích a chtěl sem dokonce přesunout i sídlo papeže. Proto se Bamberku občas přezdívá Francký Řím. A na chvíli si tu možná budete připadat i jako v italských Benátkách – na říčním prameni řeky Regnitz, která městem protéká, se dochovaly malebné rybářské domky a díky zdejší atmosféře je místo známé jako Malé Benátky.
Místní trhy mohly být právem považovány za jedny z nejhezčích v Německu. Obchodníci jsou každoročně pečlivě vybíráni a vánoční trhy nabízejí mnohé atrakce a doprovodné programy. Přijíždí na ně třeba Mikuláš, který rozdává drobné dárečky pro ty nejmenší. Děti se také mohou svézt na nostalgickém kolotoči, umístěném u vchodu do radnice.
Děti rozhodně zaujmou Velké jesličky – symbol místních Vánoc – stojí v Bamberku každoročně již od roku 1983. Další asi čtyři desítky betlémů jsou k vidění v městských ulicích a uličkách. Obdivovat tu můžete betlémy velké i malé, klasické i moderní, místní francké nebo naopak betlémy dovezené snad z celého světa.

Norimberg lze považovat za hlavní město německého adventu. Norimberský „Christkindlesmarkt“ je největší vánoční trh ve střední Evropě (podobně jako vánoční trhy v Drážďanech) – navštíví jej přes 2 milióny návštěvníků. Jinými slovy, pokud nemáte rádi „hustou“ atmosféru, raději zůstaňte doma. A pokud máte děti, zamyslete se jak si ohlídat, aby se vám v tlačenici nikde neztratily.  Trhy se pořádají na náměstí Hauptmarkt (v okolí kostelů Panny Marie a sv. Sebalda.) v historickém jádru města a jejich historie spadá do 17. století. Trhy tvoří cca 200 stánků s nabídkou vánočního zboží. Místní specialitou jsou norimberské perníčky a biskupské chlebíčky. A klasickou místní specialitou nejen o vánocích jsou norimberské klobásky. Pokud máte rádi čokoládu, pak si určitě užijete. K mání je jakékoli ovoce obalené v čokoládě, včetně chilli papriček.

Rothenburg je jedno z nejromantičtějších měst Německa, aby ne, po zničující náletu na konci 2.světové války byl obnoven do původní podoby. A není snad lepší čas, kdy si jeho kouzlo vychutnat, než právě v čase adventu. Pokud jste navštívili Loket, Český Krumlov a líbilo se Vám ta, tak pojeďte si užít atmosféru vánočních trhů na různých místech tohoto skvostu středověké architektury a projít se po jednom z nejzachovalejších hradebních systémů s výhledy do údolí řeky Tauber. A kdo by ani při prohlídce nestačil dostatečně nasát sváteční atmosféru, ten si určitě nenechá ujít Muzeum Vánoc.

Cena: 3.390,- Kč

1.    den:    odjezd z ČR v časných ranních hodinách (z ČB cca ve 4 h, z Prahy cca v 6 h), dopoledne přijedeme do Bamberku, prohlédneme si historické jádro města a jesličky s průvodcem. Poté se přemístíme do Norimberku - krátká prohlídka města s průvodcem, individuální volno k návštěvě nejkrásnějšího vánočního trhu Německa. Odjezd na ubytování v městečku Langenzenn, večeře v gasthofu (za příplatek), možnost využití hotelového wellness (zdarma).
2.    den:    po snídani nás čeká Rothenburg - prohlídka města s průvodcem, muzeum Vánoc, největší sbírka vánočních ozdob, specializované prodejny vánočních ozdob. Odpoledne zavítáme do malebného franckého skanzenu v Bad Windsheim s typickými hrázděnými domy, kde si vychutnáme poetickou atmosféru franckých Vánoc. Možnost koupání v místních termálních lázních. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

 

Cena zahrnuje: dopravu busem, 1x ubytování v 3* hotelu (zdarma hotelové wellness), 1x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: vstupné (doporučujeme cca 10-15 €), večeři (420,- Kč/os.). Příplatek za jednolůžkový pokoj: 790,- Kč.

Nástupní místa: Praha, Benešov, Votice, Tábor, České Budějovice.

 

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.

 

Ve spolupráci s pořadatelem zájezdu - Quicktour s. r. o. Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38


 

ADVENT V SALZBURGU A NA WOLFGANGSEE s možností koupání v Bad Ischlu

30. 11. – 01. 12. 2019         

Město Salzburg v čase Adventu nabízí nezapomenutelné zážitky a vánoční inspiraci, stejně jako jezero Wolfgangsee ležící v Solné komoře mezi majestátními štíty hor. Všechna zdejší městečka žijí adventními trhy a jedinečnou vánoční atmosférou. Každé má svůj vánoční symbol, z nichž nejznámější je obří lucerna v St. Wolfgangu. Pro milovníky koupání jsme připravili jako alternativu návštěvu vyhlášených Císařských lázní v Bad Ischlu, kde na Vás čekají bazény se slanou vodou, vířivky, podvodní masáže, saunový svět a další atrakce.

1.    den:    odjezd z ČR v časných ranních hodinách, příjezd do Salzburgu: prohlídka města s průvodcem, návštěva vánočních trhů před Dómem, individuální volno. V podvečer přejezd do St. Gilgenu na Wolfgangsee: krátká prohlídka městečka, romantická večerní atmosféra barokních vánočních trhů. Večeře a ubytování v hotelu.

2.    den:    po snídani odjezd do Stroblu, následuje plavba lodí po jezeře Wolfgangsee ze Stroblu do St. Wolfgangu kolem obří plovoucí lucerny. Zde se skupina rozdělí na 2 části dle zájmu. První část skupiny se zdrží v St. Wolfgangu cca hodinu a půl (vánoční trhy) a poté odjede bez průvodce na 4 hodinové koupání do Bad Ischlu – Císařské lázně. Druhá část skupiny: St. Wolfgang - výjezd unikátní ozubenou parní železnicí na Schafberg, prohlídka městečka a kostela s průvodcem, vánoční trhy, poté odjezd do Bad Ischlu na prohlídku lázeňského městečka. Návrat do ČR ve večerních hodinách (do ČB cca ve 21 h, do Prahy cca ve 23 h).

 

Cena: 3.390,- Kč

Cena zahrnuje: dopravu busem, 1x ubytování v 3* hotelu, 1x polopenzi, průvodce, plavbu lodí ze Stroblu do St. Wolfgangu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupy: jízdné na Schafberg (cca 16 €), koupání v Bad Ischlu (16 €, se saunami 23 €), jednolůžkový pokoj (450,- Kč) a komplexní cestovní pojištění 72,- Kč/os.

Nástupní místa: Praha, Benešov, Votice, Tábor, České Budějovice.

 

Zaujal Vás tento zájezd? Napište nám o rezervaci či bližší informace.

 

Ve spolupráci s pořadatelem zájezdu - Quicktour s. r. o. Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

 


 

Interaktivní mapa zájezdů a ubytování

* **
* ***
* ****
* bez kategorie

Hotel ***Sigmunderhof

Hotel Sigmunderhof

Itálie - Kronplatz
Hotel se nachází nedaleko střediska Kronplatz (cca 12 km) . Skibus jezdí na Kronplatz 4x denně každé dopoledne v 30 min. intervalech (cca 8-10 hod.) z hotelového parkoviště.
Cena od:
9 510 Kč /klient
Termíny a ceny

Hotel Friedemann Jižní Tyrolsko


Itálie - Kronplatz
Útulný rodinný hotel s názvem Friedemann funguje již po čtyři generace. Nachází se v samotném srdci Puster Valley v jižním Tyrolsku.
Cena od:
3 770 Kč /klient
Termíny a ceny

Feriendorf an der Threme Obernsees

Feriendorf an der Threme Obernsees

Německo - Therme Obernsees
Nově zrekonstruovaný bungalovový resort s turistyckými stezkami a cyklistickými stezkami hned vedle resortu.
Cena od:
1 832 Kč /klient
Termíny a ceny

Feriendorf an der Threme Obernsees - kopie

Feriendorf an der Threme Obernsees

Německo - Therme Obernsees
Nově zrekonstruovaný bungalovový resort s turistyckými stezkami a cyklistickými stezkami hned vedle resortu.
Cena od:
2 063 Kč /klient
Termíny a ceny

Hotel Herlinde**, Neusiedlersee

Gästehaus Hotel Herlinde

Rakousko - Burgenlandsko
Příjemný 2hvězdičkový hotel nacházející se 18 minut chůzí od pláže. Je 1 km od centra Bodelsdorf am See.
Cena od:
4 020 Kč /klient
Termíny a ceny

Sporthotel Semmering

Sporthotel Semmering***

Rakousko - Dolní Rakousko
Cena od:
3 510 Kč /klient
Termíny a ceny

Sporthotel Semmering***

Sporthotel Semmering***

Rakousko - Dolní Rakousko
Sporthotel Semmering najdete na půli cesty mezi Vídní a Grazem. Užijete si zde nejn úchvatné panorma výhledy ale i spoustu aktivit.
Cena od:
2 995 Kč /klient
Termíny a ceny

Hotel Alpenhof*** Semmering

Hotel Alpenhof

Rakousko - Dolní Rakousko
Komfortní hotel s bazénem a výhledem na předhůří Alp, Semmering leží pouhých 90 km od Vídně.
Cena od:
4 095 Kč /klient
Termíny a ceny

Na východním začátku Alp


Rakousko - Dolní Rakousko
Východní část Alp, neboli Wiener Alpen, nabízí moto nadšencům spoustu kvalitních horských silnic a nádhernou krajinu, proto je ideální oblastí pro projížďky na motorkách. Města ve Štýrsku každoročně soutěží o nejkrásnější květinovou výzdobu, což ocení především Vaše spolujezdkyně, které se budou moci kochat výhledem na pestrobarevné květenstvo.
Cena od:
8 165 Kč /klient
Termíny a ceny

Semmering na kole

Semmering na kole

Rakousko - Dolní Rakousko
Semmering krajina s rozmanitými roklemi a skalními útvary přináší rozsáhlý otevřený prostor. Svěží, čistý horský vzduch působí na návštěvníky osvěžujícím a osvobozujícím dojmem . Navíc je tato oblast skvěle dostupná z České Republiky.
Cena od:
8 040 Kč /klient
Termíny a ceny
 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Důležité informace k cestovnímu pojištění v souvislosti se šířením KORONA viru (COVID-19)
  24.06.2020
  Více zde...
 • Zájezdy do Rakouska - léto 2020
  29.04.2020
  Rakouské a české orgány podporují dovolené českých občanů v Rakousku.
  Více zde...
 • Postup CK Mauthner - letní zájezdy
  09.04.2020
  Informace o postupu CK po rozhodnutí Parlamentu ČR.
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním