Annaberg

Vesnička Annaberg leží 20 km jižně od města Pölten, tedy hlavního města Dolních Rakous. Annaberg je oblíbenou destinací lyžařů, získá si Vás svou malebnou rodinnou atmosférou. Milovníkům zimních sportů nabízí 20 km lyžařských sjezdovek, 3 běžecké trasy nebo zábavu v místním snowparku. Dopravit se zde můžete pohodlně autem nebo autobusy. Více informací naleznete na oficiálních stránkách destinace zde.

Délka sjezdovek

20 km

Délka běžeckých tratí

18 km

Dostupné sjezdovky

Modrá

Červená

Černá

Freeride

9

7

4

1

Nadmořská výška

756 - 1334 m n.m.

Zasněžování

/

Snowpark

k dispozici

Skibus

zdarma

se skipasem

vánoční a pololetní prázdniny po předložení skipasu

s platným skipasem

Vzdálenost

Praha

Brno

383 km

250 km

 

Počet vleků

9

Sedačkové lanovka

3

Gondolová lanovka

0

Vlek

4

Lanovka

0

Dětská lanovka

0

Jiné

2

Lyžařská mapa

zdroj:annabergerlifte.at

Lyžování

Lyžování v Annabergu ocení jak začátečníci, tak pokročilí. Zdejší kopce jsou oblíbenou destinací rodin s dětmi, rekreačních lyžařů, účastníků lyžařských výcviků, ale také snowboardistů. Vybrat si můžete z klasických sjezdovek nebo sjezdovek s boulemi. V případě potřeby je k dispozici půjčovna lyží a servis. Vleky jsou pro Vás otevřeny od prosince 2014 od 9:00 do 16:00.

zdroj: dolni-rakousko.info

Jak se v Annbergu lyžuje se můžete podívat zde. Ani při lyžování nezapomínejte na bezpečnost Vás i Vašich blízkých! Přečtěte si prosím pravidla svazu FIS pro bezpečné lyžování.

Skipasy

Aktuální přehled pro lyžařskou sezónu 2015/2016. Slevy jsou připraveny pro rodiny, skupiny, seniory, mládež, absolventy místních lyžařských škol a pro držitele Ostalpen Card. 

Kde nakoupit

Skipasy lze zakoupit na místě.

Běžky

Na své si zde přijdou i běžkaři, pro které je připraveno zhruba 18 kilometrů tras. Vhodnou trasu si můžete vybrat podle Vaší kondice a nálady. Pro náročné je vhodná trasa Annaberg - Loipe v délce 7 km, která vede na náhorní plošinu. Pokud se chcete pokochat krásným výhledem na majestátní Ötscher, budete nadšeni z trasy Lassingtal - Joachimsberg - Loipe v délce 11 km s přiměřenou náročností. Každá trasa má stopu pro klasický styl i bruslení.

zdroj: dolni-rakousko.info

 

Trasa Poplatek
Annaberg - Loipe (7km) /
Lassingtal - Joachimsberg - Loipe (11km) /

Webové kamery

Jak to aktuálně vypadá v destinaci Annaberg se můžete podívat zde

Akce

Zážitky z lyžování a běžek doplní bohatý kulturní program. Jednou z prvních událostí je vánoční jarmark St.Aegyder Christkindlmarkt. Na první adventní víkend je pro Vás připraven bohatý hudební program doplněný stánky s kulinářskými a uměleckými předměty, tanečním vystoupením nebo představení s vánoční tématikou.

Oficiální závody

Gmoa OIM Race - wild und lang patří mezi nejdelší a nejnáročnější závody v Dolním Rakousku. Závod z vrcholu Gemeindealpese koná 21. března 2015 ve městě Mitterbach. Můžete se přijít podívat nebo aktivně zúčastnit. Registrace účastníků je otevřena do března 2015. Poplatek pro 3 členný tým činí 60€. Tento adrenalinový závod ve volném stylu slibuje sjezd po strmých svazích, skoky do údolí a zábavu pro celý tým! 

zdroj: facebook.com/gmoaoimrace

Infrastruktura

Bazén

 

Aquapark

Aquapark Schladming (vzdálenost 51 km, cesta cca 45 minut)

Sportovní hala

 

Kulturní hala

 

Sáňkařská dráha

Skizentrum Reidllifte (zastřešený dopravníkový pás k dispozici)

Dráha na Tirolerkogel (cca 2 km, vlek a lanovka nejsou k dispozici)

Snowpark

Anna-Park - skicrossová a boardcrossová dráha, raily, boxy a malé kickery

Lyžařská škola

Kurzy pro začátečníky lyžaře a snowboardisty, informace u vleků v Annabergu nebo zde.

Půjčovna lyží

Půjčovna lyží Bauer G.
Hauptürnitzrotte
3222 Annaberg

Tel.: +43 664 / 44 25 767

Jízda na koních a projížďka na saních tažených koňmi v Joachimsbergu

 

Statek Schaglhof, rod. Martin Pfeffer
3223 Wienerbruck, Langseitenrotte 41
Tel.: +43 (0) 2728 348, Fax: 3485

Další informace zde.

Dovolená s dětmi

Pokud hledáte dovolenou, kde byste si užili nejen vy, ale i vaše děti, lyžařská oblast Annaberg je místo jako stvořené pro vás. V areálu se nachází lyžařská škola, která je vhodná pro začátečníky, pokročilé, začínající závodníky a snowboardisty. K dispozici vám budou zaškolení učitelé. Pro nejmenší začínající lyžaře je zde připraven program Výuka hrou v dětském světě. Kurzu se můžete zúčastnit v lyžařské sezóně každý den od 9:30 do 11:30 a od 14:00 do 16:00 hod. Více o lyžařské škole se můžete dočíst zde.

Velkým zážitkem jak pro vás tak i pro vaše děti bude projížďka na saních taženými koňmi v Joachimsbergu, kde budete obklopeni krásnou zasněženou přírodou. Projížďka začíná u statku Schaglhof, která vede dále podél obory lesem. Přímo na statku máte možnost se projet na koni. Jízdárna nabízí i hodiny pro začátečníky, ale na své si přijdou i zkušení jezdci, které se můžou zúčastnit hodiny drezury a skoků na koni. Můžete si také udělat vyjížďku přírodou a kochat se krásnou zimní krajinou a čerpat novou energii.

Zajímavosti

Ostatní informace

 

Skiareál Annaberg

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.