Vyberte si destinaci

Gastein 1  ‒  Hochkönig 1  ‒  Krimml 1  ‒  Lungau 2  ‒  Národní park Vysoké Taury 1  ‒  Pongau 1  ‒  Raurisertal 1  ‒  Saalbach-Hinterglemm 6  ‒  Wolfgangsee / Solná komora 3  ‒  Zell am See 3  ‒  Zell am See - Kaprun 2  ‒  Zell am See a okolí 2

Oblast

Salcbursko je nejen jedinečný Salcburk, ale také rozsáhlá jezerní oblast Solné komory či překrásné horské masivy mnoha alpských skupin. Lyžování na ledovci.

Zell am See (Zeller See)

Jezero Zeller See s pitnou vodou nabízí k odpočinku několik pláží s místy pro koupání pro celou rodinu, různá dětská hříště, výletní plavby a pro nadšence vodních sportů možnost windsurfingu. Teplota vody se zde pohybuje od poloviny května do září kolem 22° - 24°.

V horkých dnech hladinu zcela čistého jezera Zeller See brázdí surfy, šlapadla a výletní lodě a na svazích hory Schmittenhöhe se milovníci přírody vydávají na pěší túry po více než 80 výborně vybudovaných stezkách. Na greenech golfových hřišť s certifikátem mistrovských turnajů se golfisté snaží o nejlepší odpal svého života. Pokud se někdo chce zchladit, požitek z lyžování na 3.029 metrů vysokém Kitztsteinhornu si může dopřát i v létě. Z pláže na sjezdovku a naopak: den a ubytování v okolí Zell Am See si můžete uspořádat podle vlastního přání. Zell am See-Kaprun Vám k tomu dává absolutní svobodu.

SLEVOVÁ KARTA ZELL AM SEE-KAPRUN

Wolfgangsee

Je  údajně nejkrásnějším jezerem v Rakousku. Nachází se v oblasti Salzkammergut (Solná komora), v nadmořské výšce 538 m, cca 40 km od Salzburgu. Wolfgangsee zaujímá rozlohu 12,84 km2. Maximální hloubka dosahuje 114 m. Vzniklo erozní činností ledovce Traun. Dnes  je jezero Wolfgangsee oblíbeným turistickým letoviskem. Ročně jezero a jeho okolí navštíví na 900 000 hostů. Proto zde nechybí široká nabídka ubytování a různých aktivit. Na březích se nacházejí městečka Sankt Wolfgang, Strobl a Sankt Gilgen. Nejznámější je asi městečko pod horou Schafberg (Ovčí hora) Sankt Wolfgang. Městečko vděčí za svůj název sv. Wolfgangovi, jenž v Solné komoře nalezl útočiště jako řezenský biskup někdy kolem roku 976 a žil zde jako poustevník. Putování za živou minulostí městečka vede kolem dějiště slavné operety 'Im Weißen Rössl am Wolfgangsee' (U Bílého koníčka na jezeře sv. Wolfganga), podél starobylých měšťanských domů a různých obchůdků přímo do poutního kostela, kde stojí slavný křídlový oltář Michaela Pachera. Konečně se dostaneme na nejstarší poutní stezku vedoucí ke kultovnímu místu sv. Wolfganga na Falkensteinu.

Schafbergbahn
Kdo se chce přiblížit obloze, ten může vyjet na vrchol hory Schafberg (Ovčí hora), do výšky 1.783 m nad mořem. Horská železnice Schafbergbahn je v Rakousku nejstrmější ozubnicovou dráhou na parní pohon.

Lodní plavba na jezeře Wolfgangsee
Již v roce 1873 čeřil hladinu jezera kolesový parník „Císař Franz Josef“. Toto starobylé plavidlo se dochovalo do dnešní doby a společně s dalšími 6 loděmi pluje parník mezi městečky St. Wolfgang - Strobl - Gschwendt a St. Gilgen.

Okolí jezera je ideálním místem pro pěší turistiku i cykloturistiku. V létě je Wolfgangsee oblíbeným místem ke koupání, jelikož je zde velmi čistá voda. Jezero využívají i milovníci jachtingu.

