Kaunertalský ledovec

Na 32 km sjezdovek – černých, červených i modrých – se mohou dosytosti vyřádit na lyžích začátečníci i mistři, staří i mladí, a to bez zbytečného čekání ve frontách, což zajišťuje devět lanovek a lyžařských vleků.
Panoramatická silnice údolím Kaunertal, kterou mnozí znalci označují za nejhezčí vysokohorskou silnici v Alpách, vede do výšky 2.750 metrů do říše věčného ledu. Tam se před lyžaři otvírá 350 hektarů lyžařských terénů. Sedačkové lanovky a lyžařské vleky vedou až do výšky 3.200 metrů nad mořem s absolutní zárukou kvalitních sněhových podmínek.

Vedle homologovaných sjezdovek pro závodní sjezdaře a pro tréninkové týmy zde individuální návštěvníci najdou sjezdovky s výškovým rozdílem přes 1.000 metrů všech stupňů obtížnosti. Pro stále vyšší počet přijíždějících snowboardistů je k dispozici stálá U rampa, snowpark a také trampolína.

Pitztalský ledovec

Pitztalský ledovec ocenila spolková země Tyrolsko značkou kvality sjezdovek a značkou kvality za nabídku pro snowboardisty. Na Pitztalském ledovci trénují národní týmy v alpském lyžování a pochází odtud také známá lyžařská hvězda Benni Raich.

Pitztalská silnice je dlouhá 35 km a vede z Imstu k dolní stanici podzemní dráhy Pitzexpress do výšky 1.740 metrů nad mořem. Přibližně za osm minut vyjede Pitzexpress (o kapacitě 180 osob v jednom vlaku) do horní stanice ve výšce 2.840 metrů.  Odtud vede nejvýše položená rakouská lanovka Wildspitzbanh do výšky 3.440 metrů nad mořem přímo ke kavárně Café 3.440.

Touto visutou lanovkou Pitz - Panoramabahn vyjedeme na vrchol Hinterer Brunnenkogel, vysoký 3.440 metrů, s výhledem na nejvyšší tyrolskou horu Widspitze, vysokou 3.774 metrů, a na dalších 50 třítisícovek. Lyžaři a snowboardisté mají k dispozici čtyři lyžařské vleky a jednu dvojsedačkovou lanovku od poloviny září do začátku června a kromě toho ještě dvanáct kilometrů vysokohorských běžeckých stop a snowpark.  Je to lyžařská oblast se sjezdovkami všech stupňů obtížnosti, od začátečníků po mistry. Nabídku doplňují ideální podmínky k lyžařským túrám (mj. na  vrchol Wildspitze), sjezdy do údolí s průvodcem po ledovci Taschach, lyžařské a snowboardové školy.

Lyžařská permanentka opravňuje také k návštěvě lyžařské oblasti pro rodiny s dětmi Rifflsee (1.680 až 2.800 metrů). Lyžaře sem pohodlně dopravuje kabinková lanová dráha pro šest osob, čtyřsedačková lanovka a několik lyžařských vleků. Lyžařská oblast Rifflsee nabízí dále 7 km vysokohorských běžeckých stop kolem jezera Rifflsee, 2 restaurace a spojovací sjezdovku k dolní stanici Pitztalské ledovcové dráhy.

Pitztalský ledovec s novou ledovou arénou: Pitztalský ledovec připravil pro milovníky nového módního sportu lezení v ledu ve výšce 2.600 metrů nad mořem závodní a cvičný terén v přírodním ledu. Jako doplněk k věži Big Ben poblíž dolní stanice lanovky Rifflseebahn, která se pravidelně v zimě uměle zaledňuje, tak nadšenci lezení po ledu získali nové eldorádo pro svůj extrémní sport.


Ledovce Rettenbach a Tiefenbach

Jako jediná lyžařská oblast v Rakousku nabízí dějiště Světového poháru v lyžování FIS tři třítisícové vrcholy, na které lze vyjet nejmodernějšími visutými lanovkami.

Z výjezdu Ötztal z dálnice A12 údolím Inntalu přijedete přímo na silnici do Söldenu (v nadmořské výšce 1.377 metrů), odkud vede 15 km dlouhá panoramatická silnice do lyžařské oblasti na ledovci (2.674 m až 3.255 m). U dolních stanic vleků je možnost parkování.

Integrovanou čtyřsedačkovou lanovkou vyjedete z parkoviště Rettenbach (dolní stanice 2.674 m) na vrchol Rettenbachjoch (horní stanice 2.995 m). Odtamtud vede lyžařský vlek na vrchol Schwarzer Schneid (horní stanice 3.167 m) a druhý vlek na vrchol Karleskogl (horní stanice 3.248 m), odkud je 200 metrů dlouhým lyžařským tunelem přímo spojení na ledovec Tiefenbach.

Lyžařský vlek na Seiterjöchl (horní stanice 3.032 m) představuje druhou možnost spojení na ledovec Tiefenbach, na který lze ovšem také dojet autem silničním tunelem dlouhým 1.750 metrů (nejvýše položeným silničním tunelem v Alpách). Na ledovci se kromě restaurace, pavilonu na pořádání různých akcí, kiosku, sněžného baru, lyžařské a snowboardové školy a obchodu se sportovními potřebami nachází také evropské zkušební centrum průmyslu vyrábějícího potřeby na zimní sporty. Kromě toho je tu k dispozici také „Salomon Station" s odpovídající nabídkou.

