Vyberte si destinaci

Bad Kleinkirchheim 4  ‒  Nassfeld 1  ‒  Nassfeld-Pressenger See 1  ‒  Ossiachersee 1

Oblast

Nejjižnější země Rakouska, léto zde začíná dříve a trvá déle než jinde. Jezera s křišťálově čistou vodou. Perfektně značené cyklotrasy. Více než 270 památek se slevou s „Korutanskou kartou“. Lyžování na ledovci.

Oblasti Korutan

    * Národní park Hohe Tauern - Großglockner
    * Naturarena Kärnten, Gail-, Gitsch-, Lesachtal, Weissensee
    * Lieser-/Maltatal
    * Millstätter See
    * Villach-Warmbad / Faaker See / Ossiacher See
    * Bad Kleinkirchheim / Feld am See / Turracher Höhe / Gnesau / Sirnitz / Hochrindl / Falkert
    * Wörthersee
    * Jižní Korutany - Klopeiner See - Südkärnten

Korutanská jezera mají oproti svým severněji položeným kolegům velkou výhodu - tou je teplota vody, která dosahuje až ke 28°C a přitom neztrácí na své kvalitě a čistotě. Nejznámější  jsou jezera Millstätter See, Wörthersee, Ossiacher See, Faaker See nebo Weissensee.

Korutanská karta

Informace, rezervace, konzultace, ubytování v Korutanech
Korutanská karta nabízí: více než 270 vstupů do různých výletních cílů (muzea, panoramatické silnice, lodní lístky, koupaliště, ....)

Korutanská karta na 3 dny - k zakoupení pouze přes CK, v běžném prodeji nelze koupit
        
 

Turistické informace

Hlavními turistickými atrakcemi Korutan je město Villach, jezera Wörthersee, Ossiachersee, Faaker See, Weissensee, Gailtalské Alpy, lyžařská centra Nassfeld, Hermagor, Bad Kleinkirchheim, Heiligenblut, katedrála Gurk, zámek Hochosterwitz a hory Grossglockner a Nockberge.

WEISSENSEE
Jezero je mezi více než stovkou zamrzlých jezer největším jezerem pro zimní radovánky na ledě v Korutanech. Nabízí 6,5 čtverečních kilometrů přírodního nejméně 40 cm silného ledu. Je totiž nejvýše položeným jezerem v celé této oblasti. Nikde v Evropě nenajdete větší oblast celistvě zamrzlé ledové plochy. Vzhledem k této rozloze se zde každoročně v únoru koná golfový turnaj na ledu. V lednu se zde zase sjíždějí rychlobruslaři převážně z Holandska (až 5000 závodníků), aby změřili své síly v rychlobruslařském maratonu na tratích 50, 100 a 200 km.


WÖRTHERSEE
Nachází se v Korutanech poblíž hlavního města kraje, Klagenfurtu. Přímo z města se k němu lze každé dvě hodiny dostat prostřednictvím výletní ekologické lodě úzkým vodním kanálem. Jezero můžete využít jednak ke koupání (díky horským pramenům má v létě teplotu 28 stupňů), ale také ke krásným procházkám nebo si jej můžete objet na kole. Trasa se táhne až k Veldenu, měří něco okolo 50 km a po cestě vás uvítá řada odpočinkových míst. Celé jezero je 17 km dlouhé, 1,7 km široké a místy až 85 m hluboké. Zatímco na jižním pobřeží naleznete větší klid díky hustým lesním porostům a minimu osídlení, na jeho severním břehu je mnohem více rušno. Na celé jezero se můžete podívat i z výšky 905 m z tříposchoďové moderní rozhledny Pyramidenkogel, která byla vystavěna na kopci nad jižním břehem Wörthersee.
Na břehu jezera vyrostla nová Wörtherseearena, a celá tato oblast je nyní jakési obrovské outdorové fitness centrum, s nejkrásnější trasou pro půlmaraton v Rakousku, 120 km cyklistických stezek, golfovým hřištěm v prostorách zámecké zahrady, či koupáním se v pitné vodě. V okolí jezera se také každoročně koná prestižní soutěž Ironman a grandslamový turnaj v plážovém volejbalu.