Turistické informace

Slevy a volné vstupy

SALCBURSKÁ KARTA

Salzburg Card zahrnuje:

 • jeden volný vstup na všechny památky města
 • bezplatné používání veřejné dopravy v celém městě, vč.  tvrz lanovky a panorama lodí
 • zajímavé slevy na kulturní akce
 • slevy pro různé výlety a exkurze

DALŠÍ SLEVOVÉ KARTY SALCBURSKO

 

Co by jste měli vidět 

 

Sikmund Thum Klamm je soutěska v kaprunském údolí. Soutěska je nejvíce 50 metrů hluboká a dlouhá 3/4 kilometru. Dole začíná v Kaprunu (vstup s pokladnou), nahoře končí u umělého jezera Klammsee, které lze obejít po značené turistické trase.Otevřeno od konce května do poloviny září denně 9:00 - 17:00.

Krimmelské vodopády leží asi 130km jihozápadně od Salzburgu v národním parku Vysoké Taury u vesničky Krimmel v horní části údolí Salzachtal. Napájí je pramen z ledovce Krimmel Kees, říčka Krimmel Ache. Krimmelské vodopády jsou největší v Rakousku a páté největší na světě. Nejmohutnější a největší je spodní vodopád. Stezka ke střednímu a nejvyššímu vodopádu má převýšení zhruba 400 m, je velice dobře udržovaná a je na ni mnoho vyhlídkových teras. Výstup nahoru trvá zhruba 2 hodiny. Těsně před vstupem se platí vstupné, v roce 2008 to bylo 1,80 Euro.

Vysoké Taury = národní park dostupný po celý rok

Stoissengraben Saalfelden v saalfeldském údolí se nachází World of Dinosaurs (svět dinosaurů). Otevřeno od června do října denně od 9:00 do 18:00.

Schmittenhöhe je lanovkou dostupná z Zell am See, 1965 n.m.

Hrad Kaprun se nachází v srdci evropského sportovního regionu. Hrad byl postaven ve 12. století a v současnosti prochází rekonstrukcí. Konají se zde koncerty, výstavy a firemní oslavy a mnohdy slouží jako výborná kulisa pro různé kulturní programy. Od 14.7.2008 do 15.9.2008 byl pro návštěvníky otevřen každé pondělí od 14:00 do 18:00. Prohlídky od 14:00 do 17:00. Vstupné: 5 Euro dospělý.

Kitzbühel se nachází v rakouském Tyrolsku, leží na řece Kitzbühler Ache mezi horskými vrcholy Hahnenkamm (1712 m) a Kitzbühler Horn (1996 m). Je také administrativním centrem okresu Kitzbühel.Na svazích hory Hahnenkamm se každoročně pořádají závody světového poháru v alpském lyžování. Přímo z Kitzbühelu vede na Hahnenkamm kabinková lanovka.V létě je zde pořádán také jeden z turnajů ATP Generali Open a od roku 1988 se také jezdí v okolí Kitzbüheler Alpenrallye (závod historických automobilů).Kromě toho v létě poskytuje okolí Kitzbühelu mnoho možností pro turistiku pěší i cykloturistiku.V okolí Kitzbühelu, Kirchbergu a St. Johannu v Tyrolsku se nachází přes 20 tematických stezek, které promění pěší putování v kulturní, historické i kulinářské toulky. Při každém putování je vždy dostatek možností zastavit se v jedné z mnoha původních chalup a malebně položených hostinců. Hory a pohoří odhalují každý den nové, neznámé stránky Kitzbühelských Alp. Určitě si vás podmaní travnaté hory, drsné skalní formace, malebná údolí a příkré horolezecké stezky.

Kaprunské vysokohorské přehrady Přehrada Mooserboden je v nadmořské výšce 2036 m n.m. v samém srdci horské skupiny Glocknergruppe. Za hezkého počasí je to rozhodně zážitek, který stojí za to. Výchozí bod této cesty Kesselfall Alpenhaus je dosažitelný autem z Kaprunu. Silnice vede kaprunským údolím kolem lanovky Maiskogelbahn a lanovky na Kitsteinhorn (Kaprun Gletscherbahn). Nejdále se dá autem dojet na parkoviště u Kesselfall Alpenhaus. Zde se dá zdarma zaparkovat. Silnice sice pokračuje dále, ale využívá ji pouze speciální autobusová linka Tauernkraft Kaprun. Tato autobusová linka vede několika tunely až k nákladní lanovce. Nákladní lanovkou jsou návštěvníci vyvezeni o cca 400m výše a dále pokračují opět autobusem a dalšími tunely nad přehradou Wasserfallboden až k hrázi přehrady Mooserboden, kde končí. Navštívit přehradu Mooserboden může tedy skutečně úplně každý. Zdarma můžete také navštívit muzeum, které je ve střední části na dvě části rozdělené přehradní hráze pod Höhenburgem.

Cestou na Kaprun lze navštívit také tzv. Eisriesenwelt Werfen - největší ledová jeskyně na světě.

Jako celodenní výlet doporučujeme městečko Bad Gastein. Je známé díky svým radonovým pramenům a je to proslulé lázeňské město.

Nedaleko je oblast zvaná „Solná komora“.

Turistické cíle

 • středověké solné doly v Hallstattu a Altaussee
 • solnohradská jezera Mondsee, Attersee, Traunsee, Wolfgangsee, Toplitzsee a další
 • unikátní jeskyně u Obertraunu pod Krippensteinem
 • císařské a lázeňské město Bad Ischl
 • Gosauská jezera, zaledněné „Salzburské Dolomity“ a majestátní Höher Dachstein
 • Gmunden s romantickým zámkem u jezera Traunsee

Sportovní aktivity v okolí jezera

 • inline skating kolem jezera Zeller See
 • rafting na řece Salzach, kanoing
 • vysokohorská turistika v ledovcové oblasti Weissee (možnost lanovkou)
 • Krimmelské a Sulzbašské vodopády
 • naleziště smaragdů v Habachtalu a zlata v Rauris
 • relaxace i horská turistika např. v okolí jezera Hinterseee nad Mittersillem,
 • proslulá Grossglocknerská horská silnice s vrcholem na Franz-Josef-Höhe (2.572 m)
 • soutěsky Lichtensteinklamm, Kitzlochklamm, Vorderkasserklamm, Saisenbergklamm
 • jeskyně Lamprechtshöhle a světově unikátní Eisriesenwelt
 • zvýhodněné i volné vstupy do hradů, muzeí, koupališť a na lanovky se Salzburskou kartou (180 atrakcí, 34€/6 dní)

Cykloturistika

Cyklostezka přes Taury

Tam, kde Krimmelské vodopády s hukotem padají do hlubin, začíná jedna z nejpůvabnějších cyklostezek Rakouska.
Start: Krimml
Cíl: Pasov
Délka: 325 km

Cyklostezka Římanů

Na kole dobou římskou. Start: Pasov
Cíl: Attersee
Délka: 133 km

Cyklostezka salcburským sportovním světem

Příroda, sport a odpočinek – pro starší i mladé, rodiny s dětmi i jednotlivce …
Délka: 1 000 km
Pro horská kola: 500 km

Cyklostezka soli a jezer

Okruh krajinou Tennengau a salcburské jezerní oblasti. Třpyt bílého zlata a okouzlení pokojnou jezerní krajinou může zažít jen ten, kdo se vydá na trasu po Tennengau.
Délka: 170 km

Cyklostezka Solnou Komorou

Salcbursko / Horní Rakousko / Štýrsko Cesta Solnou komorou dá pocítit pravou svěžest léta. Cyklisté jsou fascinováni krásou třinácti jezer podél stezky.
Délka: 345 km

Webkamery

Hotel Gasthof zur Post

Hotel Gasthof zur Post

Vlastní
24.03. - 26.03.2023 (2 noci)

Od 5 340 Kč za osobu


Gasthof Bacher, St. Johann im Pongau

Gasthof Bacher, St. Johann im Pongau

Vlastní
Polopenze v ceně
24.03. - 27.03.2023 (3 noci)

Od 5 170 Kč za osobu


Appartement Anton Wallner Strasse 9

Appartement Anton Wallner Strasse 9

Vlastní
Bez stravy
24.03. - 27.03.2023 (3 noci)

Od 3 332 Kč za osobu


Hotel Lukasmayr*** Bruck a.d. Glocknerstrasse

Hotel Lukasmayr*** Bruck a.d. Glocknerstrasse

Vlastní
Rozšířená polopenze
24.03. - 27.03.2023 (3 noci)

Od 5 480 Kč za osobu


Gasthof Platzwirt*** Rauris

Gasthof Platzwirt*** Rauris

Vlastní
Rozšířená polopenze
24.03. - 27.03.2023 (3 noci)

Od 6 440 Kč za osobu


Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.