S touto kartou získáte přes 200 slev a k tomu budete mít dopravu MHD zdarma.

Kdo chce ve Vídni navštívit více pamětihodností, doporučujeme zakoupit kartu Wien Karte. S touto kartou, která má platnost 48 nebo 72 hodin, získáte přes 200 slev a navíc s kartou máte i dopravu MHD zdarma

Karta platí např. jako:

  • volná jízdenka na metro, autobusy a tramvaje -  platnost 48 nebo 72 hodin
  • slevová karta na vstupné do muzeí a památek, divadel, restaurací, kaváren, na koncerty, při nákupech,…
  • platí pro vstupy například na zámek Schönbrunn, do zoo Schönbrunn, do muzea Sissi v Hofburgu, do Uměleckohistorického muzea (Kunsthistorisches Museum), do galerie Albertina, Lichtejnštejnského muzea (Liechtenstein Museum) anebo do muzea Museums Quartier Wien

S každou kartou Wien Karte máte vstup do dopravních prostředků pro jedno dítě do 15 let zdarma. V muzeích a na pamětihodnostech existují pro děti dětské slevy.

Veškeré výhody karty jsou popsány v brožuře, kterou obdrží každý při její koupi. Brožurku získáte zdarma na místech označených symbolem Wien Karte.

 

Platnost a ceny neomezeně
48 hodin 21,90 €
72 hodin 24,90 €
Podrobné informace www.wienkarte.at

 

S touto kartou Vám doporučujeme navštívit:

 

ZÁMEK SCHÖNBRUNN

Bývalá letní rezidence císařské rodiny, patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě. Své návštěvníky láká především svými nádhernými zahradami, palmovým skleníkem Palmenhaus, kavárnou Gloriette nebo zoologickou zahradou. Prohlédnout si můžete krásně vyzdobené salóny či ceremoniální prostory. Za zmínku stojí i zahradní labyrint Irrgarten.

Vstup s kartou Wien Karte: 19,70€ místo 21,50€

Otevírací doba: od 8:30

Zavírací doba: v rozmezí 17:30-18:30 dle ročního období

 

ZOO SCHÖNBRUNN

Zoologická zahrada je nejstarší zoologickou zahradou na světě. Najdete zde: gigantický pavilon tropického pralesa, korálový útes, ostrovy opic, pavilón akvária a terária, pavilon nádherných tropických ptáků a mnoho jiného. Uvidíte zde více jak 500 druhů zvířat.

V historickém centru zoo naleznete císařský pavilón, kde si můžete posedět v příjemné kavárně s restaurací. V zahradě se můžete projet vyhlídkovým vláčkem, který Vás proveze nejrůznějšími místy zoo.

Vstup s kartou Wien Karte: 14,50€ místo 16,50€

Otevírací doba: denně od 9:00

Zavírací doba: v rozmezí od 16:30 do 18:30 dle ročního období

 

PANORAMATICKÝ VLÁČEK

Projeďte se vláčkem, který Vás proveze nejrůznějšími místy od zámku Schönbrunn, přes Zoo, až ke Gloriette. Vláček začíná jezdit od 10:00 a jeho jízda končí kolem 18:00.

Vstup s kartou Wien Karte: 5€ místo 7€

 

ALBERTINA

Albertina je galerie umění, která byla založená 1768 ve Vídni vévodou Albertem Sasko-Těšínským a jeho ženou Marií Kristinou, dcerou císařovny Marie Terezie. Albertina je jednou z největších světových sbírek grafiky.

Vstup s kartou Wien Karte: 9,70€ místo 11,90€

Otevírací doba: denně od 10:00-18:00, středa 10:00-21:00

 

VÍDEŇSKÉ OBŘÍ RUSKÉ KOLO

Vídeňské obří ruské kolo se nachází ve velmi dobře známém zábavním parku Prater ve Vídni. V provozu je po celý rok a patří k nejnavštěvovanějším pamětihodnostem metropole na Dunaji. Je dalším ze symbolů Vídně a patří k nejstarší atrakci svého druhu.

Vstup s kartou Wien Karte: 8€ místo 9€

Otevírací doba: od 10:00

 

UMĚLECKOHISTORICKÉ MUZEUM

Uměleckohistorické muzeum ve Vídni patří k nejvýznamnějším muzeím na světě. Nedílnou součástí muzea je kabinet umění Kunstkammer Wien, který patří k největším a nejatraktivnějším na světě. V Císařské klenotnici v nejstarší části vídeňského Hofburgu najdete ojedinělé skvosty Habsburků.

Dospělí: €14,00; Děti: zdarma

Sleva s kartou Wien Card -1€

Otevírací doba: červen-srpen:10:00-18:00, září-květen:10:00-18:00 (úterý-neděle)

 

Ubytování pro danou oblast najdete zde

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.