Velikonoční trhy v Rakousku

Navštivte s námi rakouské velikonoční trhy, poznejte tradice a velikonoční zvyky našich sousedů! Zažijete neopakovatelnou atmosféru jarních velikonočních slavností a ochutnáte gastronomické lahůdky rakouské kuchyně.

Velikonoce Korutanyzdroj foto: austria.info

Velikonoční trhy se pořádají na mnoha místech v Rakousku, ve městech i na venkovských statcích. Užijte si den procházkou pod prvními jarními slunečními paprsky, prohlížením a velikonočními nákupy,  ochutnejte gastronomické lahůdky rakouské kuchyně, šunku, klobásy, domácí chléb, sýry nebo bylinné likéry a ovocné destiláty.

Najdete zde vše, co k Velikonocům patří: tradiční i moderní řemeslné dřevěné, skleněné i keramické výrobky, ručně malovaná vajíčka, řehtačky, dřevěné hračky, vyšívané velikonoční ubrusy a textilní dekorace, koše a kabelky, přírodní kosmetiku, mýdla a oleje, výrobky z různých druhů medu, včelího pylu a propolisu či medoviny, sušené ovoce a ořechy, velikonoční perníčky, čokoládové zajíčky a jiné sladkosti, květiny a květinové dekorace pro váš dům i zahradu.

Pro děti i dospělé bez rozdílu věku je připraven pestrý program, různá hudební vystoupení, lidové tance, ukázky tradičních rakouských řemesel nebo i tvořivé jarní dílny, kde se naučíte vykouzlit z jednoduchých materiálů krásné dárky a jarní dekorace.

Připravili jsme pro vás přehled nejznámějších tradičních velikonočních trhů v jednotlivých rakouských spolkových zemích.

 

DOLNÍ RAKOUSKO

Velikonoční svátky zde mají velkou váhu a tradice se předává z generace na generaci. Díky tomu můžete v Dolním Rakousku navštívit nejvíc velikonočních trhů.

Velikonoční trh na zámku Hof (17.-18.03. a 31.03.-02.04.2018), Meierhof, Schloss Hof– tradiční lidové velikonoční výrobky, zajímavý program, doporučujeme prohlédnout si zahradu a zrekonstruovanou budovu oranžerie

Velikonoční trh Kartause Gaming (23.-25.03.2018) – velikonoční vajíčka, dekorační předměty, výrobky lidových umělců

Velikonoční trh Eggenburg (24.-25.03.2018) – na historickém náměstí ve stáncích v arkádách domů najdete velký výběr řemeslnických výrobků, veselá velikonoční vajíčka, květiny a další

 

Velikonoce Dolní Rakouskozdroj foto: austria.info

Více o oblasti Dolní Rakousko najdete zde.

 

KORUTANY

V rakouských Korutanech můžete navštívit například velikonoční trh v centru Villachu nebo tradiční trh na Novém náměstí v Klagenfurtu.

Velikonoční trh na Novém náměstí v Klagenfurtu (15.03.-01.04.2018) – patří mezi významné akce jarního Klagenfurtu. Všechny hosty zblízka i zdaleka láká svým magickým umístěním v srdci Starého města, které se během konání velikonočních slavností změní na barevnou jarní oázu.  Najdete zde vše, co k Velikonocům patří: tradiční i moderní řemeslné dřevěné, skleněné i keramické výrobky, ručně malovaná vajíčka, řehtačky, vyšívané velikonoční deky, čokoládové zajíčky a jiné sladkosti, květinové dekorace pro váš dům i zahradu. Po prohlídce velikonočního trhu se můžete občerstvit u stánků s místními gastronomickými specialitami nebo si odpočinout pod prvními jarními paprsky v krásné zahradě. Pro nejmenší návštěvníky je připravena populární Bunny dětská zoo, kolotoč, dětský autodrom, miniželeznice a trampolína.

Velikonoce Korutany Klagenfurtzdroj foto: www.visitklagenfurt.at

Velikonoční trh ve Villachu (22.-31.03.2018) – v centru Villachu u farního kostela Stadtpfarrkirche vás čeká pestrá nabídka velikonočního zboží, dárky a dekorace, ozdobné velikonoční svíčky, tradiční mýdlové výrobky, dřevěné hračky, keramika. Najdete zde i speciality pro mlsné jazýčky jako velikonoční šunku, sýry, klobásy, stánek s cukrovou vatou a jiné dobroty. Pro děti je připravena dětská železnice, projížďky na ponících na náměstí u Dolního kostela a kolotoč na hlavním náměstí.

Velikonoce Štýrskozdroj: www.graztourismus.at

Více o rakouské oblasti Korutany a o ubytování v Korutanech najdete zde.

 

ŠTÝRSKO

V rakouském Štýrsku vás na velikonočních trzích čekají kromě tradičních jarních dekorací a malovaných vajíček hlavně místní gastronomické speciality, šunka, klobásy, sýry nebo bylinné likéry a kořalky.

Velikonoční trh ve Štýrském Hradci – Graz (23.03.-02.04.2018) – ve Štýrském Hradci najdete několik různě zaměřených velikonočních trhů.

 •  * Na hlavním hradeckém náměstí najdete stánky s tradičními velikonočními výrobky, malovanými vajíčky a jarními dekoracemi, k vidění budou i ukázky původních řemeslných technik, například výroba předmětů z keramiky.
 •  * Velikonoční trh na Františkánském náměstí jistě potěší vaše chuťové pohárky, najdete zde speciality od regionálních výrobců potravin, velikonoční šunku, klobásy, domácí chléb, bohatou nabídku sýrů, místní bylinné likéry a kořalky. Trh má 15letou tradici.
 •  * Další velikonoční trh se koná v ulici Kleine Neutorgasse u mostu Erzherzog-Johann-Brücke, kromě tradičního velikonočního sortimentu se můžete těšit na bohatý doprovodný program zejména pro děti.

 Velikonoce Štýrsko Grazzdroj: www.graztourismus.at

Velikonoční slavnost ve Fischbachu (18.03.-08.04.2018) – slavnosti začínají bohoslužbou ve farním kostele, následuje velký velikonoční trh, kde můžete zakoupit tradiční rukodělné výrobky, velikonoční vajíčka, květiny, ochutnat místní kulinářské speciality, otevřena bude Zajíčkova dílna, kde si můžete vy a vaše děti vyrobit pěkné velikonoční dekorace

Velikonoce Štýrsko Fischbachzdroj: www.fischbach.co.at

Více o rakouské oblasti  Štýrsko a o možnostech ubytování ve Štýrsku najdete zde.

 

Velikonoce Štýrsko Fischbachzdroj: www.fischbach.co.at

 

 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Důležité informace k cestovnímu pojištění v souvislosti se šířením KORONA viru (COVID-19)
  24.06.2020
  Více zde...
 • Zájezdy do Rakouska - léto 2020
  29.04.2020
  Rakouské a české orgány podporují dovolené českých občanů v Rakousku.
  Více zde...
 • Postup CK Mauthner - letní zájezdy
  09.04.2020
  Informace o postupu CK po rozhodnutí Parlamentu ČR.
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 723 536 561
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Poznávací zájezdy na září a říjen 2020
Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním