Novinky do letní nabídky!

Těšit se můžete na nové ubytovací kapacity, které pro Vás připravujeme na léto! Jednou z nich je příjemný Frühstückspension Sybille/Ebensee / Horní Rakousko.

 

Frühstückspension Sybille  (zdroj foto:oberosterreich.at)

Poloha

Penzion se nachází na klidném místě na okraji lesa. V blízkosti 500 m můžete navštívit koncentrační tábor, pamětní místo Ebensee či 10 km vzdálené Offensee. Obchody jsou ve vzdálenosti 1,5 km od penzionu, vlakové nádraží Ebensee 2 km, Traunsee 2,7 km a krytý bazén Ebensee 3,4 km.

Ebensee se 7 933 obyvateli a s nadmořskou výškou 443 m.n.m se nachází na jižním břehu jezera Traunsee v Horním Rakousku. Zde můžete zažít spoustu zábavy v podobě různých vodních sportů jako je plachtění, surfování či vodní lyžování anebo se nechat jenom svézt lodí po jezeře. Na jižním břehu jezera jsou skvělé větrné podmínky! Okolí nabízí spoustu možností turistického vyžití. Navštívit můžete například museum Ebensee, relaxační centrum Rindbach, krytý bazén, chráněnou krajinnou oblast Offensee, Langbathsee, kde je křišťálově čistá voda s přírodní pláží nebo krápníkovou jeskyni Gassel. V okolí najdete také spoustu cyklistických tras, všech různých druhů obtížností. Podívat se také můžete do hornorakouského města Gmunden, které je vzdáleno 17 km, Bad Ischlu (18 km) a do obce Unterach am Attersee (33 km).

TIP NA VÝLET

Gasselhöhle (zdroj foto:gasselhoehle.at)

Krápníková jeskyně, která byla objevena roku 1918 se nachází v Horním Rakousku na výběžku Erlakogels v Ebensee, v nadmořské výšce 1229 m. Je jednou z nejhezčích jeskyní v severní části Alp. Jeskyně je známá velkým množstvím krápníků, kde najdete barvy od čistě bílé, přes žlutou až do tmavě hnědé. Tip: k jeskyni vede pěší stezka z městečka Ebensee - Rindbach, cesta ta trvá přibližně 2 a půl h.

Jezero Traunsee (zdroj foto:austria.info)

Traunsee je jedním z nejhlubších jezer v celém Rakousku. Jezero je dlouhé 12 kilometrů, široké až 3 kilometry a hluboké 191 metrů. U jezera se nachází přístav pro malé lodě a 200 metrů dlouhé molo, které je ideální pro romantické procházky ve dvou. Jezero dosahuje v letních měsících teploty až 20 ° C. Je ideálním místem pro vodní sporty. Zahlédnout zde můžete parník ŽOFIE (první parník, poháněný lopatkovým kolem).

Muzeum Ebensee (zdroj foto:muzea-tri-regionu.prachenskemuzeum.cz)

Museum můžete najít v blízkosti dřívějšího koncentračního tábora Ebensee. Seznámit se můžete blíže s dějinami Solné komory a to v letech 1918 – 1955. V muzeu můžete vidět spoustu fotografií, novinových článků, regionální dokumenty a další. Velká pozornost je zde upřena na koncentrační tábor. Vidět můžete spoustu dochovaných předmětů,  modelů a  hrůzy doby Vám přiblíží také fotografie či filmový materiál.

zdroje:rakousko.svetadily.cz, gasselhoehle.at, muzea-tri-regionu.prachenskemuzeum.cz

 

 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Povinnost negativních testů COVID 19
  30.10.2020
  Více zde...
 • Důležité informace k cestovnímu pojištění v souvislosti se šířením KORONA viru (COVID-19)
  24.06.2020
  Více zde...
 • Zájezdy do Rakouska - léto 2020
  29.04.2020
  Rakouské a české orgány podporují dovolené českých občanů v Rakousku.
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním