Hintertux je jeden z nejrozšířenějších a nejstrmějších ledovců v Rakousku. Ovšem velmi se podobá klasických lyžařských areálům svojí vybaveností a pohodlím pro všechny hosty. Návštěvníkům nabízí stálé sněhové pokrývky. Pokud patříte mezi lyžaře, kteří se nemohou dočkat zimy, využijete určitě možnost tohoto ledovce. Sněhovou pokrývku zde najdete už na podzim. Od prosince vítá nadšence ledovcového prostoru.

Délka sjezdovek

60 km

Délka běžeckých tratí

14 km

Dostupné sjezdovky

Modrá

Červená

Černá

Freeride

14 km

35 km

11 km

0 km

Nadmořská výška

1500-3250 m n. m.

 

Zasněžování

45 %

Snowpark

Betterpark Hintertux

Skibus

zdarma

 

 

 

Vzdálenost

Praha

Brno

559 km

623 km

Počet vleků

22

Sedačkové lanovka

1

Kabinková lanovka

6

Vlek

9

 

 

 

 

 

 

MAPA

HINTERTUX GLETSCHER

Lyžování

Pokud jste začátečník nebo málo zkušený lyžař není přímo ledovec to pravé ořechové. Spousta sjezdovek je značena červenou barvou. Pokud vám v zimě nebude stačit vyžití pouze na ledovci, můžete navštívit sousední sjezdovky v údolí Zillertal.

Najdete zde kapacitní kabinkové lanovky nebo gondoly, které vedou přímo z parkoviště v Hintertuxu. Funitel, kterou zde také najdete, je lanovka tažená dvěma lany a je velmi odolná proti větru. V okolí Fernerhausu se nachází svižný a klikatý červený svah, ovšem na sjezdovkách pod vrcholem Olperel najdete spoustu modrých sjezdovek. Všechny sjezdovky jsou velmi široké. Pokud se vydáte po trati Schwarze Pfanne dostane spoustu příležitostí využít i volný terén.

Běžky

Areál nabízí 14km upravených běžeckých tratí a také 14 km bruslařských stop.

Webové kamery

Prohlédněte si, jak to na ledovci právě vypadá zde.

 

Akce

26.11. - 29.11. Freeheeler European und FIS Ski Worldcup Telemark Opening

12.03.16 - 19.03.16  Kölsche Woche

 

Infrastruktura

Gastronomie

 

5 Restaurací

5 Lyžařských chat

3 Diskotéky

7 Barů/lokálů

Pro děti

 

Dětská sjezdovka

Dětský vlek

Kouzelný koberec

Dětský park

Hlídání dětí

Školy

 

Lyžařská škola Carving

Lyžařská škola Langlauf

Ostatní

 

Natur Eis Palast

Přímo v lyžařskému areálu můžete navštívit Natur Eis Palast – přirozeně vzniklou ledovcovou trhlinu, situovanou 25 m pod povrchem sjezdovek na Gefrorene Wand (200 m od vrcholové stanice lanovky) – veřejnosti je zpřístupněno 40 m chodeb, a to pouze s průvodcem (vstup 8 EUR).

-Sáňkařská dráha, bruslení, squash, tenis

 

Dovolená s dětmi

Areál pro děti nabízí různé zimní využití v zábavných parcích nebo na dětské sjezdovce s dětským vlekem. Areál umožňuje i službu hlídání dětí.

Zajímavosti

Pokud hledáte opravdu překrásný a nezapomenutelný zážitek, určitě využijte možnost výjezdu lanovkou nahoru na ledovec Hintertux. Dostanete se pohodlně na nejvyšší přístupný bod Zillertal a opravdu si užijete z panoramatické terasy úžasný výhled.

V oblasti na Vás také čeká spousta aktivit a památek. Jednou z památek je ledovcová trhlina s ledovým palácem. Najdete zde také dva zábavné parky nejen pro rodiny s dětmi.

 

Skiareál Hintertuxer Gletscher / Hintertux

Nic nenalezeno
Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.