Nejvíc Čechů míří do Ski amadé

Největší rakouskou lyžařskou oblast Ski amadé tvoří pět lyžařských regionů: Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkonig a Grossarltal.

Jak se lyžuje v oblasti Ski amadé

Oblast Ski amadé navštěvuje v zimě zhruba 50% ze všech českých turistů, kteří v zimě do Rakouska zamíří. Patří tedy k nejoblíbenějším destinacím našich lyžařů a snowboardistů. Ski amadé má k dispozici přes 145 modrých. Tedy jednoduchých  sjezdovek o celkové délce 280 km, 181 km sjezdovek o délce 483 km je značeno červeně, tedy jako středně obtížné a 97 km měří dohromady 30 černých, tedy obtížnějších sjezdovek. Sjezdovky obsluhuje 98 sedačkových lanovek, 47 kabinových lanovek, 69 lyžařských vleků, které mohou dopravit během hodiny až 375 000 osob do výšky 2700 metrů n. m. O to, aby sjezdovky byli vždy dokonale  upraveny a aby  lanovky bez problému fungovaly, se v zimě stará 1400 zaměstnanců společností, jimž lanovky patří.

Lyžujte na sněhu a surfujte na internetu v amadé :)

Pro všechny, kteří jsou technického založení a jsou nadšeni pro internet, nabízí lyžařská oblast Ski amade od sezony 2011/12 jedinečnou lahůdku v Alpách: bezdrátové připojení WLAN na více než 250 místech (hotspotech)  na horách i v údolí, Všechna zařízení schopná bezdrátového připojení k internetové síti- ať už je to chytrý telefon, ipad nebo laptop- se mohou bezplatně připojit v okruhu 150 mm kolem hotspotu. Je to  nejrozsáhlejší nabídka služeb tohoto druhu v celé alpské oblasti. Naprostou novinkou je také aplikace  pro mobilní telefony s nazývaná Ski amadé Guide.

Amadé sjezdovky v mobilu

Tato aplikace  je zdarma k dispozici pro chytré telefony a mohou ji  využívat operační systémy Iphone i Android.

Nové investice

Jelikož lyžařské oblast Ski amadé chce i nadále zůstat na špičce a nabízet dokonalé  podmínky lyžařů, investuje v tomto toce přibližně 80 milionu eur. Tyto investice zahrnují různé projekty, k nimž patří např. nová 6sedačková lanovka Burglalmbahn a dolní stanice v Dientenu s lyžařským  centrem, obchodem se sportovními potřebami a bistrem na Hochkonigu a také lanovka pod názvem Alm 6er na Hauser Kaibling což je 6 sedačková lanovka s oranžovými ochrannými kryty a koženými sedadly,U- rampy Superpipe pro snowboardisty v Kleinarlu  nebo výstavba  nové 10 kabinkové lanovky na Hochbifang v Altenmarktu. Velké investice plynou také do nového servisního centra  v nové horní stanici na Planai ve Schladming- Dachteinu s přídavným parkovištěm, osvětlením a tunelem pro chodce v oblasti střední stanice lanovky.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.