Zauberberg Semmering

Středisko Semmering se nachází v pohoří Rax a Scheneeberg. Toto známé středisko má bezkonkurenční výhodu skvělé dostupnosti z ČR. Vzdálenost Semmeringu z Brna je pouhých 231 kilometrů.
Kvalitu zdejších sjezdových tratí potvrzuje pravidelné pořádání závodů světového poháru na místních FIS-sjezdovkách. Lyžařskou oblast Semmering tvoří dvě oblasti, a to Hirschenkogel a vyšší Stuhleck. Nudit se zde nebudete ani večer, lyžařský areál má osvětlenu většinu svých sjezdových tratí.
Čeká tu na Vás také freeride aréna a pro nelyžaře je vybudována osvětlená sáňkařská dráha s množstvím tunelů a světelných efektů. V areálu můžete navštívit útulné hospůdky, které zvou k odpočinku po dni stráveném v nádherné přírodě Semmeringu.

Od 19. století je toto středisko oblíbeným prázdninovým místem vídeňské smetánky, a zárověň je jedním z nejnavštěvovanějších turistických středisek ve střední Evropě.

Více informací o lyžařské oblasti Semmering naleznete zde nebo se podívejte na Facebook.

Délka sjezdovek

13 km

Délka běžeckých tratí

14 km

Dostupné sjezdovky

Modrá

Červená

Černá

Freeride

6 km

6 km

1 km

800 m

Nadmořská výška

1000 - 1360 m n.m.

Zasněžování

/

Snowpark

Freeride arena

Skibus

zdarma

se skipasem

 

 

Vzdálenost

Praha

Brno

419 km

231 km

Lyžařská mapa

zdroj: zauberberg.at

Lyžování

V Semmeringu na vás čeká 14 km sjezdovek, z čehož je 13 kilometrů osvětlených, takže můžete lyžovat i večer. Zábavu na lyžích si zde užijí začátečníci, zkušení lyžaři, rodiny s dětmi i snowboardisté. S dětmi můžete využít sáňkařskou dráhu Zauberg, areál pro děti a pro adrenalinové nadšence je zde připraven Splitpark nebo Freeride aréna. O plošné pokrytí sněhem se postará 25 sněhových děl.

zdroj:facebook.com/zauberbergsemmering

Provozní doba vleků je denně od 8:30 do 16:00. Večerní lyžování je možné od neděle do středy v čase od 18:00 do 21:00. A dále od čtvrtka do soboty od 18:00 až 22:00. 

Skipasy

Pro rodiny, skupiny, lyžařské výcviky jsou připraveny slevy. Ke každé kartě si připravte zálohu 2 eura. Záloha vám bude vrácena na pokladně nebo v Zauberbaru. Kompletní ceník skipasů pro rok 2015/2016 najdete zde.

Kde zakoupit skipasy

Skipasy budou k dostání na pokladnách u vleků v lyžařské oblasti Semmering.

Běžky

Nezapomínáme se ani na běžkaře, v celé oblasti je k dispozici 14 kilometrů perfekteně upravených běžeckých stop. Je zde například běžkařská dráha Johannesloipe o délce 7,2 kilometrů, střední obtížnosti. Pokud si chcete užít nádherchých výhledů, vydejte se na dráhu Liechtensteinpanoramaloipe, která je dlouhá 6,9 kilometrů střední obtížnosti.

zdroj:lyzovani.cz

 

Název trasy

Poplatky

Liechtensteinpanoramaloipe

/

Johannesloipe

/

Webové kamery

Jak to aktuálně vypadá na Semmeringu se můžete podívat zde.

Akce

 

Infrastruktura

V lyžařském areálu Semmering je veškerá občanská vybavenost jako je lékař, lékárna, banka i bankomat, kadeřnictví, pekařství, nádraží, obchod se zdravou výživou, supermarket, obchod se sportovními potřebami, lyžařská škola, pošta a mnoho dalšího.

Bazén

Bazén - Welness (Vital Club im Hotel Panhans)

provozní doba: denně od 9:00 do 20:00

Aquapark

 

Sportovní hala

Tenisová hala (Tennishalle  auf der Passhöhe)

Minigolf (Beim Restaurant Sonnblick / Grenzlandhütte)

Kulturní hala

 

Sáňkařská dráha

k dispozici v areálu, délka 3,5 km

Informační středisko

Tourismusbüro auf der Passhöhe Semmering

provozní doba: Po - Pá    8:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00, So 9:00 - 12:00

Dovolená s dětmi

Po lyžování můžete navštívit sáňkařskou dráhu s magickými efekty a fantastickými tunely, která je dlouhá 3,5 km. Dráha je v noci osvětlená. Spoustu zábavy si ude užijí děti i dospělí.

Zajímavosti

Oblíbeným výletním místem je vyhlídková věž na Hirschenkogelu, která z 30 metrů nabízí nádherné rozhledy do okolní krajiny Alp a na celou oblast Semmering. Ve volných chvílích se můžete věnovat golfu nebo minigolfu.

Ostatní informace

Součástí areálu Semmering je známý Zauberbar, který nabízí dobré jídlo přes den a zábavu v noci. Je zde otevřeno denně od 10:00 do 03:00. Restaurace je v provozu od 10:00 do 16:00. Více informací zde.

Skiareál Zau[:ber:]g Semmering Hirschenkogel

Nic nenalezeno
Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.