Ubytování u jezera Wörthersee najdete zde

KLOPPEINERSEE - koupání na slunečném jihu
Klopeiner See spolu s dalšími šesti vodními ráji na jihu Korutan tvoří jedinečnou jezerní krajinu a je nejteplejším jezerem na koupání v Evropě.

V létě v něm voda dosahuje teploty až 28°C a má kvalitu pitné vody!
Oblast Klopeinersee – jižní Korutany, nabízí jako prastaré sídliště také množství lidové kultury. Kroje, zpěv, tance, muzea a galerie se doplňují s jedinečnou přírodní krajinou. Rodiny, milovníci slunce, aktivní dovolené a kulturních požitků zde najdou klidná a čistá místa ke koupání při "oficiálních" 200 slunečných dní v roce a také 800 kilometrů pěších stezek a 1.246 cyklostezek.

61 kilometrů dlouhý úsek cyklostezky podél řeky Drávy je zvlášť vhodným tipem pro rodiny a pohodáře. Vede až do Slovinska kolem Jauntalského mostu, nejvyššího železničního mostu ve střední Evropě. U visutého mostu Santa Lucia se oddělují dvě trasy "cyklostezky umění" jižním údolím Jauntal.
Podzemní dobrodružství na horském kole zažitete při "bikování ve štolách" v opuštěném dole v Petzenu včetně prohlídky s průvodcem. Spousta odpočívadel na všech cyklostezkách naservíruje správný chod specialit tohoto regionu pro požitkáře, například jauntalský salám. A pak? No přece do jezera!
 

Cykloturistika

Korutany – trasy všech rychlostních stupňů

V Korutanech je připravena řada různých tras pro silniční i horské cyklisty, ale jedno mají společné: vedou k vodě, za sluncem a k přívětivým hostitelům.

Jednou z klasických dlouhých tras na 8 až 10 dní je cyklostezka podél Drávy (Drauradweg), řeky, která je takovou mladší sestrou Dunaje.

Ojedinělé zážitky čekají v Korutanech na milovníky jízdy na horském kole. Kromě jiného tu mají možnost projet na kole sedm kilometrů dlouhou bývalou důlní štolou. Odměnou za tento výkon jim bude pohled do 30 metrů vysoké podzemní síně.

Pro milovníky horských kol je určen také zdejší úsek transalpské  trasy zvaný  Alpe-Adria. Kdo se pohybuje na kole vysoko v horách, může se do sytosti nadýchat zdejšího vysokohorského zdravého vzduchu.


Cyklostezka podél Drávy
Start: Toblach
Cíl: Marburg
Délka: 366km
Trasa: Cyklostezka podél Drávy vede rovným terénem, místy z kopce dolů. Mezi Völkermarktem a Marburgem je třeba zdolat několik stoupání. Stezka většinou probíhá podél břehu Drávy na zpevněných cestách, někdy na vedlejších cestách s malým dopravním ruchem. Slovinská část cyklostezky podél Drávy je vhodná spíše pro trénované cyklisty.

Náš tip: alpské jezero Weissensee, Národní park Nockberge, železniční most Jaun, letní divadelní představení ve Spittalu, alpské městečko Lienz

Cyklostezka Grossglockner – Mölltal
Start: Möllbrücke
Cíl: Heiligenblut
Trasa: Cesta vede částečně podél řeky, ale také po místních komunikacích s asfaltovým nebo  přírodním povrchem. Část Penk - Obervellach můžete absolvovat i po státní silnici, kde není příliš hustý provoz. Napojení na cyklistickou stezku je v Obervellachu, zde se rozdvojuje a vede dále buď směrem na Mallnitz – na Groppensteinschlucht (propast) k hradu Groppenstein a nebo směrem na Flattach až k chatě u propasti s vodopádem „Raggaschlucht“ ve Flattachu.
Je lehce dosažitelná z cyklistické stezky R8. Cyklostezka R8 dále vede po stinné straně řeky Möll, až do městečka Heiligenblut. Po trase vás čeká mnoho zajímavostí. Flattach - je extra   tip pro milovníky horských kol. Najdou zde totiž 150km cyklotras všech možných stupňů obtížnosti.

Cyklozájezdy najdete zde

 

Ostatní informace

SLEVOVÉ KARTY KORUTANY

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.