Těšit se můžete na nové ubytovací kapacity, které pro Vás připravujeme na léto! Jednou z nich je příjemný Frühstückspension Sybille/Ebensee / Horní Rakousko.

 

Frühstückspension Sybille  (zdroj foto:oberosterreich.at)

Poloha

Penzion se nachází na klidném místě na okraji lesa. V blízkosti 500 m můžete navštívit koncentrační tábor, pamětní místo Ebensee či 10 km vzdálené Offensee. Obchody jsou ve vzdálenosti 1,5 km od penzionu, vlakové nádraží Ebensee 2 km, Traunsee 2,7 km a krytý bazén Ebensee 3,4 km.

Ebensee se 7 933 obyvateli a s nadmořskou výškou 443 m.n.m se nachází na jižním břehu jezera Traunsee v Horním Rakousku. Zde můžete zažít spoustu zábavy v podobě různých vodních sportů jako je plachtění, surfování či vodní lyžování anebo se nechat jenom svézt lodí po jezeře. Na jižním břehu jezera jsou skvělé větrné podmínky! Okolí nabízí spoustu možností turistického vyžití. Navštívit můžete například museum Ebensee, relaxační centrum Rindbach, krytý bazén, chráněnou krajinnou oblast Offensee, Langbathsee, kde je křišťálově čistá voda s přírodní pláží nebo krápníkovou jeskyni Gassel. V okolí najdete také spoustu cyklistických tras, všech různých druhů obtížností. Podívat se také můžete do hornorakouského města Gmunden, které je vzdáleno 17 km, Bad Ischlu (18 km) a do obce Unterach am Attersee (33 km).

TIP NA VÝLET

Gasselhöhle (zdroj foto:gasselhoehle.at)

Krápníková jeskyně, která byla objevena roku 1918 se nachází v Horním Rakousku na výběžku Erlakogels v Ebensee, v nadmořské výšce 1229 m. Je jednou z nejhezčích jeskyní v severní části Alp. Jeskyně je známá velkým množstvím krápníků, kde najdete barvy od čistě bílé, přes žlutou až do tmavě hnědé. Tip: k jeskyni vede pěší stezka z městečka Ebensee - Rindbach, cesta ta trvá přibližně 2 a půl h.

Jezero Traunsee (zdroj foto:austria.info)

Traunsee je jedním z nejhlubších jezer v celém Rakousku. Jezero je dlouhé 12 kilometrů, široké až 3 kilometry a hluboké 191 metrů. U jezera se nachází přístav pro malé lodě a 200 metrů dlouhé molo, které je ideální pro romantické procházky ve dvou. Jezero dosahuje v letních měsících teploty až 20 ° C. Je ideálním místem pro vodní sporty. Zahlédnout zde můžete parník ŽOFIE (první parník, poháněný lopatkovým kolem).

Muzeum Ebensee (zdroj foto:muzea-tri-regionu.prachenskemuzeum.cz)

Museum můžete najít v blízkosti dřívějšího koncentračního tábora Ebensee. Seznámit se můžete blíže s dějinami Solné komory a to v letech 1918 – 1955. V muzeu můžete vidět spoustu fotografií, novinových článků, regionální dokumenty a další. Velká pozornost je zde upřena na koncentrační tábor. Vidět můžete spoustu dochovaných předmětů,  modelů a  hrůzy doby Vám přiblíží také fotografie či filmový materiál.

zdroje:rakousko.svetadily.cz, gasselhoehle.at, muzea-tri-regionu.prachenskemuzeum.cz

 

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.