Cyklistický výlet z Passau do Vídně podél Dunaje 

Fotogalerie

Cyklistický výlet z Passau do Vídně podél Dunaje
Typ ubytování: hotel
Typ stravy: Snídaně v ceně
Lokalita: Rakousko / Cyklistické zájezdy/pobyty / Cyklistické zájezdy/pobyty
Doprava: Vlastní doprava

Cyklistická trasa vedoucí podél Dunaje, z německého Passau přes Horní Rakousko až do Vídně.

Základní informace

Trasa začíná v Passau což je město v Německé části v Bavorsku, vede přes Schloegen v Rakousku, skrz moderní a úchvatné město Linec (Linz), do Pergu, město v Horním Rakousku, Maria Taferl obchodní město v části Dolního Rakouska až do Kremže pátého největšího města v Dolním Rakousku a odtud nás čeká už jen trasa dlouhá cca 80 Km a dorazíme do Vídně. Trasa vede podél krásné řeky Dunaje, úchvatnou přírodou. 

Ubytování

Ubytování probíhá v 3* nebo 4* hotelích, kde je možné být ubytovaný ve dvoulůžkových pokojích či jednolůžkových. Parkování není vždy zajištěno u hotelu, ale na veřejných parkovištích.

Poloha

Pasov, Schloegen, Linec, Perg, Maria Taferl, Kremže, Vídeň.Německo, Horní a Dolní Rakousko.

Shrnutí

Dunaj je řeka se silnou symbolikou, spojující Evropu od západu k východu. Tichá a romantická, a přesto pestrá dunajská cyklostezka mezi bavorským Pasovem a slovenským hlavním městem Bratislavou. Užijte si jedinečné cyklostezky s malebnými vesnicemi a nádherným výhledem, tato cesta je plná na bohaté a nezapomenutelné zážitky. Každý kilometr Vám nabídne jedinečnou krajinu, nádherná města a zláštní kouzlo.

 

Balíček je vytvořen modelově, s konkrétním ubytováním a doporučenými aktivitami. V případě zájmu o jiný typ ubytování (apartmán, penzion, hostinec) či jiný typ pokojů Vám rádi zajistíme ubytování jiné, se stejným programem. Své požadavky posílejte na náš e-mail: poptavka@ckmauthner.cz

Pozn. Vybavenost poskytnutých pokojů se může typově lišit od zobrazených v nabídce.


 • Cyklistický výlet z Passau do Vídně podél Dunaje
 • Cyklistický výlet z Passau do Vídně podél Dunaje
 • Cyklistický výlet do Vídně podél Dunaje
 • Passov
 • Linz
 • Dunaj
 • Vídeň

Poznámka

Nástupní den: denně = další termíny na vyžádání

Cena obsahuje

Ubytování na 7 nocí se snídaní (nebo za příplatek s polopenzí) ve 3* nebo 4* hotelích/hostincích, informační materiál, kniha o Cyklostezce Donauradweg s mapou, vstupné a prohlídka do kláštera St. Florian (01.05.-30.9.), trajekt Enns do Mauthausenu vč. kola, 1x vlak z Tulln do Vídně vč. kola, transfer vlakem z Vídně do Pasova, denní převoz zavazadel, max. 2 ks (každý další € 5, - / ks na místě), denně Hotline 09:00-19:00 (včetně víkendů).

Vyberte si termín Vašeho zájezdu

Vyberte si ubytování dle svých představ, vykalkulujte si cenu a přejděte k rezervaci

Vyberte si ubytování dle svých představ, vykalkulujte si cenu a přejděte k rezervaci.

Název
Cena od
 
Dvoulůžkový pokoj
21 810 Kč/klient
Vlastnosti: koupelna / WC
Dvoulůžkový pokoj s možností 1-2 přistýlky
21 810 Kč/klient
Vlastnosti: koupelna / WC
Vybavení: ložnice, přistýlka, TV
Jednolůžkový pokoj
27 840 Kč/klient
Vlastnosti: koupelna / WC

Program zájezdu

1. den - 1. den

Individuální příjezd do Pasova, kde obdržíte informační materiály a pronajatá kola (pokud byla objednány). Pasov jedno z nejkrásnějších měst Německa, má opravdu co nabídnout. Přenocujeme v Pasově. Check-in od 14:00 do 18:00 hodin.

2. den - 2. den

Trasa vede z Passau do Schlögen, její délka je 40 Km. Doporučujeme návštívit klášter Engelszell. Vrcholem dne je Dunajská smyčka - unikátní přírodní jev. Přenocování v Schlögen.

3. den - 3. den

Dnešní trasa vede ze Schlögen do Lince, její délka je cca 56 Km. Na Dunajské cyklostezce pojedeme skrz Kaiserau do Aschach. Doporučujeme zde udělat zastávku a prozkoumat městské středověké domy, které se pyšní jak znaky Gotickými, tak Barokními, ale i Renesančními. Dále pojedeme do Lince, který nabízí mnoho zajímavostí, např. historické centrum města a mnoho dalších zajímavých míst. Přenocování v Linci.

4. den - 4. den

Trasa vede z Linze do Pergu, délka trasy je 47 Km. Začneme na stezce Sv. Floriána, kde můžete navštívit jeho klášter (návštěva klášteru v ceně). Dojedeme do Enns, nejstaršího města Rakouska a pojedeme lodí do Mauthausen a dokončíme krátkou jízdu do Pergu, kde i přenocujeme.

5. den - 5. den

Dnešní trasa vede z Pergu do Maria Taferl, délka trasy je 55 Km. Z Pergu se vydáme kolem hradů Dornbach a Greinburg. Greinburg je jeden z nejstarších obývaných hradů v Rakousku. Dále po cestě uvidíte "černou zeď"- zvláštní granitové seskupení. Dorazíme do Maria Taferl. Přenocování v Maria Taferl.

6. den - 6. den

Trasa vede z Maria Taferl do Kremže (Krems), její délka je cca 54 Km. Pojedeme z Maria Taferl do Melku, kde doporučujeme navštívit klášter Melk. Více než 1000 let je Melk duchovním a kulturním centrem Rakouska. Budeme pokračovat dál přes Spitz a Dürnstein, kde se nachází slavná zřícenina Dürnstein. Pojedeme skrz krásnou přírodu, uvidíme vinice a ovocné zahrady, které se nacházejí v Kremži. Přenocujeme zde.

7. den - 7. den

Dnešní trasa vede z Kremže do Vídně, délka trasy je cca 59 Km. Z Kremže se vydáme do našeho posledního cíle Vídně. Tady trasa z velké části mírně klesá, takže budete mít dost času si vychutnat tu krásnou přírodu. Od Tullnu pojedeme vlakem do Vídně. Přenocujeme ve Vídni.

8. den - 8. den

Check-out do 10:00 hodin. Návrat do Pasova vlakem včetně zavazadel.
 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Důležité informace k cestovnímu pojištění v souvislosti se šířením KORONA viru (COVID-19)
  24.06.2020
  Více zde...
 • Zájezdy do Rakouska - léto 2020
  29.04.2020
  Rakouské a české orgány podporují dovolené českých občanů v Rakousku.
  Více zde...
 • Postup CK Mauthner - letní zájezdy
  09.04.2020
  Informace o postupu CK po rozhodnutí Parlamentu ČR.
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním