Vyberte si destinaci

Dachstein West 3  ‒  Gosau-Dachstein West 1

Podrobný popis

Horní Rakousko je čtvrtou největší spolkovou zemí na severu Rakouska. Hlavním městem této oblasti je Linec, ležící na evropském veletoku Dunaj, který protéká zemí od západu po východ. Jih a sever spolkové země je tvořen pohořím. Na severu zasahují do země okraje Českého masivu, jih zase pokrývají Alpy konkrétněji pohoří Salzkammergutberge a Dachstein.

Dovolená v Horním Rakousku díky nádhernému horskému prostředí a množství svahů plných sněhu ve Vás zanechá nezapomenutelný zážitek. Lyžařská střediska, která se nachází v Horním Rakousku, jsou pro turisty velmi atraktivní. Máte na výběr z oblastí Dachstein West, který je vhodný jak pro děti, začátečníky, pokročilé ale i pro zkušené lyžaře. Dále pak můžete zavítat do areálu Bad Goisern – Predigstuhl, který je sice rozlohou malý, ale zato vhodný pro rodiny s dětmi a Hinterstoder, kde se můžete vyblbnout na sjezdovkách všech stupňů obtížnosti nebo ve Funparku.

Dovolená s dětmi

Zimní střediska v Horním  Rakousku jsou oblíbenou destinací rodin s dětmi. Ať už se jedná o velká lyžařská střediska (Dachstein West) nebo malé areály (Bad Goisern – Predigstuhl), užijete si s dětmi spoustu legrace, a zároveň si odpočinete. Pro malé lyžaře začátečníky si vyberete vhodnou lyžařskou školu, kde se jim budou věnovat zkušení instruktoři. Starší nebo zdatnější děti si mohou vyzkoušet některou  ze sjezdovek s různým typem obtížnosti.  Odpoledne si můžete jít s dětmi zaplavat, sáňkovat nebo navštívit zábavní park v okolí vašeho ubytování (Lovecký pohádkový park Hirschalm nebo Ars Electronica center).

V období adventu potěšíte děti i sebe návštěvou města Steyr (česky Štýr), přesněji městské části Christkindl. Roku 1950 zde byl otevřen  vánoční poštovní úřad A-4411 Christkindl, kde v bylo v loňském roce orazítkováno speciálním razítkem s vánočním motivem okolo 2 milionů dopisů a pohlednic z celého světa.  Nedaleko poštovního úřadu se nachází barokní kostelík, ke kterému se můžete svézt starodávným autobusem. Na tomto poutním místě se seznámíte se zázračnou figurkou Jezulátka a legendě o ní i  samotném kostelu.

Zajímavosti

Snowkiting neboli surfování na sněhu je nový druh sportu, který si můžete v Horním Rakousku vyzkoušet! Jak název napovídá, základní potřebou pro tento sport je „kite“, tedy velký drak, díky kterému se lyžař nebo snowboardista nechává táhnout po zasněžených loukách.  Kde se naučit „vznášet na prašanu“? Navštivte školu Snowkite Schule Austria v Thalgau u jezera Mondsee a vyberte si jednodenní nebo dvoudenní kurz pod vedením zkušených profesionálů. Více informací o kurzech a škole snowkitingu naleznete zde

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Horním Rakousku, nezapomeňte navštívit město Linec. Linec neboli Linz je třetí největší město Rakouska. Toto město není pouze průmyslovým centrem, ale pyšní se dlouhou historií a řadou krásných památek. Důkazem je titul Evropské město kultury 2009. Za návštěvu stojí historické centrum města s náměstím Hauptplatz, most Nibelungů nebo Stará radnice. Doporučujeme pořídit si turistickou kartu Linz Card, díky které získáte volný vstup do tamních muzeí, slevy na turistické atrakce nebo bezplatnou jízdu městskou dopravou. Další informace o kartě naleznete zde.

Ostatní informace

Horní Rakousko láká turisty i v adventním čase. Velký úspěch u turistů sklízí akce Advent u jezera Wolfgangsee. Kochat se můžete krásnou nápaditou vánoční výzdobou se svařáčkem  a punčovou dobrůtkou v ruce. Velkým zážitkem Vám bude adventní plavba lodí přímo po jezeře, která podpoří adventní atmosféru. Pokud se chcete podívat na tuto nádheru z výšky 1521 m neváhejte využít Zwölferhornské lanovky v St.Gilgenu. Můžete také vidět 20m dlouhou lucernu plovoucí přímo na jezeře, která se stala symbolem adventu u Wolfgangsee. Tak neváhejte a přijeďte se podívat v termínu od 27. 11. – 21.12. 2014. Místo konání akce: St. Gilgen Mondsee Bundesstraße 1a, 5340 St. Gilgen 
 

Pokud nevíte co dělat v podvečer svatého Mikuláše (6. Prosince), přijďte se podívat i se svými dětmi na mikulášský průvod Niglo v rakouském Windischgarstner. Tento průvod se skládá z 30 osob. Můžeme spatřit anděla, ďábla, Svatého Mikuláše a spostu jiných postav zahalených do různých kostýmů a kožešin. Průvod končí v kulturním domě Römerfeld, kde vaše děti mohou přijít na jeviště za postavami z průvodu, zarecitovat báseň a obdrží malý dáreček. Místo a začátek  akce: Rathaushof Windischgarsten, 5.12.2014 v 18 hodin.

Cooee alpin Hotel Dachstein

Cooee alpin Hotel Dachstein

Vlastní
10.06. - 12.06.2023 (2 noci)

Od 4 280 Kč za osobu


Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.