MILLSTÄTTER SEE - Klenot Korutan
Toto jezero naplněné pitnou vodou, navíc obsahující četné minerály, je perlou Korutan. Pěší túra po turistické stezce „Millstätter See Höhensteig“ je okouzlující výpravou do světa hor kolem jezera, plnou objevů – skrytých míst a inspirujících výhledů…
Vysokohorská pěší turistická stezka Millstätter See Höhensteig, dlouhá 200 km, je rozdělena do osmi etap, které je možné absolvovat i jako jednodenní túry, od světa třítisícovek zcela na západě jezera Millstätter See přes Millstätter Alpe a Goldeck až k „hoře světů“ Mirnock.
Do říše „ohnivých kamenů lásky“ - granátů – se turisté vydávají přes mírné kopce horského hřbetu Millstätter Alpe, jehož cesty a stezky jsou „dlážděny“ těmito rubínově červenými kameny. Až nahoře na hřebeni stojí „Granátová brána“. Její mohutný oblouk symbolizuje největší naleziště granátů v Evropě, které se skrývá v útrobách Millstätter Alpe. Tomu, kdo projde branou, se otevře úchvatný výhled na Millstättské jezero. Rázem se octne na rozhraní dvou světů: šťavnatých zelených horských pastvin horského hřbetu Millstätter Alpe a zasněžených vrcholů blízkých třítisícovek.
TIP:
Dopřejte si požitek z koupání ve vodě Millstättského jezera, teplé 26°C, nebo si vychutnejte chvíle ve dvou při pikniku na jeho jižním břehu v lůně nedotčené přírody. Vydejte se s piknikovým košem na loďce přes Millstättské jezero. Čeká tam na Vás místo uprostřed přírody, určené speciálně pro tuto příležitost.
V nedalekém klášteře Millstatt se každým rokem konají kulturní akce, z nichž nejznámější jsou Millstattské hudební týdny probíhající po celé léto.
Ubytování u jezera Millstättersee najdete zde

Výhody slevové karty MIC - Millstättersee Inclusive Card

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.