Sport Region Kaprun, Zell am See (ledovec Kitzsteinhorn)

Objevte intenzivní pocit svobody v nadmořské výšce více než 3000 metrů – a to v každém ročním období. Ty nejlepší zážitky 365 dní v roce zaučuje nejvýše položená ledovcová oblast Kaprun – Zell am See. Zalyžovat si můžete na známém vrcholu Kitzsteinhorn (3.203 m), Schmittenhöhe (2.000 m) či ve středisku Meiskogel (1.675m).

Informace:

  • bobová dráha 1300 m
  • nadmořská výška 1978 - 3029 m.n.m
  • nejoblíbenější lyžařská oblast v Rakousku
  • až 138 km sjezdovek všech druhů obtížností
  • rozsáhlá nabídka pro snowboardisty
  • na 200 km upravovaných tratí pro běžkaře
  • hustá síť skibusů zdarma
  • celoroční lyžování na ledovci
  • 470 km z Prahy
Počet vleků 50
Sedačková lanovka  17
Kabinová lanovka  13
Vlek  20
Pozemní lanovka  1
Gondolová lanovka  4
Jiné   
   
Sjezdovky 138 km 
Modrá  54 km 
Červená  55 km 
Černá  29 km 
Dětská   

Lyžování

Tato rozsáhlá lyžařská oblast je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak i pro profesionály, zkušené lyžaře, freestylisty či snowboardisty.  Střediska Kitzsteinhorn, Smittenhöhle i Maiskogel Vám se svými 138 km sjezdovek zaručují, že si z dovolené odnesete nezapomenutelný zážitek.

zdroj foto: facebook.com/kitzsteinhorn

Ten kdo hledá trochu dobrodružství a adrenalinu, nechť se vydá na Kitzsteinhorn (41 km) a Schmittenhöhe (77 km). Kromě klasických sjezdovek na návštěvníky čekají úseky s neupravenými a strmými svahy, hlubokým sněhem a zábavní parky všech druhů obtížností. Pro běžkaře je zde připraveno přes 40 km běžeckých, skvěle upravených stop. Jedna z tras Vás povede ve výšce 3.000m, na vrcholku Kitzsteinhorn; další na vrcholu Schmittenhöhe kolem přehrady Plettsaukopf.

I tato oblast nezapomíná na ty nejmenší lyžaře. Středisko Maiskogel s 20 km sjezdovek je ideálním prostředím pro rodiny s dětmi. Pokud nejste tak zkušený lyžař, ale chcete se jím stát, nechte se vést aprobovanými instruktory v lyžařské škole.

Nejen nádherné chvíle z lyžování, ale i skvělý gastronomický zážitek si odsud můžete odvézt. Po celodenní lyžovačce si dopřejte chvilku odpočinku v jedné z místních hospůdek nad sklenicí piva a lahodnou typicky rakouskou specialitou. Velice oblíbené u návštěvníků je panorama Gipfelwelt 3000, což je nejvýše položená vyhlídková plošina v Salcbursku. Nádherné momenty zažijete ve stylovém ICE CAMP, kde se koná mnoho zábavných programů, kterých i vy můžete být součástí. V úžasu nechává návštěvníky svými světelnými efekty a designovými prvky.

zdroj foto: facebook.com/icecamp

Vysoko nahoře nad Zell am See-Kaprun se otevírají na ledovci Kitzsteinhornu fantastické výhledy na horské velikány Alp a hory národního parku Hohe Tauern, které zůstaly v přírodním neporušeném stavu. 

Novinka pro sezónu 2015 / 2016

Na ledovci Kitzsteinhorn v Kaprunu se můžete těšit z nové lanovky Gletschherjet 3 a 4. Tyto moderní lanovky Vás pohodlněji, ale hlavně rychleji dopraví z Alpincentra až k nohám vrcholu Kitzsteinhorn, do výše 3.000 m n.m. Vybrat si můžete z osmimístné vyhřívané sedačkové lanovky nebo desetimístné kabinové lanovky. Díky lanovkám bude ledovec zpřístupněn opravdu po celý rok. V létě bude sloužit například jako vyhlídková jízda, kde si budete moci zvolit pro každou cestu jinou trasu.

 

MAPY:
KAPRUN - KITZSTEINHORN
SCHMITENHÖHE - ZELL AM SEE MAISKOGEL  

Snowboardové parky na Kitzsteinhornu

Nejstarší rakouská lyžařská oblast na ledovci poskytuje perfektní podmínky pro snowboardisty a volnostylaře. V nadmořské výšce mezi 2500 a 2900 m byly postaveny hned tři fantastické parky. Glacier Park se otevírá již na podzim, od prosince jsou pak otevřeny i další dva: Central Park a Easy park. Všechny překypují atrakcemi jako jsou kickery, raily, rampy, boxy… Parky budou doplněny obří U-rampou a prostorem s pěti značenými trasami pro dovádění v prašanu.

Skipasy

Ceny skipasů pro lyžařskou sezónu 2015 / 2016. Platné pro všechny lanovky v Zell am See a Kaprunu. Key Card 2€.

Tip

TAUERN SPA – wellness:

Zažijte odpočinek a wellness na úpatí Kitzsteinhornu uprostřed Národního parku Vysoké Taury. Tauern Spa Kaprun, nabízející panoramatický výhled na impozantní horské pásmo Národního parku Vysoké Taury. V lázeňském komplexu Tauern Spa najdete ubytovací část, hotelové lázně a lázně pro jednodenní návštěvníky. Dále léčebné části, sauny a restaurace. To vše na ploše o rozloze 48 000 m2.

Lázeňský a vodní svět: vodní svět nabízí návštěvníkům různé vnitřní a venkovní bazény s různými teplotami, sprchy, bazén s tryskovým prouděním, vnitřní i venkovní zázemí s lehátky, vodopády, bazény s vodní masáží, to vše doplněné světelnými a hudebními efekty. Součástí komplexu je sportovní obchod, kavárna i restaurace. 

Sauna a léčebné kúry: Velký lázeňský prostor se saunou, parní lázně, solárium, venkovní letní bar, bazén s teplou a studenou vodou, relaxační whirlpool, komfortní vnitřní a vnější prostor na odpočinek, rozsáhlé zázemí poskytovaných služeb (léčebné kúry, masáže, kosmetická ošetření, pedikúra).

zdroj foto: tauernspakaprun.com

Webkamery

Jak to aktuálně vypadá na vrcholu Kitzsteinhorn se podívejte zde.

Jak to aktuálně vypadá na Schmittenhöhe se podívejte zde.

Jak to aktuálně vypadá na Maiskogelu se podívejte zde.

Otevřené vleky a sjezdovky

Přehled aktuálě otevřených vleků a sjezdovek na ledovci Kitzsteinhorn, v lyžařské oblasti Maiskogel a Schmitten zde.

Počasí

Aktuální předpověď Kitzsteinhorn, KaprunSchmitten.

Ubytování

Hledáte ubytování v oblasti Kaprun - Zell am See? Napište nám na poptavka@ckmauthner.cz, rádi pro Vás ubytování najdeme.

 

 

Skiareál Kitzsteinhorn - Kaprun Gletscher

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.