Horní Rakousko

Pobytová místa

Interaktivní mapa zájezdů a ubytování

* **
* ***
* ****
* bez kategorie

Oblast

Mezi Šumavou na severu a masívem Dachstein na jihu se rozprostírají majestátní hory, křišťálově čistá jezera, divoké řeky i solné doly, kde v tradiční lázeňské oblasti se navracejí síly a vitalita.

Solná komora

Dachstein Sever / Západ

Nejstarší solný důl na světě v Hallstattu, císařská vila v Bad Ischlu, koupání v průzračném jezeře Traunsee, lákají k návštěvě. Lanovky z Obertraunu na vrchol Krippenstein (2079 m.n.m.) a od Gosausee k Jablonecké chatě (1480 m.n.m.), usnadňují přístup do vysokohorského pásma masívu Dachstein (Gosaukamm -Bischofsmütze 2 454 m.n.m.).
 

Turistické informace

ATTERSEE
Prázdninová oblast Attersee – Solná komora je ideálním místem pro vaši dovolenou. Zde na vás čeká nedotčená příroda kolem největšího vnitrozemského jezera Rakouska. A nejen to, tato oblast získala věhlas i tím, že zde najdete dokonalou symbiozu přírody a kulturních požitků.

Jezero Attersee má kvalitu pitné vody. Díky čistote své vody, kdy je vidět až do hloubky 20 m, je Attersee eldorádem pro potápěče. Však je zde také největší potápěčské centrum v celém Rakousku.
Avšak nejen pod vodou v hlubinách jezera najdou aktivní sportovci své štěstí. Jezero vás jistě zláká i k celé řade jiných aktivit, jako je vodní lyžování, plachtění, rybaření, surfování, parasailing a další sporty, které vám zdvihnou hladinu adrenalinu v krvi. Na souši se pak můžete věnovat horolezectví, cyklistice na cyklostezkách i v horách, pěší turistice, jezdectví, golfu, tenisu a dalším disciplínám.

Nezapomněli jsme ani na naše malé hosty. Čeká na ně bohatý animační program v „Dětském ráji u Attersee“.

Kvalitní a zajímavé kulturní pořady v oblasti hudby nebo výtvarného umění a originální „Tématická stezka Gustava Klimta“ jistě nadchnou všechny ty, kdo se nechtějí zříci kulturních požitků ani ve dnech zaslouženého odpočinku.

MONDSEE
Mondsee (česky Měsíční jezero) je jedno z rakouských jezer, ležící v regionu Solné komory (Salzkammergut). Vděčí svému názvu tvaru protáhlého půlměsíce vklíněného pod „strážní věž Solnohradska“ - Schafbergem. Jeho jihozápadní břeh tvoří hranici mezi Horním Rakouskem a Salzburskem. Dominantou jezera je tzv. Dračí stěna (Drächenwand, zajištěná cesta). Jezerní voda je relativně čistá. Mondsee je jedním z nejteplejších rakouských jezer - až 27°C.

HALLSTÄTTERSEE
Halštatské jezero (německy Hallstätter See) je jezero v oblasti Solné komory (Salzkammergut). Jeho okolí je populární destinací pro turisty, především pro fanoušky potápění. Na břehu leží město Hallstatt. Díky své ideální poloze uprostřed 76 jezer Solné komory a čisté vodě je Halštatské jezero vhodné k provozování zejména těchto druhů sportu: plavání, sportovní rybářství, kanoistika, rafting a potápění. 125 metrů hluboké jezero

TRAUNSEE
Jezero v oblasti Solné komory, na jehož břehu leží městečko Gmunden, někdejší hospodářské centrum, dnes především oblíbené klimatické lázně.
Nad jezerem ční do výšky 1691 m vápencová hora Traunstein, s 10 m vysokým křížem na vrcholu a krásnou vyhlídkou na celé jezero. Na vrcholek hory vede velmi těžká sportovní zajištěná cesta, klettersteig, schůdná pouze s horoleckými pomůckami.

