Dalniční známky v Rakousku - elektronicky

Elektronické dálniční známky a digitální úsekové mýto

V Rakousku lze od počátku roku 2018 využívat elektronické známky, přičemž papírové dálniční známky zůstávají jako alternativa i nadále v prodeji.

Elektronické známky jsou v podstatě registrací vozidla nebo motycyklu a úhrada poplatku za používání dálnic je realizována on-line prostřednictvím portálu https://shop.asfinag.at/cs/. E-známky mají roční, dvouměsíční a desetidenní platnost.

Je na Vašem rozhodnutí, zda použijete klasickou papírovou nebo moderní e-známku. E-známky, jak je Rakušané nazývají, zakoupíte ještě před cestou, nemusíte zastavovat na benzínce nebo mýtné stanici, odpadá placení na místě. Jejich platnost je shodná jako u nalepovacích známek. U 10denních a 2měsíčních známek můžete ještě před zahájením platnosti změnit dobu platnosti nebo poznávací značku. 

Ale má to jeden háček, v případě, že je nakupujete jako fyzická nepodnikající osoba, jejich platnost není možná dříve, než 18 dnů ode dne zakoupení. Proč tomu tak je?  Vychází to z nařízení, že v případě nákupu on-line má spotřebitel právo vrátit nakoupené zboží do 14 dnů od nákupu. Takže by mohlo nastat, že si zakoupíte 10ti denní známku, odjedete s ní Vaší cestu a pak ji ještě vrátíte. Proto se Rakušané rozhodli toto eliminovat odloženou dobou počátku platnosti.

Jiná situace však je, když E-známku nakupují podnikatelské subjekty. Na ně se ochranná doba nevztahuje a mají tak možnost zajistit platnost ihned od zakoupení. Proto se naše CK Mauthner s.r.o. rozhodla svým klientům nabídnout možnost nákupu této E-známky.

A jak ji teda získáte? Stačí nám zaslat identifikační údaje, RZ (SPZ) Vašeho vozidla, od kdy chcete, aby byla platnost a také, potvrzení o uhrazení. My Vám obratem e-mailem pošleme potvrzení, že můžete po jezdit po rakouských dálnicích.

Novinkou je také zavedení elektronické platby úsekového mýta. Toto je určitě užitečná funkce, mnoho z nás zažilo nekonečné fronty na mýtnicích. Proto pokud využijte úsekové e-známky, projedete mýtnou stanicí pohodlně a plynule, neboť vyhrazené pruhy jsou vybaveny kamerami, které přečtou Vaši registrační značku, automaticky otevřou závoru a umožní Vám průjezd mýtnicí. Tyto e-známky jsou pro jednu jízdu (směr tam), dvě jízdy (tam a zpět) nebo roční.

POZOR - mýtné pruhy GO! zcela vpravo jsou určeny pouze pro kamiony.

poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním