►SOUTĚSKA SIGMUND – THUN – KLAMM◄

Znáte skalní soutěsku pojmenovanou podle bývalého salzburského guvernéra – Sigmunda von Thun – Hohensteina?

Tato soutěska leží jihozápadně od Kaprunu, ve spolkové zemi Salcbursko. Je dlouhá 320 metrů a vysoká až 32 metrů. V soutěsce se můžete dívat z dřevěných můstků a chodníčků na řeku Kapruner Ache, která jí protéká. 

V létě je vstup do soutěsky zpoplatněn a vybrané peníze jsou použity na její údržbu. Přes propast vede lanovka Maiskogelbahn, která vznikla roku 1954. Najdete ji ve výšce 835 m.n.m, blízko soutěsky. Je dlouhá přibližně 1,5 kilometru a končí v nadmořské výšce 1 545.

Cesta soutěskou Vás zavede až k  jezeru Klammsee.

zdroj foto: bergfex.at/sommer/salzburg/touren/wanderung/18416,klammsee-naturkundlicher-rundwanderweg/

Jezero Klammsee je uměle vytvořené jezero, nacházející se v okrese Zell am See, ve spolkové zemi Salzbursko. Jezero leží v nadmořské výšce 847 m. n .m. a je smaragdově zbarveno. Na výlet se můžete vydat po značené stezce, která vede kolem celého jezera.  Po cestě můžete čerpat nové informace o místní fauně a flóře z informačních tabulí. Děti si můžou pohrát na dětském hřišti, které je přímo u jezera. Klammsee je oblíbeným místem pro rybaření.

 

Kompletní ceník vstupů na soutěsku naleznete zde.
 

TIP:
Ke svému pobytu v Salcbursku si můžete zakoupit letní slevovou kartu **Salzburgerlandcard** , se kterou budete mít vstup zdarma nejen na soutěsku, ale i na dalších 190 atrakcí a turistických cílů po Salcbursku! Kartu Vám rádi obstaráme.

zdroj info a foto: kaprunmuseum.at, alpen-guide.de/reisefuehrer/poi/klammsee-kaprun

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.