Tato karta umožňuje vstupy do všech pamětihodností zdarma.

Tato karta nabízí návštěvníkům celou řadu výhod. Vienna Pass zahrnuje vstupné zdarma do více než 60 pamětihodností, například vstupy na zámek Schönbrunn, do galerie Albertina, do muzea Leopold Museum, na Hofburg, do uměleckohistorického muzea atd. anebo na vyhlídkové autobusy.

S kartou lze také neomezeně využívat vyhlídkové autobusy, které se nazývají "Hop On Hop Off". Jízdenka na veřejnou dopravu zde zahrnuta není, lze ji dodatečně přikoupit.

Pokud se chystáte na prohlídku Vídně a plánujete využít městskou hromadnou dopravu, doporučujeme Vám využít speciální nabídky a společně se slevovou turistickou kartou Vienna Pass zakoupit také Travel Card. S Travel Card můžete využít vídeňské metro, vlaky nebo autobusy a pohodlně objevovat krásy Vídně.

Výhody Travel Card: jeden lístek platí na celou dopravní síť ve Vídni, lístky na 48 hodin nebo 72 hodin, dostupnost metra, vlaků, tramvají, autobusů a také nočních autobusových linek.

Vienna Pass

Počet dní  Dospělí                     Dítě 6 -18 let               Dítě 0 - 5,9 let                
2 denní € 69 € 34,50 zdarma
3 denní € 84 € 42 zdarma
6 denní € 99 € 49,50 zdarma

Jedno dítě ve věku 0-5,9 let na kartu zdarma.

Vienna Pass Travel Card

Počet dní  Dospělí                     Dítě 15 -18 let               Dítě 0 - 14,9 let                
2 denní € 82 € 41,50 zdarma
3 denní € 101 € 50 zdarma
6 denní € 132 € 66,50 zdarma

Držitel karty Vienna Pass Travel Card má pro jedno dítě do 14,9 let vstup do dopravních prostředků zdarma. Dítě nepotřebuje svoji kartu, ale v případě potřeby je nutné předložit platný průkaz totožnosti.

S kartou Vienna Pass můžete zdarma navštívit:

 

ZÁMEK SCHÖNBRUNN

Bývalá letní rezidence císařské rodiny, patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě. Své návštěvníky láká především svými nádhernými zahradami, palmovým skleníkem Palmenhaus, kavárnou Gloriette nebo zoologickou zahradou. Prohlédnout si můžete krásně vyzdobené salóny či ceremoniální prostory. Za zmínku stojí i zahradní labyrint Irrgarten.

Dospělí: €16,50; Děti: €9,50

Vstup s kartou zdarma.

Otevírací doba: od 8:30

Zavírací doba: v rozmezí 17:30-18:30 dle ročního období

 

ZOO SCHÖNBRUNN

Zoologická zahrada je nejstarší zoologickou zahradou na světě. Najdete zde: gigantický pavilon tropického pralesa, korálový útes, ostrovy opic, pavilón akvária a terária, pavilon nádherných tropických ptáků a mnoho jiného. Uvidíte zde více jak 500 druhů zvířat.

V historickém centru zoo naleznete císařský pavilón, kde si můžete posedět v příjemné kavárně s restaurací. V zahradě se můžete projet vyhlídkovým vláčkem, který Vás proveze nejrůznějšími místy zoo.

Dospělí: €16,50; Děti: €8,00

Vstup s kartou zdarma.

Otevírací doba: denně od 9:00

Zavírací doba: v rozmezí od 16:30 do 18:30 dle ročního období

 

ALBERTINA

Albertina je galerie umění, která byla založená 1768 ve Vídni vévodou Albertem Sasko-Těšínským a jeho ženou Marií Kristinou, dcerou císařovny Marie Terezie. Albertina je jednou z největších světových sbírek grafiky.

Dospělí: €11,90; Děti: zdarma

Vstup s kartou zdarma.

Otevírací doba: denně od 10:00-18:00, středa 10:00-21:00

 

VÍDEŇSKÉ OBŘÍ RUSKÉ KOLO

Vídeňské obří ruské kolo se nachází ve velmi dobře známém zábavním parku Prater ve Vídni. V provozu je po celý rok a patří k nejnavštěvovanějším pamětihodnostem metropole na Dunaji. Je dalším ze symbolů Vídně a patří k nejstarší atrakci svého druhu.

Dospělí: €9,50; Děti: €4,00

Vstup s kartou zdarma.

Otevírací doba: od 10:00

 

UMĚLECKOHISTORICKÉ MUZEUM

Uměleckohistorické muzeum ve Vídni patří k nejvýznamnějším muzeím na světě. Nedílnou součástí muzea je kabinet umění Kunstkammer Wien, který patří k největším a nejatraktivnějším na světě. V Císařské klenotnici v nejstarší části vídeňského Hofburgu najdete ojedinělé skvosty Habsburků.

Dospělí: €14,00; Děti: zdarma

Vstup s kartou zdarma.

Otevírací doba: červen-srpen:10:00-18:00, září-květen:10:00-18:00 (úterý-neděle)

 

DUNAJSKÁ VĚŽ

Dunajská věž je vysoká 252 metrů. Se 2 rychlovýtahy se dostanete za 35 sekund na otáčející se vyhlídkovou restauraci, která se nachází ve výšce 165 metrů. Tato věž je jedním ze symbolů Vídně. Ze shora se Vám naskytne nádherný výhled na vídeňské Staré město.

Dospělí: €7,40; Děti: €5,20

Vstup s kartou zdarma.

 

Uvedené ceny jsou orientační k datu sepsání článku.

Ubytování pro danou oblast najdete zde

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.