Saalbach Hinterglemm Leogang

Lyžařská aréna Saalbach Hinterglemm Leogang je největší lyžařskou arénou v Rakousku. Své prvenství se rozhodla potvrdit i novinkou letošní lyžařské sezóny, a to propojením s areálem Fieberbrunn. Čeká Vás zábava na sjezdovkách bez hranic!

Délka sjezdovek

270 km

Délka běžeckých tratí

184 km

Dostupné sjezdovky

Modrá

Červená

Černá

Freeride

140 km

110 km

20 km

0 km

Nadmořská výška

1256m , 840 m. n. m. - 2096 m. n. m. 

Zasněžování

-

Snowpark

4 snowparky

Skibus

 

 

ano

 

Vzdálenost

Praha

Brno

ca. 460 km

ca. 485 km

 

 

 

 

 

 

 

 

Počet vleků

70

Sedačkové lanovka

22

Kabinková lanovka

28

Vlek

20

Lyžařská mapa

SAALBACH HINTERGLEMM LEOGANG

Lyžování

Nová deseti místná kabinová lanovka povede mezi vrcholem Reiterkogel a svahem Reckmoos a propojí tak 200 km sjezdovek v areálu Saalbach a 43 km sjezdovek ve Fieberbrunnu. Mezistanicí se stane Hörndlingergra­ben, od které začínají nové trasy pro sjezd.  Za TOP nově propojeného areálu je považována 3,5 km dlouhá červená trať z Reiterkogelu (Vierstadlalm) a převýšením 780 m.

Supermoderní lyžařské vleky se starají o rychlý výstup a pohodlí za každého počasí. Nadchne Vás více než 270 kilometrů skvěle upravených sjezdovek. Užívejte si mírných svahů i černé sjezdy pro mistrovství světa nebo zábavních parků. Najdete zde také 10 kilometrů vyznačených běžkařských tras, závodní dráhy, trasy pro carvingové lyžování v čele se speciální tratí na Hochalmu, sjezdovky s boulemi (Hochalm, Zwölferkogel, Schattberg a Kleine Asitz), sjezdovky s umělým osvětlením nebo 5 osvětlených sáňkařských drah. Na boardercross si odskočte pod Grosse Asitz . Vynikající podmínky nabízí milovníkům snowboardingu snowparky v Hinterglemmu a Kleine Asitz.

Díky dlouholetým zkušenostem místních vlekařů je zde vždy záruka sněhu. Sněhové pokrývce na hlavních sjezdovkách pomáhá více než 400 zasněžovacích strojů, proto božskému lyžařskému zážitku nestojí opravdu nic v cestě.

Veškeré sjezdovky jsou vzájemně propojeny a lyžaři tak mohou objet celé údolí Ski Cirkus. Výhodou je, že  v celé oblasti platí jeden společný skipas, v jehož ceně je vstup snowtubingovou dráhu. 

V údolí jezdí každý den od 9 do 17 hodin bezplatné skibusy, které rozváží rekreanty z center obcí přímo k lyžařským vlekům. Novinkou pro letošní rok je také skibus do nedalekého Zell am See. 

Po lyžování můžete vyrazit do některé z útulných hospůdek nebo restaurací. Oblast je známá také řadou kulinářských pochoutek, doporučujeme vyzkoušet Kaspressknödel (knedlíčky s pivním sýrem) nebo Kaiserschmarrn (sladký císařský trhanec), které Vám pomohou nabrat síly na další den plný sněhu a zábavy. Specialitou je i místní schnaps z jeřabin, borůvek, malin či hrušek.

Okolí střediska Saalbach Hinterglemm láká příznivce zimní turistiky na jedinečnou stezku v korunách stromů s 200 metrů dlouhým vysutým mostem. Zúčastnit se můžete také nočního putování s pochodněmi, vyrazit na túru na sněžnicích, navštívit lyžařské muzeum nebo si zahrát curling. 

Běžky

V oblasti Saalfelden Leogang najdete perfektní předpoklady ktomu, věnovat se zimním sportům. Rozsáhlá síť běžeckých tras rozdílných stupňů obtížností pro klasiku i bruslení je každý den poctivě upravována. Najdete zde též trať MS v Ritzensee, která slouží špičkovým sportovcům.

zdroj foto: saalbach.com

Běžecké možnosti v oblasti Saalbach Hinterglemm (12 km):

Talschlussloipe: 10km

Höhenloipe Hinterglemm: 2 km 

Běžecké možnosti v oblasti Saalfelden Leogang (150 km):

Zde najdete denně upravované běžecké stopy pro všechny styly.

Běžecké možnosti v oblasti Fieberbrunn (22 km):

Dovolená na běžkách v oblasti Fieberbrunn ve Vás zanechá skvělý sportovní a přírodní zážitek! Během zkoumání nejkrásnějších stop v Tyrolsku se můžete kochat nepopsatelnou krásou tamní horské scenérie. Ať už jste začátečník nebo úplný profík, jiste si zde příjdete na své. Nachází se zde perfektně upravené sopy všech druhů náročnosti.

Skipasy

Skipas platný pro oblasti Saalbach, Hinterglemm, Leogang, Fieberbrunn. V ceně skipasu skibus (Saalbach Hinterglemm).

zdroj foto: saalbach.com

Webové kamery

Jak to aktuálně vypadá v Saalbachu, se můžete podívat právě zde.

Počasí

Aktuální předpověď počasí v Skicircus Saalbach Hinterglemm.

Akce

27.11. 2015 - adventní trhy v Saalbachu. Od 16:00 Vám zazpívají dětičky se základní školy a mateřské školy Saalbach Hinterglemm. A co Vás čeká dále? Příjemná atmosféra, punčové a medové dobrůtky, svařáček a spoustu ozdob.

zdroj foto: saalbach.com

21.1.2016 - FREESTYLE SHOW NIGHT TURMWIESE SAALBACH - profesionální freeskieři a snowboardisté Vám ukážou ty nejlepší triky co umí! Začátek ve 20:30 hod.

Další:

-Swatch Snow Mobile Saalbach Hinterglemm (závody sněžných skútrů Skidoo v prosinci)

-Horský festival Saalbach Hinterglemm (prosinec)

-Rave on Snow Saalbach Hinterglemm (prosinec)

-Běžkařský maraton Saalfelden (leden)

-NostalgieSki - mistrovství světa v lyžování na historických lyžích Leogang (leden)

Půjčovny lyží

Nemáte lyže? Nebuďte smutní! V Saalbachu je espočet možností, kde si lyže zapůjčit.

Tipy

Adrenalinová lanová skluzavka Flyingfox XXL (Leogang), dobrodružný park s lukostřelbou a jízdou na čtyrkolkách ve Viehhofenu, túry na sněžnicích na Bigberg, lyžařské muzeum Saalbch a zámek Ritzen.

 

Skiareál Saalbach Hinterglemm Leogang

Penzion Böhmerwald, Saalbach-Hinterglemm

Penzion Böhmerwald, Saalbach-Hinterglemm

Vlastní
Snídaně v ceně
25.03. - 29.03.2023 (4 noci)

Od 5 990 Kč za osobu


Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.