Mistrovství světa ve Schladmingu

Ve Schladmingu se v roce 2013 konalo mistrovství světa  v alpském lyžování. Předseda Rakouského lyžařského svazu, prof. Peter Schrocksnadel, očekával, že to bude,,Mistrovství světa ,jaké tu ještě nikdy nebylo‘‘.Ve Schladmingu  totiž panují ideální geografické podmínky, ale také mimořádné nadšení pro zimní  sport. Během 14 dní  přijelo na Mistrovství světa  kolem 400 000 návštěvníků.
V Lyžařské oblasti Ski amadé se věnuje velké pozornost také kulinářské stránce pobytů host. V 18 horských chatách  a restauracích s certifikátem  se dnes podávává regionální  speciality a víno z Rakouska  v nejvyšší kvalitě. Jako orientační pomůcka pro lyžaře slouží vyvěšená plaketa Genuss- Partner . Kdo uvidí u vchodu toto označení, může počítat  s výběrem 3 otevřených bílých a červených vín, řadu láhvových vín a také personál, která se dobře vyzná v rakouských vínek a dokáže odpovědět  na všechny otázky týkající se vína, Ušlechtilý mok se  samozřejmě podává ve vhodných sklenicích. Hostinské na horských chatách  podporuje a hodnotí agentura  Rakouský vinařský marketing (OWM) a Salcburský  svaz someliérů.
Vrcholem pro lyžující milovníky vína bude v této sezoně opět týden lyžařských a vinařských zážitků v oblasti Ski amadé. Bude se konat od 15. do 22. 3. 2014. Vedle akcí na horských chatách nabízejí také  vybrané hotely  jednotlivých regionů, speciální programy, které se točí kolem tématu rakouská vinařská kultura.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.