Cyklistické zájezdy/pobyty

Pobytová místa

Interaktivní mapa zájezdů a ubytování

* **
* ***
* ****
* bez kategorie

Oblast

Cykloturistika po Rakousku

Cyklistické putování po Rakousku je opojnější než víno. Již po několika málo dnech si nebudete moci následující den představit bez šlapání do pedálů a poznávání přírodních krás i pamětihodností ze sedla svého kola. Perfektní terény, cyklostezky všech náročností, vedoucí kolem jezer i horských velikánů, najdete ve všech spolkových zemích Rakouska.

Štýrsko – po stopách vody
Zelené srdce Rakouska, Štýrsko, je protkané několika řekami – Mur, Enns, Feistritz a Raab. A všechny tyto říční toky lze také velmi dobře poznávat na kole.

Tyrolsko - ráj pro horská kola
Tyrolsko je jedním z nejpopulárnějších evropských terénů pro horské cyklisty. Různé trasy v celkové délce přes 5.000 km vedou po tyrolských alpských loukách a světem hor. Kromě toho nabízí několik lanovek možnost nechat se do vyšších poloh i s kolem vyvézt.

Vorarlbersko – rozmanitost na malém prostoru
Ve Vorarlbersku naleznou milovníci kol opravdu vše, po čem zatouží. Dlouhé rovné úseky, nebo naopak velmi strmé? Vorarlberská krajina je jako stvořená jak pro jízdu na silničním, tak horském kole.

Salcbursko – prožitek krajiny
V Salcbursku je pro cyklisty připraven neuvěřitelný počet 6.000 cest pro silniční i horské cyklisty. Téměř každá obec má vyznačenou nějakou jednodenní trasu nejrůznějších stupňů náročnosti. Stejně tak nabízí tato oblast i nádherné několikadenní túry.

Horní Rakousko – dilema volby
Není vůbec jednoduché vybrat si z velkého výběru atraktivních cyklostezek v Horním Rakousku jednu jedinou trasu. Na milovníky kol čeká Dunajská cyklostezka, Římská cyklostezka či cyklostezky vedoucí podél Innu a Solnou komorou.

Korutany – trasy všech rychlostních stupňů
V Korutanech je připravena řada různých tras pro silniční i horské cyklisty, ale jedno mají společné: vedou k vodě, za sluncem a k přívětivým hostitelům.

Dolní Rakousko – kultura požitků
Mírně zvlněná krajina v oblasti Weinviertel severně od Vídně v Dolním Rakousku je ideálně stvořená k příjemným projížďkám na kole.

Burgenland - rovinatý a příjemný terén
Burgenland je tou správnou krajinou pro ty, kdo si chtějí na kole především příjemně užívat, protože je to neslunečnější část Rakouska a je dokonce ze dvou třetin jedinečnou přírodní rezervací.

Cykloturistika

Rakousko protíná deset tisíc kilometrů cyklotras. Vyzkoušet tu můžete dlouhé dálkové trasy podél řek, ale i horské stezky - singltreky - po alpských pěšinách. Velkou novinkou je také půjčování elektrokol.

V sedle! Podél jezera, podél řek nebo v horách

Šlápněte do pedálů po nejlepších cyklistických stezkách Rakouska – podél jezer, podél řek nebo v horách. Cyklistické stezky podél vody i v horách zaručují většinou pohodlné túry v překrásných kulisách působivé krajiny.

Cyklistické túry v Rakousku, to jsou ty nejlepší cyklistické stezky alpské republiky. Jednotlivé etapy vedou výborně značené křížem krážem celým Rakouskem: Podél řek, kolem jezer nebo ohromujícím světem hor. Zaklíněné mezi vysokoalpské oblasti na západě, vinoucí se předalpskou krajinu na jihu a uprostřed či křižující Panonskou rovinu na východě, cyklistické stezky podél vody i v horách zaručují většinou pohodlné túry v překrásných kulisách působivé krajiny.
 
Mezi cyklistickými stezkami Rakouska se najde také skutečná klasika cykloturistiky: Dunajská cyklistická stezka, křižující celou zemi od západu na východ.
Stezka kolem Neziderského jezera, která zavede cyklisty doprostřed regionu, který je součástí světového dědictví UNESCO.
Cyklistické stezky podél řek Mur a Dráva zase zpřístupňují jih Rakouska.

Kdo si naopak cení Rakouska jako země hor, měl by ke své cykloturistice zvolit například stezku pohořím Taur nebo stezku Via Claudia Augusta, lemovanou skutečně ohromující horskou kulisou.
Některé z cyklistických stezek v Rakousku se podrobily přísnému certifikačnímu programu Všeobecného německého cyklistického klubu ADFC. Hodnoceny byly vesměs nejvyššími známkami od čtyř do pěti hvězdiček.
 
Cyklistická stezka podél Innu, stezka Alpe Adria, stezka podél řeky Enns, stezka oblastí Mühlviertel, Římská cesta, stezka Traisental a samozřejmě stezka Solnou komoru jsou všechny plné lákavých zastávek u kulturních pamětihodností, odboček k romantickým přírodním zážitkům nebo kombinovaných nabídek železnice a lodní dopravy, které cyklistický požitek podél řek a jezer ještě znásobí. Kláštery, hrady, zámky a města, kterými je Rakousko tak známé, lemují i cyklistické trasy. Mnohá z tras překvapí navíc přeshraničními úseky.
A zapomenout nesmíme ani na spoustu známých pochoutek z rakouské kuchyně, které takové cyklistické túře dodají tu správnou korunu! Sladké nebo pikantní, každý, kdo sestoupí z pedálů, zde najde něco pro tu svou chuť.

Dostupné služby v této lokalitě

Cyklistické zájezdy/pobyty - seznam zájezdů

Nebyly nalezeny žádné výsledky.
 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Turistické pobyty v Rakousku do 10.ledna 2021
  10.12.2020
  Rakouská spolková vláda ohlásila hraniční kontroly a karanténu při vstupu z rizikových oblastí - Česká republika mezi ně v současnost patří.
  Více zde...
 • Férové storno podmínky
  10.12.2020
  Férové stornopoplatky u vybraných kapacit v Rakousku. Až 14 dní před nástupem na svoji zimní dovolenou můžete zrušit pobyt bez zaplacení stornopoplatku.
  Více zde...
 • Povinnost negativních testů COVID 19
  30.10.2020
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním