zdroj foto: facebook.com/zoosalzburg

Chystáte se v létě i s dětmi na dovolenou do známého města Salzburg nebo zde jedete jen na výlet? Pokud ano, určitě si udělejte zastávku v místní zoologické zahradě. Vaše děti budou nadšené!

V Zoo Salzburg uvidíte okolo 140 druhů zvířat z celého světa, která žijí na 14 hektarech půdy v unikátní krajině blízko hory Hellbrunn. Výběhy pro zvířata jsou přizpůsebeny jejich přirozenému prostředí, ve výbězích uvidíte přibližné 1200 volně žijících zvířat. Prozkoumejte s námi velký plánek zoo a prohlídkové trasy.

zdroj foto: salzburg-zoo.at

Prohlídnete si například lvy, medvědy, jaguáry, vlky, menší zvířátka jako opice nebo papoušky a mnoho dalších zvířat. Na jaře uvidíte v zoo plno mláďat a každé z nich je důvodem k radosti. 

zdroj foto: facebook.com/zoosalzburg

Nejnovějším přírůstkem do místní živočišné říše je mládě bílého nosorožce, které se narodilo devítileté samici jménem Tamu dne 4. dubna 2015 brzy ráno. Mládě na své jméno stále čeká a má se čile k světu. Podívejte se na video malého nosorožce zde

zdroj foto: facebook.com/zoosalzburg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V průběhu cesty kolem jednotlivých výběhů a pozorování zvířat si můžete dát něco na osvěžení u stánku s občerstvením nebo místní restauraci. Děti během prohlížení zvířat uvítají zastávky u menších hřišť s klouzačkami a houpačkami. Na závěr můžete navštívit obchod se suvenýry a odvést si kromě spousty zažítků také nějakou památku. 

VSTUPNÉ

  • pro dospělou osobu je 10,50 EUR
  • pro dítě od 4 do 14 let je 4,50 EUR
  • pro mladistvé od 15 do 19 je 7,00 EUR
  • pro seniory od 65 jelt je 9,50 EUR
  • rodinné vstupné pro 2 dospělé a 1 dítě je 24, 50 EUR, pro každé další dítě vstupné 4,00 EUR
  • skupinové vstupné od 15 osob je dle věku návštěvníků od 4,00 EUR za osobu

Do zoologické zahrady sebou můžete vzít i svého psího miláčka, zaplatíte poplatek ve výši 2,50 EUR. Pokud vlastníte tzv. Jahreskarten nebo Salzburgercard, získáte na vstup do zoo slevu nebo bude dokonce zdarma.

Fotogalerie (zdroj foto: facebook.com/zoosalzburg)

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.