Přehrada Lünersee je jednou z největších přehradních nádrží ve spolkové zemi Vorarlberg. Leží na konci údolí Brandnertal a patří k obci Vandans v Montafonu. Lünersee je ideálním výchozím bodem pro výlety k Schesaplana, což je největší hora v Rätikonu. Tato oblast je rájem nejen turistiky, ale i rybaření. Pro rodiny s dětmi je doporučena okružní cesta kolem Lünersee, jednoho z největších přírodních horských jezer na světě.

STAUSEE LÜNERSEE

Přehrada Lünersee leží v nadmořské výšce 1970 m n.m. a je jednou z největších přehradních nádrží ve spolkové zemi Vorarlbersko.

Leží na konci údolí Brandnertal a patří k obci Vandans v Montafonu. Lünersee je ideálním výchozím bodem pro podníknutí výletu k Schesaplana, což je největší hora v Rätikonu. Tato oblast je rájem nejen turistky, ale i rybaření.

Pro rodiny s dětmi je doporučena okružní cesta kolem Lünersee, jednoho z největších přírodních horských jezer na světě. Cesta trvá přibližně 1,5 - 2 hodiny. Při procházce si vychutnáte čerstvý vzduch a pokocháte se výhledem na krásné Alpy.

Dalším výletním cílem je již zmiňovaná Schesaplana (2.965 m) - z královny Rätikonu se Vám naskytne nádherný 360° panoramatický výhled.

Schesaplana je největší horou v Rätikonu. Přímo přes vrchol hory probíhá hranice mezi Vorarlbergem a Švýcarskem.

Tato hora je u turistů velice oblíbeným výletním cílem. Je dostupná z několika stran po turistických stezkách všech druhů obtížností. Pro ty, kteří by si cestu chtěli zkrátit se mohou nechat vyvést na vrchol hory lanovkou.

Z vrcholu se Vám naskytne nádherný panoramatický výhled například na přehradu Lünersee, ledovec Brandner Gletscher nebo Bodamské jezero

 

Další fotografie:

zdroj info: luenersee.at
zdroj foto: facebook.com/Luenersee; luenersee.at

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.