Jarní slavnost koní pod Dachsteinem

Fotogalerie

Jarní slavnost koní pod Dachsteinem
Typ ubytování: hotel
Lokalita: Rakousko / Štýrsko / Ramsau am Dachstein
Doprava: Vlastní doprava
Vybavení: bar, dětské hřiště / pokoj , parkoviště, recepce, restaurace, sauna, seminární místnost, společenská místnost, terasa, trezor, venkovní terasa, výtah, wellness
Sport v hotelu: stolní fotbal, stolní tenis, vnitřní bazén
Sport v blízkosti: bazén v centru obce, bobová dráha, cyklostezky, ferraty, golfové hřiště, hřiště na beach volejbal, koupaliště, lanové centrum, lanovka na kopce, ledovec v okolí, rafty / kaňoning

Středem pozornosti, jak už to v Ramsau am Dachstein bývá, jsou koně. Kroje, tradice, hudba, květinami nazdobené slavnostní vozy a samozřejmě koně, které jsou hlavním programem ve dnech 13.06. - 14.06.2020 při 33. ročníku Jarního festivalu koní.

Základní informace

Tradiční hotel Post s rodinnou atmosférou na slunečném místě s vnitřním bazénem. Hotel se nachází hned u informačního turistického centra v Ramsau am Dachstein. Do centra Ramsau je to asi 1,5 km, do Schladming 5 km, ledovec Dachstein 11,5 km. Ideální výchozí bod pro pěší výlety nebo vyjížďky na kole. Hotel sestává z hlavní a vedlejší budovy. Přímo naproti hotelu se nachází "hotelový" statek, kde jsou koně, poníci a kozičky. Obchod se sportovními potřebami najdete přímo v hotelu.

Proč si vybrat právě hotel Post v Ramsau am Dachstein

 • Slevová karta Sommercard v ceně
 • Pro rodiny s dětmi (rodinné pokoje) - velké slevy pro děti
 • Zajímavá cena v hotelu s bazénem
 • All inclusive

Ubytování

Hotel nabízí od1lůžkových po rodinné pokoje. Všechny pokoje mají SAT-TV, rádio, telefon, trezor, fén. Většina pokojů se nachází v hlavní budově (76) a některé (10) ve vedlejší budově. Pokoje v obou částech hotelu mají stejný standard.

Pokoj pro 2-3 osoby - pokoj s manželskou postelí či 2 samostatnými lůžky, sociální zařízení zpravidla se sprchou; vždy manželská postel; 3. lůžka formou přistýlky či rozkládacího gauče; sociální zařízení zřídka s vanou
Pokoj jednolůžkový - pokoj s 1 pevným lůžkem pro 1 osobu a případně přistýlkou pro dítě do 12 let; zpravidla balkon
Pokoj dvoulůžkový - rozměrově menší pokoj pro 2 osoby; vždy manželská postel
Pokoj rodinný - zpravidla se jedná o pokoj pro 2-3 osoby propojený spojovacími dveřmi s pokojem 2lůžkovým (menším); balkon; sociální zařízení zřídka s vanou

Vybavení

Recepce s trezorem za poplatek, malá hala, společenská místnost s TV, odpočinková místnost, WiFi za poplatek € 3 / 24 hod., restaurace, bar s kuželkiovou dráhou, seminární místnost pro 40 osob, sluneční terasa s posezením, zahrada s malým dětským hřištěm, dětský koutek, výtah, vyhrazené parkoviště zdarma pro hosty hotelu. Při nepříznivém počasí si můžete zahrát stolní tenis či stolní fotbal.

K relaxaci slouží wellness areál 200 m2: bazén 17x7 m (celodenně), infračervená kabina (denně 16-19 hod.), relaxační koutek s lehátky, solárium a masáže za poplatek.

Platby v hotelu pouze v hotovosti. Domácí zvířata nejsou povolena.

Stravování

All inclusive – welcome drink, snídaně formou bufetu, obědový balíček (1 ks chleba nebo suchary, 1 ks ovoce) nebo oběd (teplé i studené občerstvení 12-13 hod.), odpolední káva a koláč 15-16 hod., večeře: formou bufetu o 3 chodech, nápoje po celý den 8-20 hod. (pivo, domácí víno, čerstvé džusy a limonády, káva, čaj, minerální voda, vybrané destiláty např. whiskey, rum, ovocné pálenky, nealkoholické míchané nápoje. Všechna jídla i nápoje jsou podávána v hlavní budově.

Tipy na výlet / Kam se podívat

Ledovec Dachstein (lanovka se Sommercard zdarma) s ledovým palácem, schody do prázdna a jedinečným visutým mostem, soutěska Silberkarklamm, letní bobová dráha a volnočasový park Rittisberg, přírodní koupaliště RamsauerBeach s lanovým centrem, nespočet turistických a cyklistických stezek. Výlety do okolí, návštěva muzeí, různé lanovky, koupaliště v okolí.

V oblasti Schladming-Dachstein platí slevová karta Sommercard, pro více informací klikněte zde.

Více o oblasti Schladming-Dachstein se dozvíte zde.

Počasí a webkamery v oblasti Schladming Dachstein sledujte zde.

 

Check-in: 14-18 hod.

Check-out: do 10 hod.

Slevy a příplatky se zobrazí po výběru konkétního termínu a pokoje.

 

Pozn. Vybavenost poskytnutých pokojů se může typově lišit od zobrazených v nabídce.

 

 


Shrnutí

Zveme Vás do horského městečka Ramsau am Dachstein na tradiční jarní slavnosti koní. Krásné květinové postavy, nádherně zdobení koně, lidové kroje, hudba s tancem, zábava a tradice – na to vše se můžete těšit. Slevová karta Sommercard nabízí spoustu výhod (např. jízdou na ledovec Dachstein ušetříte za 2 dosp. 70 EUR / cca 2000 CZK), tuto máte v ceně pobytu a čerpáte tak mnoho výhod.

Průvod nastrojených koní, k vidění bude něco kolem 100 zvířat. Květinového zdobení postav a jiných figur se mohou zúčastnit také návštěvníci této slavnosti. Do slavnostního průvodu jsou vystrojeni i koně, každý kůň je jako umělecké dílo. Bude to zároveň velká přehlídka místní tradice a muzikantů, kteří budou v průvodu vyhrávat. Zdejší taneční spolky předvedou své tradiční tance. Vrcholem této slavnosti je volba Královny Dachsteinu.

 

Balíček je vytvořen modelově, s konkrétním ubytováním. V případě zájmu o jiný typ ubytování (apartmán, penzion, hostinec) či jiný typ pokojů Vám rádi zajistíme ubytování jiné, se stejným programem. Své požadavky posílejte na náš e-mail: poptavka@ckmauthner.cz

 • Jarní slavnost koní pod Dachsteinem
  zdroj foto: TVB Ramsau
 • Jarní slavnost koní pod Dachsteinem
  zdroj foto: TVB Ramsau
 • Jarní slavnost koní pod Dachsteinem
  zdroj foto: TVB Ramsau
 • Jarní slavnost koní pod Dachsteinem
  zdroj foto: TVB Ramsau
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
  Hotel
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
  Hotel
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
  Hotel
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
  Hotel
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
  Příklad pokoje
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
  Příklad pokoje
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
  Balkon
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
  Infrakabina
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
  Bazén
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
  Dětské hřiště
 • Hotel Post Ramsau am Dachstein
  Terasa

Cena obsahuje

3 noci ubytování s all inclusive; Slevová karta Sommercard

Cena neobsahuje

Povinná úhrada na místě: Pobytová taxa cca € 2,50 / os. / noc

Program zájezdu

1. den - 1. den: Přejezd z ČR do Ramsau am Dachstein

Doporučujeme trasu Praha - České Budějovice - Dolní Dvořiště - Linz - Graz - Liezen - Schladming - Ramsau am Dachstein. Zpoplatněnou dálnici Tauernautobahn a tunel je možné objet přes Pyhrnpass (Liezen über den Pyhrnpass), při výjezdu na horizont krásná vyhlídka. Vzdálenost z Prahy/Brna cca 420 km. Ubytování v penzionu 16:00 – 18:00.

2. den - Bade-Paradies & Sauna-Oase - Wellness Ramsau-Ort a Abendteuerpark Ramsau am Dachstein

Bazény: sportovní bazén 25 x 11 m, bazének pro děti se skluzavkou, whrilpool, podvodní masáže, masážní sprchy..... Saunový svět; 600 m2: terasa, klasická sauna, bylinková sauna, eukalyptová parní lázeň, parní jeskyně, solárium, Kneippovy koupele, whirlpool, masážní sprchy, odpočívárny, bazének s vodopádem.
Otevřeno: od 29.5.2015 do 12.10.2015, bazény denně od 13.00 do 20.00, sauny denně od 14:00 do 21.00
Se Sommercard vstup zdarma.


Abendteuerpark – lanové centrum.

Vstupné se Sommercard zdarma.


3. den - Hora Rittisberg a Erlebnispark a Slavnost koní

Hora Rittisberg a Erlebnispark: Lanové centrum pro děti i dospělé, lukostřelba, elektrická kola k zapůjčení, 4sedačková lanovka na Rittisberg (dolů se dá jet na koloběžkách), nahoře na Rittisberg restaurace a velké dětské hřiště, bobová dráha Rittisberg, pohádková cesta pro děti.


Slavnost koní 13-22 hod.
Průvod květinových figur zvířat, hudební představení, volba královny Dachsteinu.

4. den - Závěrečný den: Slavnost koní, ledovec Dachstein a odjezd domů

Slavnost koní 11-18 hod.: Vrcholem slavností je nedělní průvod, v němž půjde více než 200 zvířat ozdobených květinami, a více než metr vysoké květinové dekorace či květinová zvířata.


Ledovec Dachstein: Dachstein Sky Walk - nově otevřená panoramatická vyhlídka umožňující dohlédnout až na vrcholky Šumavy. Ledový palác, postaven v roce 2008 (Eispalast / The Ice Palace) je jen tři minuty chůze od horní stanice lanovky Dachstein a otevírá zcela nový svět z ledu za každého počasí. Výsledkem je fascinující, mystický zážitek z ledu, světla a zvuku. Schody do prázdna - 100m dlouhý visací most. Opravdovou zkouškou odvahy jsou zmíněné Schody do prázdna - 14 schodů ke skleněné vyhlídkové platformě. Kdo dojde až sem, ocitne se mezi skalními útesy Dachsteinu a pod sebou má 400m hlubokou propast s vyhlídkou na Alpy.


Odjezd zpět do ČR.

 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Důležité informace k cestovnímu pojištění v souvislosti se šířením KORONA viru (COVID-19)
  24.06.2020
  Více zde...
 • Zájezdy do Rakouska - léto 2020
  29.04.2020
  Rakouské a české orgány podporují dovolené českých občanů v Rakousku.
  Více zde...
 • Postup CK Mauthner - letní zájezdy
  09.04.2020
  Informace o postupu CK po rozhodnutí Parlamentu ČR.
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 483 305 923
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním