Dolní Rakousko

Pobytová místa

Interaktivní mapa zájezdů a ubytování

* **
* ***
* ****
* bez kategorie

Podrobný popis

Dolní Rakousko je největší spolkovou zemí na severovýchodě Rakouska. Hlavním městem této oblasti je Sankt Pölten. Celou zemí protéká od západu na východ evropský veletok Dunaj. Na jihu Dolních Rakous se zvedají Alpy, které na hranici se Štýrskem dosahují nadmořské výšky přes 2000 metrů.

Zhruba 70 kilometrů od Vídně se nachází hora Schneeberg (2 076 m), která je nejvyšší v této spolkové zemi. Schneeberg neboli Víděnský Sněžník patří mezi oblíbené turistické cíle. Výstup na horu umožňuje několik tras rozdělených dle náročnosti a lyžuje se zde až do konce května. 

Nalezneme zde téměř 20 lyžařských areálů, přes 200 kilometrů sjezdovek a více než 100 lanovek. Dolní Rakousko má co nabídnout nejen lyžařům a snowboardistům, ale také běžkařům a turistickým nadšencům. Pobyt si můžete zpestřit putováním na sněžnicích, bruslením nebo curlingem.

Dovolená s dětmi 

Zimní dovolenou v Dolním Rakousku si užijete i s dětmi. Lyžařské areály nabízí lyžařské školy pro děti všech věkových kategorií pod vedením zkušených instruktorů. Středisko Hochkar dokonce nabízí lyžařskou školu s česky hovořícími instruktory. Po lyžování můžete s dětmi navštívit řadu kluzišť, aquaparků (Happyland, Hallenbad Yspertal, Erlebnisbad Aqua Nova), sportovních center nebo si zahrát bowling či vyrazit na výlet do okolí.

Zajímavosti

Pokud si budete chtít odpočinout od lyžování, můžete v Dolním Rakousku navštívit několik zajímavých míst. Děti určitě zaujme celoročně otevřená zoologická zahrada v Haagu, kde se mohou seznámit s více než 80 druhy domácích i exotických zvířat. 

Milovníkům lyžování doporučujeme zavítat do jednoho z nejlepších alpských regionů Zauberberg Semmering, který se pyšní největší nabídkou nočního lyžování v Evropě. 

Ostatní informace

Dolní Rakousko láka turisty i v adventním čase. Čekaní na Ježíška si s dětmi můžete zpříjemnit návštevou některé z mnoha slavností, které tato zasněžená krajina nabízí. Nejspíš nejznámější rakouskou tradicí je tzv. Krampuslauf neboli běh čertů. Průvody čertů můžete potkat po celém Rakousku od poloviny listopadu až do  Tří králů.

Vánoční atmosféru podtrhují adventní trhy, kde můžete nakoupit drobné dárečky pro své blízké, dát si místní speciality a užít si adventní náladu se svařeným vínem v ruce. Nejnavštěvovanějším trhem v Dolním Rakousku je trh v kartouze Gaming konající se od 29. listopadu do 8. prosince. Vánoce v pohádce připomíná vánoční vesnička na zámku Hof. Na arkádovém nádvoří je umístěno přes sto stánků s dárky,  kulinářskými specialitami nebo tradičním řemeslným uměním. Zimní nálada je navozena koncerty filharmonie Marchfeld. Další zastávkou mohou být tradiční trhy v kouzelné Vídni.

Dolní Rakousy jsou známou vinařskou oblastí. Vinné sklípky jsou otevřené i v zimním období. Vinaři Vám nabídnou své domací produkty, které můžete ochutnat společně s výtečným vínem nebo je darovat. 

 

Dostupné služby v této lokalitě

Dolní Rakousko - seznam zájezdů

Nebyly nalezeny žádné výsledky.
 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Novinky
 
 • Zima 2019/2020
  25.06.2018
  Pomalu a jistě pro Vás doplňujeme zájezdy na zimní sezóu 2019/2020. Začínáme těmi nejoblíbenějšími... Využijte také slevu až 5% při nákupu zimního zájezdu do konce října 2019.
  Více zde...
 • Májová sleva 5%
  02.05.2019
  Při zakoupení zájezdu v době 01.05.-15.05. získáte slevu 5% z celkové ceny zájezdu (nevztahuje se na příplatky a fakultativní služby).
  Více zde...
 • Čarovná sleva 30.04.
  30.04.2019
  PÁLÍME CENY * PŘINÁŠÍME ČAROVNOU SLEVU * POUZE DNES - 30.04.
  Více zde...
Další novinky
 
poptavka@ckmauthner.cz
+420 483 305 923
Vyplňte zde svůj e-mail a my Vás budeme informovat o všech novinkách a výrazných slevách.
Slevové karty

AKTUÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE

 

RYCHLOST OBJEDNÁNÍ

Jako bonus pro klienty, kteří vědí co chtějí, nabízíme slevu za RYCHLÉ OBJEDNÁNÍ  ve výši 2% při uzavření smlouvy do 24 hod od odeslání objednávky.

Vybírejte z nabídky zájezdů: http://www.ckmauthner.cz/zima nebo nám napište na poptavka@ckmauthner.cz.

FIRST Moment při zakoupení pobytu a zaplacení zálohy 50%

Zimní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 30.9. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.10. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

Letní sezóna:
5% sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.3. 3 % sleva ze základní ceny (bez dokupovaných služeb) při zakoupení do 31.5. Platí pro pobyty min. 5 nocí.

SKUPINOVÉ SLEVY

Každá 21 osoba pobyt a skipas zdarma (dle lyžařské oblasti)

ZAHAJOVÁNÍ SEZÓNY

5% sleva na všechny Skiopeningy.

FIRST MOMENT v zimní sezoně je možno využít 3% slevu při objednávkách do 30.10. běžného roku

Pro LAST MOMENT sledujte akční nabídky.

 

Intreraktivní mapa se zájezdy a ubytováním