Oblast

Nejvýchodnější a nejmladší země Rakouska fascinuje širokou nabídkou kultury, přírody, vinohradů a možnostmi sportování pro všechny věkové kategorie. A Neziderským jezerem. 

Turistické informace

NEUSIEDLERSEE
Největší neodtokové stepní jezero ve střední Evropě s velikou rozlohou a hloubkou maximálně 2 m. Na délku činí 30 - 35km a na šířku 3 - 6km, to záleží na aktuálních podmínkách.
Jezero se totiž v průběhu roku rozlévá nebo naopak vysychá. Vedou kolem něj desítky kilometrů cyklistických stezek, kde naprosto po rovině zvládnete za den ujet spousty kilometrů s minimem šlápnutí do pedálů. Pokud byste se ovšem těšili na časté zastávky se zchlazením se v lákavě čisté vodě, tak vás musíme poněkud zklamat. Břehy jsou totiž z převážné části zarostlé neprostupným rákosím nebo přecházejí v močály. Kousky přístupných míst ke koupání jsou většinou zároveň plážemi jednotlivých kempů nebo jsou upravené břehy oploceny a za vstup se musí platit.
Tento typ krajiny vyhovuje vodnímu ptactvu, jehož kolem celého jezera hnízdí na 300 druhů a za nímž se k Neziderskému jezeru vydávají ornitologové z celé Evropy. Navíc jsou v blízkosti jezera k dispozici vyhlídkové věže, z kterých můžete pozorovat okolí, kam není možný přístup.
Kdybyste na kole objeli celé jezero, váš tachometr by ukazoval 97 km projetím rakouské strany a 34 km Maďarskem. Chcete-li si cestu na opačnou stranu jezera zkrátit, můžete využít místních trajektů. Pro ty jsou na dně v mělké vodě vybuduvány jakési dráhy, ve kterých se lodě pohybují. Jste-li unaveni z kola a přece jen toužíte po prozkoumání okolí, nabízí se rovněž vyjížďky kolem jezera na koni, či dokonce na koňském povoze.
Jezero také díky dobrým povětrnostním podmínkám nabízí dobré vyžití milovníkům vodních sportů. Prakticky celou plochou jezera brázdí v letní sezoně vodní šlapadla, windsurfingy, vodní lyže, či stále oblíbenější kiteboardy.

Cykloturistika

Cyklostezka okolo Neziderského jezera
Rovina kam oko dohlédne, minimální výškové rozdíly a 500 km nejlépe vybudovaných cyklostezek. Region Neziderského jezera patří k světovému dědictví UNESCO a nabízí příznivcům cyklistiky to pravé „eldorádo“.
Délka: cca 135 km

Bruslařská aréna v Burgenlandu
Slyšeli jste o německém Flaeming skate? Tak v Rakousku mají něco podobného. Aréna s názvem Rolling Area leží pod Vídní ve střední části Burgenlandu. Jsou to asi 3 hodiny jízdy autem z Brna. Je tu celkem 50 km rovných, kvalitně asfaltovaných tras po rovině, bez výraznějšího stoupání.
Stezky jsou označené S1, S2 a S3 a jejich začátek najdete v městečku Lutzmannsburg u termálních lázní Sonnentherme. Trasa S1 je dlouhá 15 km a vede do Klostermarienbergu. Je nenáročná, vhodná i pro začátečníky, protíná louky, kroutí se kolem řeky Rabnitz do Frankenau, kde je možnost se občerstvit. Odtud se dále pokračuje přes pole až do Klostermarienbergu.
S2 je dlouhá 17 km a míří do Oberloisdorfu přes městečka Frankenau a Unterloisdorf. Cestou se lze občerstvit na třech místech. Poslední a nejkratší trasa má 7 km a vede do Kroatisch Minihof. Je to široká a asfaltovaná cesta přes louky, pole a částečně i lesem.

Rajská trasa pro elektrokola v jižním Burgenlandu:u

V 6 dnech navštívíte tři přírodní parky, špičkové restaurace, vinné šenky, vinice, pojedete okolo zurčících potoků a řek a v útulných „rajských“ hostincích „Paradiesbetriebe“ ochutnáte rozmanité regionální dobroty.
Jižní Burgenland - ráj pro elektrokola © MAXUM jenni:k
Poznejte královnu cyklotras pro elektrokola v jižním Burgenlandu.
Vychutnejte si ráj všemi smysly!

Nabídka zahrnuje:
5 noclehů v nejlepších podnicích 3 a 4hvězdičkové kategorie, snídani formou bufetu, transport zavazadel, ochutnávku vína s 5-7 vzorky (vč. chleba), parkoviště přímo u půjčovny kol, cyklistickou mapu jižního Burgenlandu a informační materiál + rajský kompas


Cena od € 310,- za osobu na dvoulůžkovém pokoji.
Příplatek za jednolůžkový pokoj: € 60,-.

Příjezd týdně každou neděli od 31.3. do 27.10.2013.

Doplňkové služby:
6denní zapůjčení TOP elektrokola (zn. Focus, Kalkhoff nebo Flyer, r. v. 2012 nebo 2013) vč. brašny na kolo a záruky mobility, od/do půjčovny Oberwart € 99,- vč. € 5,- poukazu na požitky, 6denní zapůjčení turistického kola vč. brašny € 60,-, zapůjčení cyklistické přílby (platí se na místě) € 12,-, odjezd od dalších půjčoven možný na vyžádání

Možnosti příjezdu:
linkovým autobusem z Vídně přímo na startovní a cílové místo trasy (Oberwart nebo Bad Tatzmannsdorf)
autem: parkoviště zdarma přímo u půjčovny elektrokol
individuální transfer z letiště ve Vídni (125km), v Grazu (85km) -  paušální cena za cestu do Oberwartu nebo Bad Tatzmannsdorfu: € 180,-


Cykloštěstí u Neziderského jezera
Seznamte se s překrásnou krajinou, těšte se z poznávání okolí Neziderského jezera ze sedla kola a opřete se pořádně do pedálů.
Rodinná cykloturistika u Neziderského jezera © Burgenland Tourismus / Steve.Haider.com
Prožijte 3 báječné noci v ubytovací kategorii od 3 hvězdiček/sluníček/květinek a vychutnejte si každé ráno skvělou snídani.
Cyklistickou mapu regionu najdete již při příjezdu ve svém pokoji.
Na vybraných trasách využijete přívozů přes jezero za poloviční cenu.

Jako bonus obdržíte výhodnou kartu Neusiedler See Card, která Vám po dobu Vašeho pobytu otevírá 46 různých atraktivních zařízení pro volný čas.

Cena od € 132,- za osobu na dvoulůžkovém pokoji.

Nabídka platí celoročně.

Ostatní informace

SLEVOVÉ KARTY BURGENLAND

“All inclusive“ díky kartě Neusiedler See Card
Užívejte si na své dovolené nejkrásnější atrakce a zařízení pro trávení volného času v okolí Neziderského jezera – zdarma!
Jako hosté jednoho z více než 720 partnerských provozů máte v rámci projektu Neusiedler See Card po celou dobu svého pobytu tuto kartu zcela zdarma. Partnerské provozy si můžete jednoduše najít na naší webové stránce – v menu Ubytování – “Specialisté na dovolenou” zvolte kategorii Neusiedler See Card. Bezplatná karta pro hosty platí od 22. březen do 27. října 2013. Až do svého odjezdu můžete zdarma navštěvovat 46 zařízení pro trávení volného času v okolí Neziderského jezera tak často, jak si přejete. Kartu Neusielder See Card obdržíte po odevzdání modrého průpisu přihlašovacího lístku v jednom ze 46 výdejních míst v regionu Neziderského jezera.

 

Se svojí kartou Neusiedler See Card můžete zdarma využívat tyto služby:

Veřejná doprava
Autobusy a železnice v rámci regionu podle jízdních řádů.

Koupaliště u jezera, v hale nebo ve volné přírodě
Seebad Breitenbrunn, trandbad Illmitz, Seebad Mörbisch am See, Seebad Neusiedl am See, Strandbad Podersdorf am See, Seebad Rust, Seebad St. Andrä am Zicksee, Seebad Weiden am See, Badesee Apetlon, Badesee Andau, Sonnenwaldbad Donnerskirchen, Allsport Parkbad Eisenstadt,  Aqua Splash Erlebnisbad Gols, Freischwimmbad Oggau,  Solarwarmbad Purbach, Allsport Hallenbad Eisenstadt,  Erlebnishallenbad Neusiedl am See

Zážitky
Národní park Neusiedler See Seewinkel (bezplatná účast na exkurzích do národního parku podle programu pro návštěvníku, nutné se předem přihlásit),  Římský kamenolom St. Margarethen,  Prohlídka města Eisenstadt: bezplatná prohlídka každý pátek ve 14,00 hodin,  Prohlídka města Rust: bezplatná prohlídka každé úterý a sobotu v 11,00 hod., ve čtvrtek v 11,00 hod.,  Prohlídka města Kapuvár: bezplatná prohlídka každou středu ve 14,00 hod., Prohlídka města Bratislava: bezplatné prohlídky každý čtvrtek a sobotu ve 14,00 hod.

Muzea
Turmmuseum Breitenbrunn,  Landesmuseum Burgenland Eisenstadt,  Österreichisches Jüdisches Musem Eisenstadt,  Kalvarienbergkirche Haydnmausoleum Eisenstadt,  Schloss Halbturn,  Dorfmuseum Mönchhof,  Sbírka Friedrichshof Zurndorf
 
Koncerty  
Hudební matiné na zámku Esterházy Eisenstadt

Celá jízda – za poloviční cenu – lodní přeprava cyklistů:
převoz Mörbisch - Illmitz

Lodní přeprava cyklistů Podersdorf - Breitenbrunn
 

Rychlá cesta k získání karty:
Zeptejte se svého ubytovatele kde se nachází nejbližší výdejní místo a tam jednoduše vyměňte svůj modrý průpis přihlašovacího lístku, který jste od svého ubytovatele dostali, za kartu Neusiedler See Card.
Nic nenalezeno
Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.