Zavítejte za historií do největšího hradního komplexu v Evropě na hrad Hochosterwitz. Skvělý tip nejen pro turisty,ale i motorkáře. Vyvézt se můžete třeba lanovkou nebo se projít přes 14 hradních bran.

HRAD HOCHOSTERWITZ

Na samém vrcholu 150 metrové vápencové skály v obci St. Georgen am Längseese najdete jeden z největších a nejpůsobivějších hradních komplexů Evropy - hrad Hochosterwitz.

Každá brána zde nese své jméno, každý pokoj nese svůj příběh...

Projděte se 14ti velkými branami, které jsou součástí opevnění nebo vyjeďte lanovkou Fürst-Max-Bahn přímo k hradu a nenechte si ujít pohledy na okolní korutanskou krajinu, zalitou podzimními barvami.

Geniální architektura činila ve středověku hrad nedobytným. Každá z bran byla totiž zabezpečena nějakou překážkou a tak nebyl nikdy hrad obsazen nepřáteli.

Na vnitřním nádvoří můžete zavítat do restaurace a posilnit se nějakou dobrou korutanskou pochoutkou nebo navštívit muzeum se sbírkami zbraní a historickými obrazy. Dále můžete nahlédnout do hradní kaple, která je vyzdobená nástěnnými a stropními freskami.

Něco málo z historie...

Hrad Hochosterwitz patří k jedněm z největších a nejkrásnějších hradních komplexů v celé Evropě. První zmínka o hradu pochází už z roku 860. Až teprve roku 1857 došlo k přestavbě hradu do dnešní podoby.

Otevírací doba:

od pondělí do něděle: 10:00 - 17:00 hodin

Vstupné:

dospělí: 12 € (s Korutanskou kartou: 10,80 €)

děti: 8 € (s Korutanskou kartou: 7,20 €)

 

Tipy na ubytování v Korutanech najdete zde:
/leto/rakousko/korutany

zdroj foto a informací: burg-hochosterwitz.com, kaernten.at/de/sehenswertes,facebook.com/BurgHochosterwitz

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.