Přírodní poklad ve Vysokých Taurách

 

Pokud se v létě chystáte do oblasti Vysokých Taur a plánujete prohlídku Národního parku Hohe Tauern, připište si výletní seznam také Prales v údolí Rauris.

zdroj foto: raurisental.at

Prales v Rauris

Tento prales je součástí Národního parku Vysokých Taur a patří mezi turisty velmi oblíbené místo. Vzhledem k přídorním podmínkám v nadmořské výšce 1600 m se zde vyvinula opravdu jedinečná vegetace. 

Jak vypadá tůra po tomto pralese se můžete podívat na videu zde.

zdroj foto: facebook.com/dovolena.rakousko

Naučná stezka

Aby krajina v pralese zůstala nedotčená, byla zde vytvořena naučná stezka, která se zařadila do seznamu 33 nejlepších rakouských naučných stezek. Stezka Vás provede okolo 80 tůní, rašelinišť,  potůčků nebo  500 let starých stromů. Podél stezky jsou umístěny naučné tabule, díky kterým nepřehlédnete žádnou ze zajímavostí místní fauny a flory.

zdroj foto:bergfex.at

zdroj foto: bergfex.at

Při jasném počasí můžete zahlédnout také vrchol hory Sonnblick. Často se stává, že během prohlídky spatříte také místní divou zvěř.

zdroj foto: facebook.com/dovolena.rakousko

Návštěvu pralesa si můžete naplánovat nejen v létě, ale také v zimě. V zimních měsících Vás po stezce doprovodí průvodce. Putování Vám usnadní obutí sněžnic. 

 

Prohlídka a vstupné

V letních měsících si můžete vybrat, jestli si projdete naučnou stezku sami a vyberete si ze 2 doporučených tras nebo v doprovodu průvodce. 

  • vstupné pro dospělou osobu je 9 EUR
  • mláděž od 10 do 16 let v doprovodu dospělého 
  • držitelé  Guest Card, Hohe Tauern Card nebo National Park Card mají vstup zdarma.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o pralese, ale také o Nároním parku Hohe Tauern, doporučujeme Vám využít služeb průvodce, který Vás provede různými místy v národního parku.

Více o návštěvě naučné stezky a dalších prohlídkách se dovíte zde.

 

zdroj foto: facebook.com/dovolena.rakousko

zdroj foto: bergfex.at

zdroj foto: facebook.com/dovolena.rakousko

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.