Lyžařská oblast Zell am Ziller - Zillertal Arena

Zillertal Arena je jedním z největších a nejmodernějších lyžařských areálů v Rakousku a rozprostírá se od městečka Zell am Ziller přes Gerlos až do Wald-Königsleiten a Krimml-Hochkrimml. Areál se 143 km perfektně upravených sjezdovek má pro lyžaře a snowboardisty připraveny sjezdovky všech druhů obtížností. Zillertal Arena je velmi oblíbená díky dokonalé propojenosti a upraveností svých tratí, včetně freeridových a snowboardových atrakcí.

Téměř 100% jistota sněhu a lyžování  v nadmořské výšce 2.500 m se postarají o perfektní zimní dovolenou pro celou rodinu od prosince až do Velikonoc!

Délka sjezdovek

143 km

Délka běžeckých tratí

215 km

Dostupné sjezdovky

Modrá

Červená

Černá

Freeride

43 km

89 km

11 km

 

Nadmořská výška

600 – 2.500 m n.m.

Zasněžování

 %

Sáňkařské dráhy

3 (2 osvětlené)

Skibus

zdarma

se skipasem

-

ano

Vzdálenost

Praha

Brno

ca. 540 km

ca. 564 km

 

Počet vleků 

51

Sedačková lanovka 

22

Vlek 

18

Kabinová lanovka 

11

Dětská lanovka 

 ano

MAPA

ZILLERTAL ARENA

Lyžování:

V celém areálu najdete 10 lyžařských a snowboardových škol, 31 útulných chat a barů, 200 km běžeckých stop, snowpark a U-rampu (Gerlos), akční park Kreuzwiese (Zell), Funpark (Hochkrimmel), rodinné lyžařské středisko (Gerlosstein am Hainzenberg / Zillertal Arena), Arena Coaster - sáňkařská dráha. Užít si můžete noční sáňkování (Gerlosstein, Gerlos a Krimml). Skibus zdarma. Zdarma WLAN v mnoha chatkách a stanic lanovek.

zdroj foto: zillertalarena.com

Zell im Zillertal (600m)

Zell im Zillertal je prvním vstupem do celé Zillertal arény. Zde zažijete spoustu akce a dobrodružství s celou rodinou. Tato část je velkorysá i pro ty nejmenší a začínající lyžaře. Najdete zde dětský areál s dětskými vleky. V akčním parku Kreuzwiese čeká na adrenalinové nadšence Bunjump, Snakerun, BMW xDrive Cup SkiMovie a BMW xDrive Speed Check Strecke.

Souhrn: zdarma přeprava skibusem na Königsleiten, je označován za první vstup do celé arény z tyrolské strany, aktivní sportovní region se spoustou nabídek pro milovníky běžeckého lyžování, pěší turisty, bruslaře a další. Bohatá nabídka školiček lyžování a lyžařských obchodů.

Zell im Zillertal (600m)

Zell im Zillertal je prvním vstupem do celé Zillertal arény. Zde zažijete spoustu akce a dobrodružství s celou rodinou. Tato část je velkorysá i pro ty nejmenší a začínající lyžaře. Najdete zde dětský areál s dětskými vleky. V akčním parku Kreuzwiese čeká na adrenalinové nadšence Bunjump, Snakerun, BMW xDrive Cup SkiMovie a BMW xDrive Speed Check Strecke.

Souhrn: zdarma přeprava skibusem na Königsleiten, je označován za první vstup do celé arény z tyrolské strany, aktivní sportovní region se spoustou nabídek pro milovníky běžeckého lyžování, pěší turisty, bruslaře a další. Bohatá nabídka školiček lyžování a lyžařských obchodů.

Wald-Königsleiten (900-1.600m)

Prázdninové městečko Königsleiten je nejvýše položeným místem Zillertal arény. Lyžařské radovánky na sjezdovkách, Après ski a zimní kouzlo chatek dělají středisko velmi atraktivní. Ale i odpočinku si zde lze dopřát do sytosti. Nabídka aktivit pro volný čas je plná pestrosti a legrace pro všechny bez rozdílu věku!  

Les, jako výchozí bod pro řadu zimních aktivit, jako je běh na lyžích, zimní turistika, jízda v kočáře taženém koňmi, a ještě mnohem více. Skibus zdarma z Zillertalu do Pinzgau.

Krimmel - Hochkrimmel (1.100 - 1.650m)

Impozantní náhorní plošina v Hochkrimmlu (Gerlosplatte) poskytuje neomezený požitek z jízdy a to zejména u rodin s dětmi. Zde najdete vše, co si můžete jen přát: překrásné svahy, zábavný park, super atmosféru a ještě lepší pohostinnost místních. Zimní sporty jako sáňkování, běžecké lyžování, zimní turistika, jízda na saních a ještě mnohem více uprostřed zasněžené krajiny.

Běžecké lyžování:

Pokochejte se krásnou zimní krajinou při projížďce skrz prázdninové vesničky Zillertalské arény (Zell, Gerlos, Wald-Königsleiten, Krimml-Hochkrimml). Ať už bruslení nebo klasický styl – na své si přijde opravdu každý. Obzvlášť běžkařské výškové stopy u vrcholu Königsleitenspitze a v Hochkrimmlu Vám garantují perfektní přírodní zážitek.

Arena Coaster:

Otevírací doba: od 19. prosince 2015 do 10. dubna 2016; denně od 14.00 do 17.00 hod.

Arena Coaster čeká na ty, co mají rádi spoustu zábavy, adrenalinu a dobrodružství. Projeďte se na zábavné sáňkařské trati o délce 1.450 metrů. Trať začíná přímo u údolní stanice Zillertal arény v Zellu.  Díky několika vlnám, strmým zatáčkám a skokům je ideální zimní atrakcí. O další zvýšení hladiny adrenalinu se postarají kruhové křižovatky 360° a 540°. Vhodné pro celou rodinu.

Zábavné parky:

Funpark Hochkrimmel

Tento zábavní park najdete přímo pod stanicí lanovky Filzsteinbahn. Je sice menší, ale za to hezký a příjemný. Díky své konstrukci a velikostí nabízí ideální podmínky pro začátečníky a ty, kteří chtějí zlepšit své dovednosti.

Snowpark Gerlos

Snowpark v Gerlosu se ve své scéně stal opravdovým hot-spotem. Areál parku se nachází na slunné jižné straně podél vleku Vorkogel a rozprostírá se na ploše o velikosti 30.000m². Vstup je položen v nadmořské výšce 2.020m. Snowpark Gerlos je rozdělen do tří částí: oblast pro začátečníky, Medium Kicker-Line a pro profíky je zde Pro-Line. Útulná Chill-Area se se svým ozvučením a servisní stanicí postará o správnou náladu.

Skipasy:

Dovolená s dětmi:

V Zillertal aréně je nejen mnoho sjezdovek pro děti, ale také mnoho zábavných dětských programů pro zahnání nudných chvilek. V areálu se nachází spoustu školiček, kde ti nejlepší a nejkvalifikovanější instruktoři naučí Vaše děti lyžovat.

zdroj foto: zillertalarena.com

Webkamery:

Jak to aktuálně vypadá v Hochkrimmelu se podívejte zde.

Jak to aktuálně vypadá v Zillertal aréna, Kreuzwiese se podívejte zde.

Počasí:

Aktuální předpověď Zillertal Arena.

Ubytování:

Hledáte ubytování v oblasti Zillertal Arény? Napište nám na poptavka@ckmauthner.cz, rádi pro Vás ubytování najdeme a zajistíme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skiareál Zillertal Arena

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.