Saalbach-Hinterglemm

Kouzelné údolí Glemmtal s lyžařským skicirkusem Saalbach-Hinterglemm-Leogang  se nachází ve spolkové zemi Salcbursko a to mezi středisky Zell am See a Saalfeld a nabízí spoustu zážitků pro každého.

Možná jste o této oblasti slyšeli jen pod názvem Skicirkus, což je hromadné označení pro všechny sjezdovky s různou obtížností, které mají dohromady přes 200 km.

Vyzkoušet můžete mírné svahy, svahy vhodné pro carvingové lyžování a také černé sjezdovky. Samozřejmostí jsou snowparky nebo lyžařská a boardercrossová trať v Saalbachu a nově připravené tratě snow trail s vlnami, ostrými zatáčkami, skoky a dalšími zábavnými prvky. Večer můžete vyzkoušet místní kulinářské speciality nebo využít nabídky nočního lyžování, sáňkování, tratě pro icekart nebo skůtry!

Nevšední zážitek Vám přinese 1 kilometr dlouhá trasa Baumzipfelweg, jejíž součástí je 200 metrů dlouhý most zavěšený 40 metrů nad zemí.

Pro milovníky běžeckého lyžování je zde připravena spousta tras. V údolí Glemmtal se nachází jedna z nejnáročnějších tras, má 10 kilometrů a vede z Hinterglemmu, přímo do údolí v Lengau. Zkušení lyžaři zase ocení sjezdovku Schattberg Ost, která nebývá přeplněná ostatními lyžaři a nehrozí tedy ani nebezpečí kolize. Cestu nahoru na svah Vám ulehčí nová osmimístná kabinová lanovka Schattberg X-press, která přijíždí každou chvíli. Původní kabinová lanovka pojala přes 100 lyžařů. Proto byla považována za jednu z největších v Evropě.

Lyžování v této oblasti má dlouholetou tradici! Víte, kdy se zde poprvé lyžovalo? Štýrský rodák Josef Wallner zanechal svému švagrovi roku 1898 uplně první lyže, které se dostali k místnímu učiteli Petru Höllovi. Ten nechal vyrobit několik kusů lyží, které pak testoval na svých odvážných žácích. Tohle byl začátek pro lyžování v Saalbachu.

Jak to v lyžařském středisku Saalbach Hinterglemm vypadá se můžete podívat zde.

zdroj foto a info: saalbach.com, baumzipfelweg.at,cestovani.idnes.cz

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.