Sedačková lanovka Tiefenbachferner a lyžařský vlek Tiefenbachkogel nahradila jednolanová oběžná dráha pro 8 osob Tiefenbachferner (dolní stanice 2.793 m, horní stanice 3.249 m). Další lanovky a vleky: Seiterkar (sedačková lanovka), Mutkogl, Panoramalift a Minilift (lyžařské vleky).
Trojsedačková lanovka Seiterkar tvoří spojení k ledovci Rettenbach, čímž se z této lyžařské oblasti stala jediná lyžařská „houpačka" na ledovci ve východních Alpách.

Zimní lyžařská oblast je s lyžařskou oblastí na ledovcích Rettenbach a Tiefenbach propojena takzvanou "zlatou bránou na ledovec", kterou tvoří 3 čtyřsedačkové lanovky Einzeiger, Seekogl a Schwarzkogl  a kabinková jednolanová oběžná dráha Gletscherexpress. Tímto propojením lanovkami došlo ke zpřístupnění plošně velké, z hlediska lyžařské techniky zajímavé a rozsáhlé lyžařské oblasti.


Hintertuxský ledovec

Čtyři roční období a 365 dní na sněhu na Hintertuxském ledovci! "Sníh, který nikdy nekončí“, ani na jaře. Na Hintertuxském ledovci se lyžuje na sluníčku až na 60 km sjezdovek a na nádherných svazích pokrytých firnem.

Pod chatou Tuxer Fernerhaus se 24 ha z celkových 270 ha ploch sjezdovek zasněžuje, takže je zde zaručeno kvalitní lyžování až do května a až do výšky 2.100 metrů.

V jedné z nejkrásnějších a největších celoročních lyžařských oblastí v Rakousku je v létě v provozu 18 km sjezdovek a až 10 lyžařských vleků. Nejdelší sjezdovka je 2 km dlouhá a končí přímo před terasou panoramatické restaurace Tuxer Fernerhaus (2.660 m).
Fascinující svět na ledovci: panoramatická terasa ve výšce 3.250 m, túry po ledovci s průvodcem, 250 km turistických cest, zajímavá jeskyně Spannagelhöhle, možnost canyoningu, horolezeckých výstupů nebo jízdy na horském kole...

Zážitky na ledovci během kouzelného podzimu: 40 až 60 kilometrů sjezdovek na prvním prachovém sněhu a výhledy do vzdálenosti 100 km, nejkrásnější doba k pěším túrám a lyžování! O posledním zářijovém víkendu se k novému životu probouzí také aréna na Sommerbergu - lákadlu příjemného posezení po lyžování neodolají ani náruživí sjezdaři, ani milovníci barů!

V zimě je pro lyžaře připraveno celkem 245 kilometrů rozmanitých sjezdovek od lehkých až po těžké, takže si ani nemají čas vydechnout. Na širokých svazích je přímo potěšením sjíždět, vytáčet elegantní obloučky a prohánět se na snowboardu. Vrcholem dne stráveného na lyžích je nejdelší sjezdovka Gletscherrunde, dlouhá 12 km, která překonává výškový rozdíl 1.750 metrů.


Stubaiský ledovec

Stubaiský ledovec má rozlohu 12 kilometrů čtverečních a je tak největší celoroční lyžařskou oblastí v Rakousku. Díky svému výškovému rozpětí od 1 750 do 3 200 metrů jsou zde vynikající sněhové podmínky zaručeny od října do července.

Do této oblasti se jede po dálnici na Brenner směrem od Innsbrucku až na výjezd Schönberg a odtamtud se pokračuje ještě asi 30 km po Stubaiské silnici až k dolní stanici Mutterberg.
Milovníky zimních sportů rychle vyveze 26 moderních lanovek do království třítisícových vrcholů. Celkem mají lyžaři na výběr 5 kabinkových lanovek,  3 sedačkové lanovky pro šest osob, 1 pro osm osob, 1 čtyřsedačkovou, 2 dvojsedačkové lanovky, 9 lyžařských vleků a 5 cvičných vleků a pojízdných pásů.

Na Stubaiském ledovci je 110 km sjezdovek všech stupňů náročnosti - od lehkých širokých sjezdovek pro začátečníky až po náročné sjezdovky s muldami a obtížné lyžařské trasy.

Kromě toho je v místě speciální snowpark, dvě stálé závodní sjezdovky, trať s měřením rychlosti, snowtubing, vysokohorská běžecká trasa dlouhá 4,5 km a věž na lezení v ledu.

Hlad mohou lyžaři utišit v některém ze zdejších gastronomických zařízení - mohou si vybrat od jednoduché svačiny až po speciality mezinárodní kuchyně. O tělesné blaho návštěvníků také pečují moderní samoobslužné restaurace Jochdohle a „visutá" restaurace ve výšce 3 150 m a restaurace Zur Goldenen Gams. U horní stanice Gamsgarten čeká na lyžaře krytý bar Eissee, kde můžete strávit příjemné chvíle po lyžování.

Ve speciálním klubu Big Family Ski-Camp se mohou děti od 4 let učit lyžovat hravou metodou pod dohledem vyškolených instruktorů. A zatímco se děti vesele baví v lyžařském klubu, rodiče se mohou bezstarostně prohánět na lyžích.

Zimní nabídky ubytování v Tyrolsku

Letní nabídky ubytování v Tyrolsku

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.