Zábava a vodní sporty: Také na tomto jezeře se zejména v létě provozuje množství vodních sportů. Především potápění, jachtaření, vodní lyže nebo windsurfing. Rovněž lodní provoz na jezeře je čilý. Za povšimnutí stojí kolesový parník Gisela, poháněný ješte parním strojem a parník Žofie, který vyplul na vodu poprvé již v roce 1839 a je prvním parníkem poháněným lopatkovým kolem.

Poloostrov: Na malém poloostrově, jež se „zakusuje“ do jezera, stojí melebný farní kostel Traunkirchen, který svojí polohou vysoko na skále působí jako hrad. Dříve sloužil jako ženský klášter. Nejkrásnější částí je rybářská kazatelna z roku 1573, jež má tvar loďky a je ozdobena postavami z rybolovu sv. Petra.

Podivuhodný nález na dně jezera: V roce 2005 byl ve vodách tohoto jezera nalezen vrak amerického stíhacího letounu, jež se do jezera zřítil 8. května 1945, což byla poslední ztráta tohoto letounu v Evropě. Padesát let byl stroj nezvěstný a po jeho nálezu ve vodách Traunsee byl vrak převezen a zrekonstruován v USA.

WOLFGANGSEE
Je údajně nejkrásnějším jezerem v Rakousku.Nachází se v oblasti Salzkammergut (Solná komora), v nadmořské výšce 538 m, cca 40 km od Salzburgu.Wolfgangsee zaujímá rozlohu 12,84 km2. Maximální hloubka dosahuje 114 m. Vzniklo erozní činností ledovce Traun. Dnes  je jezero Wolfgangsee oblíbeným turistickým letoviskem. Ročně jezero a jeho okolí navštíví na 900 000 hostů. Proto zde nechybí široká nabídka ubytování a různých aktivit. Na březích se nacházejí městečka Sankt Wolfgang, Strobl a Sankt Gilgen. Nejznámější je asi městečko St.Wolfgang. Okolí jezera je ideálním místem pro pěší turistiku i cykloturistiku. V létě je Wolfgangsee oblíbeným místem ke koupání, jelikož je zde velmi čistá voda. Jezero využívají i milovníci jachtingu. Jezdí zde také výletní parníky.

 

 

 

 

Cykloturistika

Cesty Horním Rakouskem na elektrokole

Mezi mírně zvlněnou krajinou Šumavy na severu a majestátním horským masivem Dachsteinu na jihu leží síť tvořená 2.100 kilometry cyklostezek, které lze absolvovat i rekreačně na elektrokole.

Pro cyklisty je připraveno šest cyklotras, na nichž si mohou prohlédnout nejatraktivnější cíle v kraji kolem řeky Enns.

Horní Rakousko usnadňuje svým hostům prožití sportovní, ale zároveň rekreační dovolené na elektrokole. S nejnovější generací elektrických kol, k nimž patří systém pedelec (pedal electric cycles), se i jízda po dlouhých a kopcovitých trasách stává velmi příjemným sportovním zážitkem.

Půjčovny elektrokol jsou v Horním Rakousku téměř všude.

Na elektrokole po Šumavě
Turistický region Šumava mezi Horním Rakouskem, Bavorskem a jižními Čechami se těší mezi cyklisty stále větší oblibě. Od letní sezony 2011 nabízí tento region nový kvalitní systém cyklostezek a několik nových tras. Zájemci mají k dispozici celkem osm stanic, kde si mohou půjčit elektrokola.

Při jízdě na nejmodernějším elektrokole podél historického plavebního kanálu na Šumavě dochází k setkání technologií 18. a 21. století. Lesní inženýr knížete Schwarzenberga, Josef Rosenauer, vybudoval v horských lesích, soutěskách a na vrchovištích vodní cestu, po které se dřevo z odlehlých oblastí Šumavy dopravovalo až do Vídně. Toto úctyhodné historické dílo je dnes možné objet bez velké námahy na elektrokole.

Dlouhé úseky trasy podél plavebního kanálu vedou Národním parkem Šumava, kde si cyklisté mohou prohlédnout mimo jiné jeden z nejstarších tunelů ve střední Evropě, který se nachází u osady Jelení na české straně.

Pro elektrokola je zvláště vhodná 47 kilometrů dlouhá přeshraniční cyklotrasa k Plešnému jezeru. Z této trasy vedou odbočky k rozhlednám Moldaublick a Alpenblick u Ulrichsbergu.


Pohraniční cyklostezka
Stezka pohraničím vede skrze mystické žulové masivy pověstmi opředeného Mühlviertel a nedotčenou krajinou rakouské strany Šumavy.
Start: Kramesau na Dunaji
Cíl: Neustift nebo Arbesbach
Délka: 194 km

Dunajská cyklostezka
Horní rakousko / Dolní rakousko / Vídeň
Stezka podél „proudu Nibelungů“ vede po rovných cestách s řídkým provozem malebnou krajinou s řadou jedinečných kulturních památek. Není divu, že patří k nejoblíbenějším cyklistickým stezkám ve střední Evropě

CYKLOSTEZKY V HORNÍM RAKOUSKU

 

 

 

 

 

Ostatní informace

Horní Rakousko ve znamení regenerace
Spolková země mezi Šumavou a Dachsteinem se může pochlubit mnoha specializovanými zařízeními s nabídkou wellnessu a zdravotních terapií. Jsou to moderní, perfektně vybavená a z lékařského hlediska vysoce kvalifikovaná centra, zasazená do lůna krásné přírody, v níž je možné provozovat velké množství sportovních aktivit. Ať už se jim říká oázy wellnessu nebo lázeňská centra, jsou tím pravým pokladem Horního Rakouska. Relaxační centra jako jsou EurothermenResort Bad Schallerbach, termální lázně v Geinbergu nebo hotel s lázněmi „Pramen života“ v Bad Zellu poskytují jak lázeňské požitky, tak i aktivity pod střechou a venku. V bývalém letním sídle císaře Františka Josefa Bad Ischlu lákají svou pestrou nabídkou a imperiálním šarmem EurothermenResort a Vital Resort Villa Seilern. Za zmínku stojí také třetí v trojlístku EurothermenResort v Bad Hallu. Toto lázeňské centrum, které má pramen s největším obsahem jódu ve střední Evropě, bylo nedávno kompletně zrenovováno. Léčebné lázně Revital Aspach na západě Horního Rakouska mají svůj vlastní a velmi účinný koncept na zdraví, spokojenost a dlouhověkost.
Kneippova metoda tě uzdraví! Horní Rakousko je skutečný expert, pokud jde o uvádění do života léčebných metod známého faráře Kneippa. V šesti lázeňských centrech se nabízejí terapie, které spočívají na pěti základních pilířích: na výživě, pohybu, životním stylu, léčivých bylinkách a vodoléčbě. K nejznámějším centrům patří lázeňské domy mariánských sester z Karmelu v Aspachu, Bad Mühllacken a Bad Kreuzen, Centrum zdraví a Kneippových terapií Milosrdných bratří v Schärdingu, hotel-ozdravovna Gugerbauer a lázeňský hotel Bründl v Bad Leonfeldenu.

 

Dostupné služby v této lokalitě

Horní Rakousko - seznam zájezdů

Nebyly nalezeny žádné výsledky.
 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Turistické pobyty v Rakousku do 10.ledna 2021
  10.12.2020
  Rakouská spolková vláda ohlásila hraniční kontroly a karanténu při vstupu z rizikových oblastí - Česká republika mezi ně v současnost patří.
  Více zde...
 • Férové storno podmínky
  10.12.2020
  Férové stornopoplatky u vybraných kapacit v Rakousku. Až 14 dní před nástupem na svoji zimní dovolenou můžete zrušit pobyt bez zaplacení stornopoplatku.
  Více zde...
 • Povinnost negativních testů COVID 19
  30.10.2020
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním