Semmerinská horská dráha je 41,7 kilometrů dlouhá rakouská železniční trať, která vede z Gloggnitz přes Semmering do města Mürzzuschlag. Semmeringbahn byla první evropskou horskou železnicí s normálním rozchodem. Je považována za první skutečnou horskou železnici na světě. V r. 1998 jako první svého druhu byla zapsána do seznamu kulturního dědictví UNESCO.

 

Na trati je 14 tunelů, 16 viaduktů (i dvoupatrové), vlaky přejíždí i 118 menších kamenných a 11 železných mostů. Celková délka údolí a propastí, přes které vlaky projíždí po viaduktech a mostech, je 1,6 km. Nejdelším viaduktem je s délkou 228 metrů Schwarza-Viadukt, nejvyšší je Kalte-Rinne Viadukt vysoký 46 metrů. Celková délka tunelů je 4,5 km, nejdelší z nich jsou vrcholový starý Semmeringtunnel s délkou 1 431 metrů a nový Semmeringtunnel 1 512 m, nejkratší je pouze čtrnáctimetrový Krauseltunnel (13,55 m). Nejvyšší stoupání trati je 28 ‰./

 

REZERVACE TERMÍNU 18.09.-20.09.2020, CENA 4.450,- KČ / OS.


Program zájezdu
1. den

Dojedeme na nádraží klimatických lázní Puchberg am Schneeberg (585 m n.m.), odkud pojedeme zubačkou o rozchodu 1000 mm moderními motorovými vozy Salamandr 40 minut do nejvýše položeného nádraží Rakouska, pod masiv hory Schneeberg, do nadmořské výšky 1.795 m.


2. den

Ze Semmeringu 970 m n.m. sedačkou se vyvezeme na vrchol Hirschenkogel (1.340 m), odkud je z rozhledny Millenium impozantní rozhled na průsmyk Semmering a dále na hory Schneeberg a Rax. Nadchnou Vás určitě 2 vyhlídky: Dopplereiterwarte se zvláštním pohledem na železnici Semmering a z vyhlídky 20-Schilling-Blick je možné vidět velice působivý poschoďový viadukt „Kalte Rinne“, nazpět z Breitensteinu se svezeme regionálním vlakem do Semmeringu.


3. den

Přesuneme se do Mürzzuschlagu am Semmering (cca 20 km od Semmeringu), kde je Südbahn Museum, potom přejedeme do Glognitz, kde se nachází jeden ze dvou portálů nového železničního tunelu Semmering. V místním infocentru  se detailně seznámíme s touto impozantní železniční stavbou. Zajedeme také do Payerbach-Reichenau se známým viaduktem, kde se dráha otáčí o 180 stupňů. Svezeme se historickou električkou Höllentalbahn z Payerbachu.


Cena obsahuje: dopravu busem, 2 noci v hotelu Sporthotel **** v Semmeringu, 2x polopenzi, služby průvodce, služby odborníka na železnice
Cena neobsahuje: cestovní pojištění, jízdné ve vlacích, vstupy do navštěvovaných objektů (cca 40 €), příplatky na vlaky Puchberg - Schneeberg (zpáteční) a Payerbach - Hirschwang (nelze již objednat poté na místě - nutno objednat při sepsání smlouvy)

 

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 35

 

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

 

Celý program zájezdu vč. obrázků najdete zde

 

Interaktivní mapa zájezdů a ubytování

* **
* ***
* ****
* bez kategorie
Nebyly nalezeny žádné výsledky.
 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Turistické pobyty v Rakousku do 10.ledna 2021
  10.12.2020
  Rakouská spolková vláda ohlásila hraniční kontroly a karanténu při vstupu z rizikových oblastí - Česká republika mezi ně v současnost patří.
  Více zde...
 • Férové storno podmínky
  10.12.2020
  Férové stornopoplatky u vybraných kapacit v Rakousku. Až 14 dní před nástupem na svoji zimní dovolenou můžete zrušit pobyt bez zaplacení stornopoplatku.
  Více zde...
 • Povinnost negativních testů COVID 19
  30.10.2020
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním