Lyžování ve středisku Saalbach-Hinterglemm

Saalbach-Hinterglemm

Kouzelné údolí Glemmtal s lyžařským skicirkusem Saalbach-Hinterglemm-Leogang  se nachází ve spolkové zemi Salcbursko a to mezi středisky Zell am See a Saalfeld a nabízí spoustu zážitků pro každého.

Možná jste o této oblasti slyšeli jen pod názvem Skicirkus, což je hromadné označení pro všechny sjezdovky s různou obtížností, které mají dohromady přes 200 km.

Vyzkoušet můžete mírné svahy, svahy vhodné pro carvingové lyžování a také černé sjezdovky. Samozřejmostí jsou snowparky nebo lyžařská a boardercrossová trať v Saalbachu a nově připravené tratě snow trail s vlnami, ostrými zatáčkami, skoky a dalšími zábavnými prvky. Večer můžete vyzkoušet místní kulinářské speciality nebo využít nabídky nočního lyžování, sáňkování, tratě pro icekart nebo skůtry!

Nevšední zážitek Vám přinese 1 kilometr dlouhá trasa Baumzipfelweg, jejíž součástí je 200 metrů dlouhý most zavěšený 40 metrů nad zemí.

Pro milovníky běžeckého lyžování je zde připravena spousta tras. V údolí Glemmtal se nachází jedna z nejnáročnějších tras, má 10 kilometrů a vede z Hinterglemmu, přímo do údolí v Lengau. Zkušení lyžaři zase ocení sjezdovku Schattberg Ost, která nebývá přeplněná ostatními lyžaři a nehrozí tedy ani nebezpečí kolize. Cestu nahoru na svah Vám ulehčí nová osmimístná kabinová lanovka Schattberg X-press, která přijíždí každou chvíli. Původní kabinová lanovka pojala přes 100 lyžařů. Proto byla považována za jednu z největších v Evropě.

Lyžování v této oblasti má dlouholetou tradici! Víte, kdy se zde poprvé lyžovalo? Štýrský rodák Josef Wallner zanechal svému švagrovi roku 1898 uplně první lyže, které se dostali k místnímu učiteli Petru Höllovi. Ten nechal vyrobit několik kusů lyží, které pak testoval na svých odvážných žácích. Tohle byl začátek pro lyžování v Saalbachu.

Jak to v lyžařském středisku Saalbach Hinterglemm vypadá se můžete podívat zde.

zdroj foto a info: saalbach.com, baumzipfelweg.at,cestovani.idnes.cz

 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Povinnost negativních testů COVID 19
  30.10.2020
  Více zde...
 • Důležité informace k cestovnímu pojištění v souvislosti se šířením KORONA viru (COVID-19)
  24.06.2020
  Více zde...
 • Zájezdy do Rakouska - léto 2020
  29.04.2020
  Rakouské a české orgány podporují dovolené českých občanů v Rakousku.
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním