Velikonoce v Rakousku - 2.část

Dnes se s námi podívejte, jak se slaví svátky jara v dalších částech Rakouska, navštívíme Salzbursko, Burgenland, Tyrolsko a Vorarlbersko a poradíme vám, kam se vypravit na velikonoční trhy.

Velikonoce Salcburskozdroj foto: austria.info

SALCBURSKO

V historickém Salcbursku si můžete k návštěvě vybrat z několika velikonočních trhů a jarních výstav.

Velikonoční výstava v Gwandhausu (17. - 25.03.2018) – prodejní výstava se koná ve velkém sále v Gwandhausu, vybrat si můžete malovaná velikonoční vajíčka, jarní dekorace a dárkové předměty s velikonoční tematikou

Tradiční velikonoční trh v salcburském skanzenu ( 24.03.2018 ) – koná se každoročně na zahájení sezóny v salcburském skanzenu. Čeká vás výstava rukodělných výrobků, přehlídka tradičních řemesel, pestré kraslice a velikonoční ozdoby, připraveny jsou tvořivé dílny pro děti i dospělé, naučíte se vyrábět ozdoby z kukuřičného šustí nebo si sami namalujete velikonoční vajíčka. Občerstvit se můžete ve stáncích s místními zemědělskými produkty, všechny výrobky pocházejí z farem v Tennengau a Lungau a jsou nabízeny přímo zemědělci. K ochutnání budou klobásy, velikonoční šunka, špek, sýry, máslo, med, sladké velikonoční pečivo a mnoho dalšího.

Velikonoce Salzburg skanzenzdroj foto: freilichtmuseum.com

Velikonoční trh na statku Aiderbichl (17.03. - 08.04.2018) – statek Aiderbichl v Henndorfu má více než 15letou tradici v ochraně zvířat, svátky jara můžete zde prožít v atmosféře tradičních zvyků

Velikonoce Salzburskozdroj foto: austria.info

Více o rakouské oblasti Salcbursko a o ubytování v Salcbursku najdete zde.

 

BURGENLAND

Velikonoční trh Gols (24.03.2018) – tradiční velikonoční trh, prodejní stánky s velikonočním zbožím a dobrotami najdete v prostorách Hlavního náměstí, Marktgasse a Dolní Quergasse

Velikonce v Oberpullendorfu (23.03. - 02.04. 2018) – každoroční velikonoční trh se koná na hlavním náměstí v Oberpullendorfu, na návštěvníky čekají stánky s řemeslnými výrobky, dekoračními předměty, květiny, vajíčka a další velikonoční sortiment

Velikonoční trh v Jennersdorfu (27.03. 2018) – tradiční velikonoční trh, pestrá nabídka velikonočního zboží, malované kraslice, dárky a jarní dekorace, speciality pro mlsné jazýčky v podobě produktů regionálního zemědělství

Velikonoce Burgenlandzdroj foto: austria.info

Více o rakouské oblasti Burgenland najdete zde.

 

TYROLSKO

Velikonoční trh v Innsbrucku (22.03. - 02.04. 2018) – užijte si jarní den procházkou po Starém městě, lenošením, prohlížením a velikonočními nákupy na tradičních velikonočních trzích v Innsbrucku. Připraveny jsou stánky s rozmanitým zbožím, rukodělné výrobky ze dřeva, papíru, keramiky, dřevěné hračky, zvířata, králíčci či dekorace, ručně malované kraslice, velikonoční ubrusy a textilní dekorace, koše a kabelky z plsti, stříbrné šperky, vyřezávané kříže a ikony, přírodní kosmetika, mýdla a oleje, výrobky z různých druhů medu, včelího pylu a propolisu či medoviny, sušené ovoce a ořechy, velikonoční perníčky. Pochutnáte si na gastronomických lahůdkách tyrolské kuchyně, ochutnáte tyrolský špek, šunku či slaninu, velikonoční klobásy, sýry, či tradiční likéry a pálenky.

Velikonoce Tyrolsko Insbruckzdroj foto: ostermarkt.at

Na návštěvníky čeká pestrý program, různá hudební vystoupení, tradiční tyrolské tance, přehlídka krojů z údolí jižního Tyrolska. Pro děti jsou připraveny jarní dílny, kde se pod vedením zkušených lektorů naučí vykouzlit z jednoduchých materiálů krásné dárky a jarní dekorace. Pro nejmenší návštěvníky jsou nachystáni sladcí králíčci a barevná vajíčka. Překvapení v podobě velikonočních košů plných barevných dárků čeká na 111 nejrychlejších průzkumníků. Během velikonočních oslav zdobí město Innsbruck obří velikonoční vejce, která jsou různě ozdobená prominentními návrháři.

Velikonoce Tyrolsko Insbruckzdroj foto: ostermarkt.at

Velikonoční trh v Hallu im Tirol (23. - 24.03. 2018) – velikonoční výrobky, dárkové předměty, tradiční řemesla, kulinářské speciality – to je velikonoční trh v Hallu im Tirol. Pro nejměnší návštěvníky je navíc připravena dětská zoo a tvořivé dílny, kde si mohou vyrobit vlastní velikonoční dárky a dekorace.

Velikonoční trh v Kufsteinu (30. - 31.03.2018) – každoroční trh řemeslných výrobků a produktů místního zemědělství. V městském parku v Kufsteinu najdete stánky s rukodělnými velikonočními výrobky, dárky, květinami a jarními dekoracemi, seznámíte se s tradičními tyrolskými řemesly jako je plstění či řezbářství. Na ochutnání čekají tyrolské pochoutky z kuchyně, sklepa i ze zahrady, včetně vyhlášených ovocných destilátů z místních palíren. Velikonoční slavnosti bude provázet živá lidová hudba.

Velikonoce Tyrolsko Kufsteinzdroj foto: kufstein.com

Více o rakouské oblasti Tyrolsko najdete zde.

 

VORARLBERSKO

Velikonoční trh ve Feldkirchu (30.03.2018) – velikonoční trh spojený s ovocnářským trhem se koná ve vorarlberském Feldkirchu tradičně na velký pátek. Můžete zde nejen nakoupit, ale také se dozvědět něco o jejich pěstování a střihu. Trh najdete na krásné starobylé Marktgasse.

Velikonoční trh v Lustenau (24.03.2018) – tradiční velikonoční trh se koná na Kirchplatz v centru Lustenau. Najdete zde nepřeberné množství rukodělných výrobků, velikonoční dekorace, nádherná ručně vyráběná mýdla a toaletní potřeby, bytový textil, polštáře, ubrusy a běhouny, jarních květinové vazby, výrobky ze dřeva i skleněné korálkové šperky. Ochutnáte s láskou vyrobené pochoutky místní kuchyně, sýr z Bregenzwaldu, domácí šunku a klobásy. Pro děti je připraveno Putování za velikonočním zajíčkem a dětská zoo.

Velikonoce Vorarlbergzdroj foto: austria.info

Více o rakouské oblasti Vorarlbersko najdete zde.

 

 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Povinnost negativních testů COVID 19
  30.10.2020
  Více zde...
 • Důležité informace k cestovnímu pojištění v souvislosti se šířením KORONA viru (COVID-19)
  24.06.2020
  Více zde...
 • Zájezdy do Rakouska - léto 2020
  29.04.2020
  Rakouské a české orgány podporují dovolené českých občanů v Rakousku.
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním