Gosau-Dachstein West 

V kouzelně modelované krajině Solné komory a na dohled mohutného Dachsteinu se rozprostírají pahorky s méně náročnými a převážně kratšími tratěmi, ty delší pak stékají lesem do údolních vesniček Russbach nebo Gosau. Na dobré úrovni je infrastruktura pro děti (výuková hřiště, školky, baby-sitting), a proto je oblast Dachstein-West velmi oblíbená jako rodinná destinace.

Oblast na sever od masivu Dachstein s názvem Dachstein West / Lammertal nabízí ideální lyžařské terény především pro rodiny s dětmi a rekreační lyžaře, kteří preferují mírnější pohodové sjezdovky před agresivními a náročnými svahy. Místní tratě jsou vždy perfektně upravené a jistota kvalitního sněhu tu trvá až do pozdních jarních měsíců.

Délka sjezdovek

77 km

Délka běžeckých tratí

65 km

Dostupné sjezdovky

Modrá

Červená

Černá

Freeride

7 km

63 km

7 km

0 km

Nadmořská výška

780-1620 m n. m.

 

Zasněžování

90%

Snowpark

Snowpark Dachstein West Russbach

Skibus

zdarma

 

 

 

Vzdálenost

Praha

Brno

377 km

433 km

 

Sjezdovky

 

77 km

Modré

 

7 km

Červené

 

63 km

Černé

 

7 km

Dětské

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Počet vleků

29

Sedačkové lanovka

9

 Kabinková lanovka

3

Vlek

17

Visutá lanovka

0

Dětská lanovka

 

Jiné

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lyžařské mapy

http://www.dachstein.at/winter/skiregion/panorama/pistenpanorama/

Lyžování

Z údolních středisek Gosau a Russbach zpřístupňují dvě sedačkové lanovky a jedna kabinka mírné až středně prudké svahy ve výškách okolo 1 600 m n. m. Vrcholové partie, kterými proudí většina sjezdovek, jsou řídce porostlé – tedy prostorné a zároveň relativně chráněné před větrem. V pahorkatém terénu převládá pohodově červená obtížnost tratí s délkou okolo jednoho kilometru. Dlouhé sjezdy pak spadají v lesních průsecích do údolí – velmi oblíbená je červená trať se sportovnějšími úseky podél kabinky Zwieselalm, široká červená z Hornspitzu po sněhově trvanlivém, severozápadním svahu do Russbachu nebo na opačnou stranu podél dvou 6sedaček do Gosau. Náročnější lyžař se může vyžít dvěma černými boulovými tratěmi z vrcholu Törleck anebo sjezdařskou turistikou po celém areálu – z vrcholu Hornspitz nad Gosau a Russbachem se střídavě po obou stranách centrálního hřebene dostane až na Riedlkopf a přes nižší vrcholek Kopfberg do nejvzdálenějšího nástupního střediska Annaberg im Lammertal. Na Riedlkopf vede od Annabergu nová expresní 8místná kabinka, která zrychluje přejezdy po rozsáhlém a roztahaném areálu na pomezí Horního Rakouska a Salcburska.

Skipasy

Přehled cen

Běžky

Sjezdovky v Gosautal nabízejí  50 km klasických běžeckých tratí a 15 km bruslařských stezek procházejí krásnou Gosautal. Sjezdovky v jsou různých verzích pro profesionály i začátečníky. Dokonce i cvičná stezka je k dispozici. Celé použití stezek v rekreační oblasti Dachstein Salzkammergut je zdarma!

Webové kamery

Prohlédněte si, jak to v Gosau-Dachstein West vypadá zde

Aktuální počasí v Gosau-Dachstein West

Akce

červen 2.015
03:06. - 21.10. Prohlídky "Kasroas" na Zwieselalm
říjen 2.015
09:10. - 03:11. Divadlo: "The Meineidbauer"
listopad 2015
28.11. - 29.11. "Advent v horách"
prosinec 2015
12:12. Bäuerlicher Christkindlmarkt
19.12. - 20.12. Vánoční trh v Abtenau
30.12. Pro rodiny s dětmi Perchtenlauf v Lungötz
květen 2.016
22:05. 9. kočár tažený koňmi a festival Culinaric trhu v Abtenau
červenec 2016
25.07. 23. Abtenauer panoramatický běh - 12. Nordic Walking Event

Infrastruktura

Gastronomie

 

2 Restaurace

12 Lyžařských chat

3 Diskotéky

2 Bary/Lokály

 

Klasifikace

 

vhodné pro děti

vhodný pro seniory

rodinný

 

 

Pro děti

Dětská sjezdovka

Dětský vlek

Kouzelný koberec

Dětský park

Hlídání dětí

Odpočinek a volný čas

 

veřejné kryté lázně

veřejná sauna

Kino

Tenis

Masáž

Termální lázně

 

Školy

 

Lyžařská škola Carving

Lyžařská škola Freestyle

Lyžařská škola Langlauf

Dovolená s dětmi

Oblast je velmi vlídná i pro nejmenší lyžařská dítka – v Gosau a Russbachu je dětský park s atrakcemi a také několik vleků s vlastní cvičnou loukou. V dětském parku v Gosau mají děti vyhrazenou vlastní skicrossovou dráhu nebo meřený slalomový úsek. Dětský freestylový park s úsekem pro jízdu šusem, překážkami a slalomem je postaven u dolní stanice kabinky v Russbachu, patronem parku je medvěd. Přímo v dolní stanici lanovky sídlí dětský klub Spatzennest (Vrabčí hnízdo), kde si mohou děti hrát i bez rodičů – „paní učitelky“ se postarají o děti dokonce už od 1 roku. Otevřeno je denně v provozní době areálu a pro hosty ubytované v Russbachu je klub zdarma.

 

Prima Rodinná Zábava - Lyžařský lístek pro děti zdarma!
od 19. března 2016 do konce sezóny
Děti do 15 let (roč. 2000 a mladší) jezdí v lyžařském regionu Dachstein West zdarma, pokud minimálně jeden z rodičů popř. 1 z prarodičů zakoupí skipas za plnou cenu na stejné období jaké má dětský skipas (platné od zakoupení 5-denního skipasu).

Prima zábava pro děti - Lyžařská dovolená pro děti zdarma!
Od 09. až 16. Ledna 2016 & 12. až 19. Března 2016 **
Všechny děti mladší 6 let (ročník 2010 a mladší) mohou obdržet skipas zdarma, neboť lyžařský region Dachstein West a spoluúčastné ubytovací provozy darují dětem 7 zábavných lyžařských dní včetně ubytování (so-so) a 5 denní lyžařský kurz (po - pá) včetně 6 dní lyžařského vybavení (vypůjčení lyží a bot). Tato nabídka dětské lyžařské zábavy platí v případě rezervace 7 přenocování včetně 6-denního skipasu pro jednoho z rodičů.

Zajímavosti

Na jedinečných vzrušujících sjezdovkách lyžařského regionu Dachstein West zůstává lyžování zaručeně napínavým! Ale pozor: Nejen „velmi zdatní“ lyžařští technici budou sjezdovat na sjezdových tratích „Wilde Hilde“, „Rock’n Roll“ a „Donnergroll“, ale je to téže výzva pro začátečníky!

Slalomová trať Marcela Hirschera s časomírou, tratě s měřením rychlosti, vybavení pro Snowcross se startovacími stroji, sjezdovky vyzývající k jízdě v boulích, měkké vlnité dráhy a mnohé další rozjásá fanoušky lyžování! Jen se neostýchejte, to je lyžařský region Dachstein West!

Cooee alpin Hotel Dachstein

Cooee alpin Hotel Dachstein

Vlastní
08.06. - 10.06.2023 (2 noci)

Od 4 280 Kč za osobu


Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.