Salcbursko

Pobytová místa

Interaktivní mapa zájezdů a ubytování

* **
* ***
* ****
* bez kategorie

Oblast

Salcbursko je nejen jedinečný Salcburk, ale také rozsáhlá jezerní oblast Solné komory či překrásné horské masivy mnoha alpských skupin. Lyžování na ledovci.

Zell am See (Zeller See)

Jezero Zeller See s pitnou vodou nabízí k odpočinku několik pláží s místy pro koupání pro celou rodinu, různá dětská hříště, výletní plavby a pro nadšence vodních sportů možnost windsurfingu. Teplota vody se zde pohybuje od poloviny května do září kolem 22° - 24°.

V horkých dnech hladinu zcela čistého jezera Zeller See brázdí surfy, šlapadla a výletní lodě a na svazích hory Schmittenhöhe se milovníci přírody vydávají na pěší túry po více než 80 výborně vybudovaných stezkách. Na greenech golfových hřišť s certifikátem mistrovských turnajů se golfisté snaží o nejlepší odpal svého života. Pokud se někdo chce zchladit, požitek z lyžování na 3.029 metrů vysokém Kitztsteinhornu si může dopřát i v létě. Z pláže na sjezdovku a naopak: den a ubytování v okolí Zell Am See si můžete uspořádat podle vlastního přání. Zell am See-Kaprun Vám k tomu dává absolutní svobodu.

SLEVOVÁ KARTA ZELL AM SEE-KAPRUN

Wolfgangsee

Je  údajně nejkrásnějším jezerem v Rakousku. Nachází se v oblasti Salzkammergut (Solná komora), v nadmořské výšce 538 m, cca 40 km od Salzburgu. Wolfgangsee zaujímá rozlohu 12,84 km2. Maximální hloubka dosahuje 114 m. Vzniklo erozní činností ledovce Traun. Dnes  je jezero Wolfgangsee oblíbeným turistickým letoviskem. Ročně jezero a jeho okolí navštíví na 900 000 hostů. Proto zde nechybí široká nabídka ubytování a různých aktivit. Na březích se nacházejí městečka Sankt Wolfgang, Strobl a Sankt Gilgen. Nejznámější je asi městečko pod horou Schafberg (Ovčí hora) Sankt Wolfgang. Městečko vděčí za svůj název sv. Wolfgangovi, jenž v Solné komoře nalezl útočiště jako řezenský biskup někdy kolem roku 976 a žil zde jako poustevník. Putování za živou minulostí městečka vede kolem dějiště slavné operety 'Im Weißen Rössl am Wolfgangsee' (U Bílého koníčka na jezeře sv. Wolfganga), podél starobylých měšťanských domů a různých obchůdků přímo do poutního kostela, kde stojí slavný křídlový oltář Michaela Pachera. Konečně se dostaneme na nejstarší poutní stezku vedoucí ke kultovnímu místu sv. Wolfganga na Falkensteinu.

Schafbergbahn
Kdo se chce přiblížit obloze, ten může vyjet na vrchol hory Schafberg (Ovčí hora), do výšky 1.783 m nad mořem. Horská železnice Schafbergbahn je v Rakousku nejstrmější ozubnicovou dráhou na parní pohon.

Lodní plavba na jezeře Wolfgangsee
Již v roce 1873 čeřil hladinu jezera kolesový parník „Císař Franz Josef“. Toto starobylé plavidlo se dochovalo do dnešní doby a společně s dalšími 6 loděmi pluje parník mezi městečky St. Wolfgang - Strobl - Gschwendt a St. Gilgen.

Okolí jezera je ideálním místem pro pěší turistiku i cykloturistiku. V létě je Wolfgangsee oblíbeným místem ke koupání, jelikož je zde velmi čistá voda. Jezero využívají i milovníci jachtingu.

Turistické informace

Slevy a volné vstupy

SALCBURSKÁ KARTA

Salzburg Card zahrnuje:

 • jeden volný vstup na všechny památky města
 • bezplatné používání veřejné dopravy v celém městě, vč.  tvrz lanovky a panorama lodí
 • zajímavé slevy na kulturní akce
 • slevy pro různé výlety a exkurze

DALŠÍ SLEVOVÉ KARTY SALCBURSKO

 

Co by jste měli vidět 

 

Sikmund Thum Klamm je soutěska v kaprunském údolí. Soutěska je nejvíce 50 metrů hluboká a dlouhá 3/4 kilometru. Dole začíná v Kaprunu (vstup s pokladnou), nahoře končí u umělého jezera Klammsee, které lze obejít po značené turistické trase.Otevřeno od konce května do poloviny září denně 9:00 - 17:00.

Krimmelské vodopády leží asi 130km jihozápadně od Salzburgu v národním parku Vysoké Taury u vesničky Krimmel v horní části údolí Salzachtal. Napájí je pramen z ledovce Krimmel Kees, říčka Krimmel Ache. Krimmelské vodopády jsou největší v Rakousku a páté největší na světě. Nejmohutnější a největší je spodní vodopád. Stezka ke střednímu a nejvyššímu vodopádu má převýšení zhruba 400 m, je velice dobře udržovaná a je na ni mnoho vyhlídkových teras. Výstup nahoru trvá zhruba 2 hodiny. Těsně před vstupem se platí vstupné, v roce 2008 to bylo 1,80 Euro.

Vysoké Taury = národní park dostupný po celý rok

Stoissengraben Saalfelden v saalfeldském údolí se nachází World of Dinosaurs (svět dinosaurů). Otevřeno od června do října denně od 9:00 do 18:00.

Schmittenhöhe je lanovkou dostupná z Zell am See, 1965 n.m.

Hrad Kaprun se nachází v srdci evropského sportovního regionu. Hrad byl postaven ve 12. století a v současnosti prochází rekonstrukcí. Konají se zde koncerty, výstavy a firemní oslavy a mnohdy slouží jako výborná kulisa pro různé kulturní programy. Od 14.7.2008 do 15.9.2008 byl pro návštěvníky otevřen každé pondělí od 14:00 do 18:00. Prohlídky od 14:00 do 17:00. Vstupné: 5 Euro dospělý.

Kitzbühel se nachází v rakouském Tyrolsku, leží na řece Kitzbühler Ache mezi horskými vrcholy Hahnenkamm (1712 m) a Kitzbühler Horn (1996 m). Je také administrativním centrem okresu Kitzbühel.Na svazích hory Hahnenkamm se každoročně pořádají závody světového poháru v alpském lyžování. Přímo z Kitzbühelu vede na Hahnenkamm kabinková lanovka.V létě je zde pořádán také jeden z turnajů ATP Generali Open a od roku 1988 se také jezdí v okolí Kitzbüheler Alpenrallye (závod historických automobilů).Kromě toho v létě poskytuje okolí Kitzbühelu mnoho možností pro turistiku pěší i cykloturistiku.V okolí Kitzbühelu, Kirchbergu a St. Johannu v Tyrolsku se nachází přes 20 tematických stezek, které promění pěší putování v kulturní, historické i kulinářské toulky. Při každém putování je vždy dostatek možností zastavit se v jedné z mnoha původních chalup a malebně položených hostinců. Hory a pohoří odhalují každý den nové, neznámé stránky Kitzbühelských Alp. Určitě si vás podmaní travnaté hory, drsné skalní formace, malebná údolí a příkré horolezecké stezky.

Kaprunské vysokohorské přehrady Přehrada Mooserboden je v nadmořské výšce 2036 m n.m. v samém srdci horské skupiny Glocknergruppe. Za hezkého počasí je to rozhodně zážitek, který stojí za to. Výchozí bod této cesty Kesselfall Alpenhaus je dosažitelný autem z Kaprunu. Silnice vede kaprunským údolím kolem lanovky Maiskogelbahn a lanovky na Kitsteinhorn (Kaprun Gletscherbahn). Nejdále se dá autem dojet na parkoviště u Kesselfall Alpenhaus. Zde se dá zdarma zaparkovat. Silnice sice pokračuje dále, ale využívá ji pouze speciální autobusová linka Tauernkraft Kaprun. Tato autobusová linka vede několika tunely až k nákladní lanovce. Nákladní lanovkou jsou návštěvníci vyvezeni o cca 400m výše a dále pokračují opět autobusem a dalšími tunely nad přehradou Wasserfallboden až k hrázi přehrady Mooserboden, kde končí. Navštívit přehradu Mooserboden může tedy skutečně úplně každý. Zdarma můžete také navštívit muzeum, které je ve střední části na dvě části rozdělené přehradní hráze pod Höhenburgem.

Cestou na Kaprun lze navštívit také tzv. Eisriesenwelt Werfen - největší ledová jeskyně na světě.

Jako celodenní výlet doporučujeme městečko Bad Gastein. Je známé díky svým radonovým pramenům a je to proslulé lázeňské město.

Nedaleko je oblast zvaná „Solná komora“.

Turistické cíle

 • středověké solné doly v Hallstattu a Altaussee
 • solnohradská jezera Mondsee, Attersee, Traunsee, Wolfgangsee, Toplitzsee a další
 • unikátní jeskyně u Obertraunu pod Krippensteinem
 • císařské a lázeňské město Bad Ischl
 • Gosauská jezera, zaledněné „Salzburské Dolomity“ a majestátní Höher Dachstein
 • Gmunden s romantickým zámkem u jezera Traunsee

Sportovní aktivity v okolí jezera

 • inline skating kolem jezera Zeller See
 • rafting na řece Salzach, kanoing
 • vysokohorská turistika v ledovcové oblasti Weissee (možnost lanovkou)
 • Krimmelské a Sulzbašské vodopády
 • naleziště smaragdů v Habachtalu a zlata v Rauris
 • relaxace i horská turistika např. v okolí jezera Hinterseee nad Mittersillem,
 • proslulá Grossglocknerská horská silnice s vrcholem na Franz-Josef-Höhe (2.572 m)
 • soutěsky Lichtensteinklamm, Kitzlochklamm, Vorderkasserklamm, Saisenbergklamm
 • jeskyně Lamprechtshöhle a světově unikátní Eisriesenwelt
 • zvýhodněné i volné vstupy do hradů, muzeí, koupališť a na lanovky se Salzburskou kartou (180 atrakcí, 34€/6 dní)

Cykloturistika

Cyklostezka přes Taury

Tam, kde Krimmelské vodopády s hukotem padají do hlubin, začíná jedna z nejpůvabnějších cyklostezek Rakouska.
Start: Krimml
Cíl: Pasov
Délka: 325 km

Cyklostezka Římanů

Na kole dobou římskou. Start: Pasov
Cíl: Attersee
Délka: 133 km

Cyklostezka salcburským sportovním světem

Příroda, sport a odpočinek – pro starší i mladé, rodiny s dětmi i jednotlivce …
Délka: 1 000 km
Pro horská kola: 500 km

Cyklostezka soli a jezer

Okruh krajinou Tennengau a salcburské jezerní oblasti. Třpyt bílého zlata a okouzlení pokojnou jezerní krajinou může zažít jen ten, kdo se vydá na trasu po Tennengau.
Délka: 170 km

Cyklostezka Solnou Komorou

Salcbursko / Horní Rakousko / Štýrsko Cesta Solnou komorou dá pocítit pravou svěžest léta. Cyklisté jsou fascinováni krásou třinácti jezer podél stezky.
Délka: 345 km

Webkamery

Dostupné služby v této lokalitě

 1. Turistická slevová karta

  Cena karty

  Zajištění slevových turistických karet, které vám v závislosti na oblasti poskytnou vstupy zdarma nebo slevy na vstupy například do muzeí, galerií, na hrady a zámky. Ceny a výhody karet se liší dle oblasti, pro kterou jsou určeny.

  Salzburg Card 24 hod dospělí (hlavní sezona) AT.5.SLU.tk.i.5001
  Platnost: 1.5. - 31.10. 2015

  Salzburg Card 24 hod děti od 6 do 15 let (hlavní sezona) AT.5.SLU.tk.ii.5001
  Platnost: 1.5. - 31.10. 2015

  Salzburg Card 48 hod dospělí (hlavní sezona) AT.5.SLU.tk.i.5002
  Platnost: 1.5. - 31.10. 2015

  Salzburg Card 48hod děti od 6 do 15 let (hlavní sezona) AT.5.SLU.tk.ii.5002
  Platnost: 1.5. - 31.10. 2015

  Salzburg Card 72 hod dospělí (hlavní sezona) AT.5.SLU.tk.i.5003
  Platnost: 1.5. - 31.10. 2015

  Salzburg Card 72 hod děti od 6 do 15 let (hlavní sezona) AT.5.SLU.tk.ii.5003
  Platnost: 1.5. - 31.10. 2015

  Salzburg Card 24 hod dospělí (vedlejší sezona) AT.5.SLU.tk.i.5004
  Platnost 1.1. - 30.4., 1.11. - 31.12.2015

  Salzburg Card 24 hod děti od 6 do 15 let (vedlejší sezona) AT.5.SLU.tk.ii.5004
  Platnost 1.1. - 30.4., 1.11. - 31.12.2015

  Salzburg Card 48 hod dospělí (vedlejší sezona) AT.5.SLU.tk.i.5005
  Platnost 1.1. - 30.4., 1.11. - 31.12.2015

  Salzburg Card 48hod děti od 6 do 15 let (vedlejší sezona) AT.5.SLU.tk.ii.5005
  Platnost 1.1. - 30.4., 1.11. - 31.12.2015

  Salzburg Card 72 hod dospělí (vedlejší sezona) AT.5.SLU.tk.i.5006
  Platnost 1.1. - 30.4., 1.11. - 31.12.2015

  Salzburg Card 72 hod děti od 6 do 15 let (vedlejší sezona) AT.5.SLU.tk.ii.5006
  Platnost 1.1. - 30.4., 1.11. - 31.12.2015

  Salzburgerland Card 6 denní dospělí AT.5.SLU.tk.i.5007
  Platnost je od 1. května do 26. října.

  Salzburgerland Card 6 denní děti od 6 do 15 let AT.5.SLU.tk.ii.5007
  Platnost je od 1. května do 26. října.

  Salzburgerland Card 6 denní děti od 0 do 5,9 let a 3 . a další dítě zdarma AT.5.SLU.tk.iii.5007
  Platnost je od 1. května do 26. října.

  Salzburgerland Card 12 denní dospělí AT.5.SLU.tk.i.5008
  Platnost je od 1. května do 26. října.

  Salzburgerland Card 12 denní děti od 6 do 15 let AT.5.SLU.tk.ii.5008
  Platnost je od 1. května do 26. října.

  Salzburgerland Card 12 denní děti od 0 do 5,9 let a 3 . a další dítě zdarma AT.5.SLU.tk.iii.5008
  Platnost je od 1. května do 26. října.

  Kärnten Card týdenní dospělí AT.2.SLU.tk.i.5009
  Platnost: cca duben-říjen

  Kärnten Card týdenní děti (ročník 2000 - 2008) AT.2.SLU.tk.ii.5009
  Platnost: cca duben-říjen

  Kärnten Card týdenní děti (od roku 2009) AT.2.SLU.tk.iii.5009
  Platnost: cca duben-říjen

  Kärnten Card 14 denní dospělí AT.2.SLU.tk.i.5010
  Platnost: cca duben-říjen

  Kärnten Card 14 denní děti (ročník 2000 - 2008) AT.2.SLU.tk.ii.5010
  Platnost: 12.4. - 26.10.2015

  Kärnten Card 14 denní (od roku 2009) AT.2.SLU.tk.iii.5010
  Platnost: cca duben-říjen

  Salzkammergut Erlebnis - Card AT.4.SLU.tk.i.5011
  Platnost: 1.5. - 31.10. 2017

  Sommercard Schladming- Dachstein AT.6.SLU.tk.i.5013
  Platnost: 29. 5 - 19.10.2019

  Zell am See – Kaprun Card AT.5.SLU.tk.i.5014
  Platnost: 15. 5. – 15. 10.2017

  Kärnten Card 3 denní AT.2.SLU.tk.i.5016
  Platnost: cca duben-říjen

  Kärnten Card 3 denní děti (ročník 2000 - 2008) AT.2.SLU.tk.ii.5016
  Platnost: cca duben-říjen

  Kärnten Card 3 denní děti (od roku 2009) AT.2.SLU.tk.iii.501
  Platnost: cca duben-říjen

  Wien Karte 48 hodin AT.9.SLU.tk.i.5017
  Platnost 48 hodin od označení

  Wien Karte 72 hodin AT.9.SLU.tk.ii.5017
  Platnost 72 hodin od označení

  Vienna Pass 2 denní dospělí AT.9.SLU.tk.i.5018
  Neomezeně

  Vienna Pass 2 denní děti od 6 do 18 let AT.9.SLU.tk.ii.5018
  Neomezeně

  Vienna Pass 3 denní dospělí AT.9.SLU.tk.i.5019
  Neomezeně

  Vienna Pass 3 denní děti od 6 do 18 let AT.9.SLU.tk.ii.5019
  Neomezeně

  Vienna Pass 6ti denní dospělí AT.9.SLU.tk.i.5020
  Neomezeně

  Vienna Pass 6ti denníi děti od 6 do 18 let AT.9.SLU.tk.ii.5020
  Neomezeně

  Vienna Pass Travel Card 2 denní dospělí AT.9.SLU.tk.i.5021
  Neomezeně

  Vienna Pass Travel Card 2 denní děti od 15 do 18 let AT.9.SLU.tk.ii.5021
  Neomezeně

  Vienna Pass Travel Card 3 denní dospělí AT.9.SLU.tk.i.5022
  Neomezeně

  Vienna Pass Travel Card 3 denní děti od 15 do 18 let AT.9.SLU.tk.ii.5022
  Neomezeně

  Vienna Pass Travel Card 6ti denní dospělí AT.9.SLU.tk.i.5023
  Neomezeně

  Vienna Pass Travel Card 6ti denníi děti od 15 do 18 let AT.9.SLU.tk.ii.5023
  Neomezeně

  Wörthersee Card 7 denní dospělí HS AT.2.SLU.tk.i.5024
  Platnost: od 12. dubna do 26. října 2015

  Wörthersee Card 7 denní děti HS AT.2.SLU.tk.ii.5024
  Platnost: od 12. dubna do 26. října 2015

  Wörthersee Card 7 denní dospělí VS AT.2.SLU.tk.i.5026
  Platnost: od 12. dubna do 26. října 2015

  Wörthersee Card 7 denní děti VS AT.2.SLU.tk.ii.5026
  Platnost: od 12. dubna do 26. října 2015

 2. Dálniční známka

  Cena za dálniční známku

  Dálniční známka pro jízdu po dálnicích v zahraničí.

  Dálniční známka Rakousko 10ti denní - auto do 3,5t AT.SLU.dz.i.5015
  Platnost od 01.12.2017 do 31.12.2018

  Dálniční známka Rakousko 10ti denní - motocykl AT.SLU.dz.ii.5015
  Platnost 2015

Salcbursko - seznam zájezdů

Hotel Helenenburg*** Bad Gastein

Hotel Helenenburg*** Bad Gastein

Rakousko - Salcbursko
Hotel s krásným výhledem na údolí Gastein, ski bus přímo před hotelem.
Cena od:
11 446 Kč /klient
Termíny a ceny

Hotel Gasthof zur Post*** Krimml

Hotel Gasthof zur Post*** Krimml

Rakousko - Salcbursko
Hotel leží v přímo v centru města Krimml. Z hotelu je nádherný výhled na Krimmelské vodopády. K vodopádům je to 15 minut chůze.
Cena od:
5 025 Kč /klient
Termíny a ceny

Gasthof Platzwirt*** Rauris

Gasthof Platzwirt*** Rauris

Rakousko - Salcbursko
Hotel stojí přímo na pěší zóně, lanovka 400 m, vyhřívané koupaliště 500m, ideální výchozí bod pro pěší túry. Děti do 10 let zdarma.

Cena od:
6 160 Kč /klient
Termíny a ceny

Landhotel Salzburger Dolomitenhof***

hotel Landhotel Dolomitenhof***

Rakousko - Salcbursko
Hotel je umístěn v bezprostřední blízkosti lyžařského střediska Annaberg. Děti do 1,9 let zdarma.
Cena od:
4 495 Kč /klient
Termíny a ceny

Gasthof Bacher, St. Johann in Pongau

hotel Gasthof Bacher, St. Johann im Pongau

Rakousko - Salcbursko
Cena od:
4 930 Kč /klient
Termíny a ceny

Hotel Alpenblick***, Saalbach Hinterglemm

Hotel Alpenblick

Rakousko - Salcbursko
Hotel se nachází v krásném Saalbach Hinterglemm nedaleko centra. Mnoho turistických cílů. Děti do 2,9 let zdarma.
Cena od:
8 300 Kč /klient
Termíny a ceny

Wanderhotel Erika, Wagrain, Salzburg

Wanderhotel Erika, Wagrain, Salzburg

Rakousko - Salcbursko
Hotel Erika je umístěn nedaleko centra. St. Johann cca 7 km, Bischofshofen cca 18 km, Salcburk cca 67 km. Nedaleko komplexu se nachází 120 km sjezdovek.
Cena od:
8 380 Kč /klient
Termíny a ceny

Alpine Resort Zell am See****

hotel Alpine Resort Zell am See

Rakousko - Salcbursko
Tento Alpský Resort Schwebebahn je rodinný podnik ve výborný lokaci, která je tichá a umístěna hned vedle lyžařského centra.
Cena od:
6 000 Kč /klient
Termíny a ceny

Appartement Anton Wallner Strasse 9

Appartement Anton Wallner Strasse 9

Rakousko - Salcbursko
Příjemný apartmánový dům Anton Wallner Straße v typickém rakouském stylu se nachází v centrální a klidné lokalitě v srdci Zell am See.
Cena od:
2 285 Kč /klient
Termíny a ceny

Gasthof Zur Post Maishofen

Gasthof Zur Post Maishofen

Rakousko - Salcbursko
Krásný hotel zařízen v alpském stylu. Nachází se v centru Maishofen, nedaleko jsou běžkařské stezky a asi minutu od hotelu je zastávka skibusu. Dítě do 5,9 let zdarma.
Cena od:
5 780 Kč /klient
Termíny a ceny
 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Povinnost negativních testů COVID 19
  30.10.2020
  Více zde...
 • Důležité informace k cestovnímu pojištění v souvislosti se šířením KORONA viru (COVID-19)
  24.06.2020
  Více zde...
 • Zájezdy do Rakouska - léto 2020
  29.04.2020
  Rakouské a české orgány podporují dovolené českých občanů v Rakousku.
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním