K lyžařské oblasti na Dachsteinském ledovci dojedete ze Schladmingu v údolí Ennstal autobusem (linkový spoj od nádraží ve Schladmingu) nebo osobním autem po dobré horské silnici na náhorní plošinu Ramsau dlouhou 18 km (1.100 m - 1.300 m) a dále po Dachsteinské panoramatické silnici až k dolní stanici lanovky na ledovec Türlwandhütte (1.700 m).
Horní stanice Hunerkogel s moderní samoobslužnou panoramatickou restaurací patří k nejkrásnějším vyhlídkám ve Východních Alpách.
V lyžařské oblasti na ledovci na Dachsteinu, kde nejsou trhliny a která je vhodná i pro začátečníky, jsou tři lyžařské vleky a jedna dvojsedačková lanovka. Sportovci mají dále k dispozici mezinárodní letní tréninkové centrum běžců na lyžích s 15 km upravených a značených běžeckých stop a také snowpark. Kromě toho se nabízí řada možností lyžařských túr!

Pokud se vydáte na ledovec Dachstein, využijte slevovou kartu Sommercard, se kterou máte jízdu lanovkou zdarma a mýtná silnice, která k lanovce vede pro Vás bude také zdarma.

Zimní nabídka ubytování ve Štýrsku

Letní nabídka ubytování ve Štýrsku

 

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.