TAUERNRADWEG

Dneska tu máme něco pro milovníky cyklistiky! Jedná se o jednu z nejhezčích cyklostezek.

Tauernská cyklostezka

zdroj foto: tauernradweg.at

Tato příjemná stezka Vás povede úchvatnou krajinou Salzburska od Krimmelských vodopádů, které jsou největšími vodopády v celé Evropě, až do městečka Zell am See. Kdo si chce trasu trošku prodloužit, může dále pokračovat do města Passau. Na kole ujedete 250 kilometrů. Kdo bude pokračovat po stezce až do města Passau, ujede krásných 310 kilometrů. Stezka vede kolem řek Salzach a Saalach. Naskytne se Vám spousta krásných výhledů na krajinu v okolí. Po cestě se můžete třeba zastavit a prohlédnout si různé hrady, zámky a historická městečka či se stavit někde vykoupat nebo si jen tak zarelaxovat u vody.

zdroj foto: tauernradweg.at

Překonáte 600 metrů převýšení. Doporučená je trasa proti směru hodinových ručiček –  a to proto, že většinu cesty pojedete z kopce.  Polovina cyklostezky vede po silnici, druhá půlka krásným parkem přímo podél vody. Cyklostezka je vhodná pro rodiny s dětmi. Plus této cyklostezky je značení (tabule), které jsou podél celé trasy a usnadní Vám tak orientaci.

zdroj foto: salzburgerland.com

zdroj foto: outdooractive.com

Pojedete od Krimmelských vodopádů, kolem Národního parku Vysoké Taury, řeky Salzach, nádherných selských zdobených statků, malebných vesniček, vodních elektráren a přes města Mittersill, Kaprun a Zell am See. Kdo bude chtít, může po cestě navštívit skalní soutěsky Kitzlahklamm a Liechtensteinklamm. O soutězce Liechtensteinklamm se můžete více dočíst na našich webových stránkách zde. Dále stezka pokračuje přes historický Bischofshofen, mezi vápencovými masivy Tennengebirge a Hagengebirge. Navštívit můžete solný důl či zámek Hellbrun, jehož zahrada je zaplněná různými vodními atrakcemi a pokračovat můžete do města Salzburg. Kdo bude pokračovat do městečka Zell am See, se nesmí zapomenout zastavit u dobře známého jezera Zellersee.

zdroj foto: saalbach.com

TOP body, kde by jste se měli určitě zastavit!

1)Krimmler Wasserfälle (Krimmelské vodopády)

2)Wasserwunderwelt Krimml (zábavní park)

3)Nationalpark Hohe Tauern (národní park Vysoké Taury)

4)Wildkogelbahnen Neukirchen (lanovka)

5)Pfarrkirche Maria Stein (klášter Mariastein)

6)Keltendorf in Uttendorf (Keltská vesnička Uttendorf)

7)Hinkelsteinbad in Piesendorf (koupaliště)

8)Chinesenstadt (čínské městečko v měřítku 1:20)

9)Tauern Spa in Kaprun (lázeňský komplex Tauern Spa Kaprun)

zdroj info: tauernradweg.at, amade.cz, salzburgerland.com

 

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.