Vyberte si destinaci

Brixen im Thale - SkiWelt 1  ‒  Finkenberg 1  ‒  Galtür / Paznaun-Ischgl 1  ‒  Sölden 1  ‒  Stubaier Gletscher / Stubaital 2  ‒  Wildschönau 1  ‒  x 1  ‒  Zillertal Arena 1

Základní informace

Tyrolsko je spolková země na západě Rakouska. Metropolí a součastně největším městem Tyrolskem je Innsbruck. Prakticky celé rozlehlé území zabírají Alpy. Na hranicích Východního Tyrolska s Korutany ve Vysokých Taurách se nachází nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner. Široké a hluboké údolí Innu  tvoří přirozenou hranici mezi vápencovými Alpami na severu a rulovými středními Alpami.

Více než 80 lyžařských středisek a 5200 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Tyrolsko je vyhlášeným lyžařským rájem. Mezi nejlepší zimní střediska patří: St. Anton, Ischgl, Sölden, Obergurgl a další... a proslulé tyrolské ledovce Kaunertaler Gletscher, Pitztaler Gletscher, Stubaier Gletscher,  Hintertuxer Gletscher, Tiefenbach-Rettenbach Gletscher, které nabízejí fantastické podmínky pro lyžování. Tyrolsko ale není jen sjezdové lyžování. Najdete zde také perfektní podmínky pro běžecké lyžování, sáňkování, bruslení a jiné sporty. Můžete navštívit termální bazén a nádherné termální akvaparky  Aqua Dome v městečku Längenfeld.

Dovolená s dětmi

V některých skiareálech nalezneme pro začátečníky a děti profesionální školy, které nabízejí v nenáročném terénu výuku a skipas pro děti zdarma.

Murmlipark ve městě Serfaus poskytuje mnoho výukových pomůcek a veselých hraček pro děti. V KinderKaiserland Scheffau si vyzkouší lyžování i ti nejmenší se speciálními mini-lyžemi. Lyžařské kurzy pro děti zdarma nalezneme v lyžařských oblastech Hochoetz v údolí Ötztal a v Hoch-Imst. V oblasti Silberregion Karwendel se děti ve věku od 4 do 12 let učí lyžovat zdarma a skipas pro začátečníky je také zdarma. Jediná podmínka je, že celá rodina musí strávit týdenní zimní dovolenou v oblasti Silberregion Karwendel.

Další alternativou jak trávit dovolenou s dětmi Vám umožní statky v Tyrosku, kde je možné krmit dobytek a čistit stáje. Dovolená na statku znamená vylézt ven z postele a běžet k práci: Posbírat vejce v kurníku, nakrmit kozy nebo vyhnat koníky do výběhu. 

Zajímavosti

Město Fügen leží v nadmořské výšce 550 m n.m. a je se svými 3700 obyvateli největším městem v přední části údolí. Potěšení z lyžování, kulturní zábava a radost z koupání v termálních lázních Erlebnistherme garantují pestrou zimní dovolenou.Ve Fügenu na Vás čeká vlastivědné muzeum, výrobna sýrů přístupná veřejnosti, historické kaple a kostely. V termálních lázních Erlebnistherme Zillertal se nachází nejdelší vodní skluzavka v západním Rakousku. Areál zahrnuje i saunový a wellnessový svět. Na ledovcovém skiareálu Sölden na Vás čeká 150 km upravených sjezdovek a 33 vleků v špičkové moderní kvalitě. V Söldenu se každoročně koná velkolepá akce - Weltcup Opening k zahájení sezóny přes činohru Hannibal až po festival Electronic Mountain Festival k ukončení sezóny.

Ostatní informace

Masopust v Tyrolsku: V Tyrolsku se masopust oslavuje tak velkolepými průvody maškar, že se tyto tradiční akce konají kvůli náročné přípravě jen každé 3, 4 roky nebo dokonce 5 let. Masopust je spojen s vítáním jara, ale koná se na začátku února. Masopustní průvody maškar se nikde nepořádají tak vášnivě jako právě v Tyrolsku. Vánoční trhy v Tyrolsku patří k nejhezčím a nejimpozantnějším na světě a lákáji každoročně statisíce návštěvníků do Innsbrucku. Osm vánočních trhů Tyrolska: Innsbruck, Hall in Tirol, Kitzbühel, Kufstein, Lienz, Mayrhofen, Rattenberg a St. Johann in Tirol. Významnou roli v tomto období hraje i nejznámější vánoční píseň světa „Tichá noc, svatá noc“ vzniklá právě zde v Tyrolsku. Pokud zatoužíte po tradičním jídle Tyrolska, můžete si vybrat ze zhruba 70ti restaurací nebo hostinců, které byly oceněny aktuálním gurmánským průvodcem Gault Millau a vyznamenány Kuchařskou čepicí.

Hotel Panorama

Hotel Panorama

Vlastní
Polopenze v ceně
01.04. - 08.04.2023 (7 nocí)

Od 16 980 Kč za osobu


Univerzální ubytování

Univerzální ubytování

Vlastní
od 29.03.2023 (min. 2 dny)

Od 8 500 Kč za osobu a noc


Apartmány Val Sinestra - Kappl Ischgl

Apartmány Val Sinestra - Kappl Ischgl

Vlastní
Bez stravy
28.03. - 31.03.2023 (3 noci)

Od 1 688 Kč za osobu


Appartementhaus Holzknecht

Appartementhaus Holzknecht

Vlastní
28.03. - 31.03.2023 (3 noci)

Od 2 980 Kč za osobu


Hotel Alphof****, Fulpmes

Hotel Alphof****, Fulpmes

Vlastní
Polopenze v ceně
28.03. - 31.03.2023 (3 noci)

Od 7 150 Kč za osobu


Hotel Brennerspitz**** Neustift im Stubaital

Hotel Brennerspitz**** Neustift im Stubaital

Vlastní
Polopenze v ceně
28.03. - 31.03.2023 (3 noci)

Od 7 460 Kč za osobu


Apartmány Regina, Zell am Ziller

Apartmány Regina, Zell am Ziller

Vlastní
Bez stravy
28.03. - 31.03.2023 (3 noci)

Od 2 087 Kč za osobu


Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.