Ideálním místem pro všechny milovníky freeride je Krippenstein na severní straně dachsteinského masivu. Magazín Snow Planet vybral Freesportarenu Krippenstein v Horním Rakousku za „žhavé místo“ pro freeridery.

Ve skiareálu si užijete 30 km nejjemnějšího prašanu ve volném terénu a 13 km perfektně upravených sjezdovek. Hlavní freeridové trasy jsou tři: jednodušší a relativně chráněné lesem jsou Imistl a Eisgrube, nejnáročnější a za mlhy riskantnější je Schonberg. Jste připraveni také na 11 km sjezd nejdelší v Horním Rakousku?

Páteřním dopravním zařízením ve Ski areálu Freesports Arena Krippenstein je kabinová lanovka. Pro lyžaře, kteří jsou většinou v menšině, je zajímavá modrá sjezdovka se 4sedačkovou lanovkou, pro děti je připravena dětská sjezdovka s vlekem.

Areál nabízí také 20 km klasických běžeckých tratí a 10 km výškových běžeckých tratí. Trasy jsou svou náročností vhodné i pro děti. Kromě nenáročných terénů je odtud fantastický výhled do údolí na jezero Hallstättersee  a opačným směrem na ledovec Dachstein.

Freesports Arena Krippenstein to nejsou jen lyže a snowboard, vyzkoušet můžete také paragliding, lezení po ledu, výlety na sněžnicích nebo lyžařské tůry.

Další informace o lyžování a ubytování v rakouských Alpách najdete tady.

 

Zdroj info a foto: www.dachstein-salzkammergut.com

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.